kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

„Knygų Kalėdos“ Vilniaus rajono švietimo įstaigose

„Knygų Kalėdos“ Paberžės „Verdenės“ gimnazijoje 

Jau šeštus metus iš eilės Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė akciją „Knygų Kalėdos“. Šios akcijos tikslas – dalyvauti bendrose veiklose, skaityti, bendrauti ir, žinoma, dovanoti knygas Lietuvos bibliotekų skaitytojams. 

Akcija „Knygų Kalėdos“ jau tapo tradicine ir Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“  gimnazijoje. Juk knyga – geriausia dovana. Knyga gali pakeisti gyvenimą: įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipriam, kovoti už savo teises, kurti ateitį... Akcijos metu tiek mokiniai, tiek ir mokytojai dovanojo knygas bibliotekai. Gimnazijos biblioteka praturtėjo 97 gražiomis, įdomiomis, vertingomis knygomis. Visos padovanotos knygos buvo pažymėtos specialiu lipduku, kuriame įrašytas ją padovanojusio asmens vardas. Bibliotekai knygų padovanojo: UAB „Šviesa“, buvusi gimnazijos mokinė Violeta Kulikovska, gimazijos mokiniai ir mokytojai (Veronika Jankauskienė, spec. pedagogė Justina Skupienė,  priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai ir jų mokytoja Birutė Baušienė, Ugnė Juzefovičiūtė  (2 kl.), Skaistė Radavičiūtė (3 kl.), Elinga Purlytė (3kl.), Raimonda Zadavičiūtė (3 kl.), Gabija Rybakova (3 kl.), Lavija Rybakova (4 kl), 4 klasės mokiniai  ir jų mokytoja Jolanta Jurkšaitienė, Tomas Kaziūnas  (5 kl.), Dominykas Ladygo (6 kl.), Edvinas  Kaziūnas (8kl.), Karina Boguslavska (8 kl.), Dovydas Juodėnas (8 kl.), IG klasės  mokiniai ir jų klasės vadovė Regina Stankevičiene, IVG klasės mokiniai ir jų klasės vadovė Lina Mikutytė). Džiugu, kad tarp padovanotų knygų yra tokių, apie kurias jaunieji skaitytojai teiraudavosi, nes labai norėjo perskaityti. Be to, bibliotekai  padovanota ne tik pramoginių, grožinės literatūros knygų, bet ir lavinamosios literatūros. 

Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos biblioteka nuoširdžiai dėkoja visiems, kas geranoriškai dalyvavo akcijoje „Knygų Kalėdos“ ir padėjo kurti Knygų Kalėdų stebuklą. Dovanotos knygos džiugins bibliotekos skaitytojus, skatins juos dar daugiau skaityti, augti ir tobulėti.

 


Renata Boguslavska
Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos bibliotekininkėKnygų Kalėdos Rudaminos „Ryto“ gimnazijos bibliotekoje 

Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija ,,Knygų Kalėdos 2016” buvo organizuota ir Rudaminos „Ryto“ gimnazijos bibliotekoje. Akcijos metu mokiniai ir mokytojai dovanojo knygas, jautėsi kalėdinė nuotaika. Bibliotekoje vyko vyresniųjų klasių mokinių „Kalėdinių eglučių“, „Kalėdinių rankų darbo žaisliukų“ ir knygų parodos, buvo įrengta prakartėlė. 

Sausio 21-22 dienomis į biblioteką sugužėjo pradinių klasių ir priešmokyklinių grupių mokiniai su mokytojomis. Bibliotekininkės vaikus supažindino su kūčių ir šv. Kalėdų tradicijomis, skaitė rašytojo Bruno Ferrero „25+1 Kalėdų istorijos“ knygą, vaišino saldumynais. 

Bibliotekos vedėja Rimanta Lukošiūnienė ir bibliotekininkė Marija Giedrienė

 


Pagirių gimnazija

Šiais metais, jau šeštą kartą, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, paskelbė akciją „Knygų Kalėdos“. Tai galimybė dovanoti įkvepiančias, pamokančias, patariančias, motyvuojančias knygas vieni kitiems, vaikams, jaunimui. Tuo pačiu „Knygų Kalėdos“ skatina bendrauti ir dalytis knygomis su tais, kuriems jų trūksta, dalytis ta knyga, kuri kažkuriam skaitytojui parodys naujus kelius ir siekius.

Ši knygų akcija vyksta ir Vilniaus r. Pagirių gimnazijoje. Šiais metais mes sulaukėme išskirtinio dėmesio iš Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados, kuri remia šią prasmingą akciją. Atstovauti ambasadą ir palaikyti šią kilnią idėją, į gimnaziją atvyko JAV jūrų pėstininkų kuopos seržantė Maxine Bania ir ambasados veiklų koordinatorius Saulius Montvila. Mokyklos skaitykloje jie susitiko su gimnazijos I -IV klasių mokinių atstovais. Geros emocijos, diskusijos, pasakojimas apie seržantės karjerą, istorijos ir geografijos viktorina, prizų lietus ištirpdė laiką nepastebimai.

Bibliotekoje jau gyvena naujos grožinės literatūros knygos lietuvių kalba jaunesniems skaitytojams, grožinės literatūros knygos anglų kalba mokiniams ir mokytojams. Knygų Kalėdos’’ suvienijo dviejų skirtingų kontinentų jaunus žmones bendravimui ir meilei knygai dar kartą.

Anglų kalbos vyresnioji mokytoja Lina Labžentienė

 

Shadow up