kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Skaidiškėse pilnu pajėgumu pradėjo veikti nauja nuotekų valykla

Vilniaus rajono teritorijoje sėkmingai plėtojama tiek vandens tiekimo, tiek nuotekų tvarkymo infrastruktūra. Visai neseniai Nemėžio seniūnijos Skaidiškių kaime užbaigta nuotekų valymo įrenginių statyba, o šiandien, gruodžio 8 d., įvyko oficialus atidarymas ir darbų rezultatų pristatymas.


Pasidžiaugti pasiektais rezultatais susirinko ne tik vietos gyventojai, bet ir garbūs svečiai: Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš, Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Miroslav Romanovski, Tarybos narė Ilona Tankeliun, Nemėžio seniūnas Vlodzimiež Sipovič, statybos rangovų atstovas AB „Panevėžio statybos trestas“ Vilniaus filialo direktorius Andrius Burokas ir kiti svečiai.

„Investicijos į vandentvarką – tai investicijos į gyventojų gerovę bei švarią aplinką“, – atidarymo metu kalbėjo merė Marija Rekst. „Savivaldybė deda visas pastangas, kad galėtų išpildyti savo gyventojų lūkesčius komunalinių paslaugų ir kitose srityse, kurios yra ne mažiau svarbios šiuolaikinėje visuomenėje. Labai dėkoju visiems prisidėjusiems prie projekto realizavimo ir viliuosi, kad naujieji valyklos įrenginiai dirbs visu pajėgumu ilgus metus“, – džiaugsmo neslėpė merė.

Atidarymo kulminacija tapo statybas vykdžiusios įmonės vadovo simbolinio rakto perdavimas UAB „Nemėžio komunalininkas“ direktoriui Viktorui Tankeliun, kurį vėliau perėmė Skaidiškių padalinio vedėja Česlava Krašinska ir vandentvarkos inžinierė Justina Bujel.

Nuotekų valymo įrenginiai Skaidiškių kaime rekonstruoti vykdant projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Vilniaus rajone (Skaidiškėse, Rukainiuose ir Marijampolyje)“, pasitelkus Europos Sąjungos paramą. 2014 m. gegužę buvo pasirašyta projekto veiklos „Nuotekų valymo įrenginių statyba Skaidiškių k. Nemėžio sen.“ rangos darbų sutartis su AB „Panevėžio statybos trestas“. Bendra sutarties kaina siekė beveik 1,5 mln. Eur.

Seni nuotekų valymo įrenginiai buvo demontuoti, sklypas sutvarkytas. Šiuo metu Skaidiškių nuotekų valymo įrenginiuose yra valomos Skaidiškių ir Rudaminos gyvenviečių nuotekos. Naujų įrenginių našumas yra 1 210 kub. metrų per parą, 9 000 gyventojų ekvivalento (GE). Prie atnaujintos nuotekų tvarkymo sistemos gali prisijungti 1 100 Rudaminos ir 448 Skaidiškių gyventojų, iš kurių šiuo metu prisijungę yra 848 Rudaminos ir 337 Skaidiškių gyventojai.

Įgyvendinus projektą, neabejotinai pagerėjo vietinių gyventojų buities sąlygos, o modernių įrenginių ir specialių technologijų pagalba nuotekos tinkamai apdorojamos ir tvarkomos.

Vilniaus rajono savivaldybės administracija, vykdydama Vilniaus rajono vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtrą, siekia kuo daugiau rajono gyventojų aprūpinti kokybiškomis vandentvarkos paslaugomis, gerinti visuomenės sveikatos apsaugą ir ekologinę aplinkos būklę.

     


Shadow up