kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Erasmus+ projekto „Next step to social life learning through English“ dalyvių viešnagė mūsų gimnazijoje

Vasario 11-17 dienomis mūsų gimnazijoje lankėsi  Erasmus+ projekto „Next step to social life learning through English“ dalyviai – mokytojai iš Bulgarijos, Čekijos, Turkijos ir Ispanijos. Pagrindinė šio apsilankymo edukacinės veiklos tema – „Kultūrinis gyvenimas ir tradicijos“.


Nuo pat pirmų vizito dienų svečiai turėjo galimybę susipažinti su mūsų krašto tradicijomis dalyvaudami Užgavėnių šventėje, kurioje galėjo stebėti tautinius šokius, pajusti šventinį šurmulį, ragauti tradicinių Užgavėnių skanėstų.

Kitą dieną svečiai apžiūrėjo mūsų gimnazijos erdves bei kabinetus, stebėjo moksleivių parengtas pateiktis apie gražiausias Vilniaus vietas, dalyvavo lenkų ir anglų kalbų integruotoje pamokoje (mokytojos I. Herman ir J. Liachovič). Vėliau visi projekto dalyviai keliavo į Rudaminos „Ryto“ gimnaziją, čia svečiai dalyvavo lietuvių liaudies šokių ir dainų pristatymo koncerte. Apžiūrėję mūsų mokymo įstaigą, svečiai patraukė į Rudaminos seniūniją, kur sužinojo apie seniūnijos veiklą, vietos bendruomenę ir lankytinus objektus.

Antradienį Rudaminos centro anglų kalbos mokytojai su mokiniais rinkosi mūsų gimnazijoje ir kartu su Erasmus+ projekto dalyviais gamino bei ragavo tradicinius bulgariškus, čekiškus ir lietuviškus patiekalus  draugiškai bendravo ir smagiai leido laiką.

Vasario 15 d. svečiai iš užsienio dalyvavo Lietuvos valstybės 100-ečio minėjimo renginyje, stebėjo šventinį koncertą. Po koncerto projekto dalyviai pakvietė IIIG klasės moksleivius į pamoką „Teaching drama at English lessons“. Įdomiai suplanuotoje pamokoje mokiniai vaidino įvairias situacijas, atsakinėjo į svečių klausimus. Po pietų svečiai patraukė į Vilnių, kur jų laukė gidė, pasirengusi parodyti gražiausias ir įdomiausias Vilniaus senamiesčio vietas.

Ketvirtadienį gimnazijoje vyko atvira veikla. Į savo pamokas svečius pakvietė mūsų gimnazijos mokytojos J. Liachovič, K. Krepštul. Projekto koordinatorė iš Bulgarijos Nadka Dineva organizavo pamoką 8-tos klasės mokiniams, o mokytoja J. Kazanskaja ir Ilja Dinev iš Bulgarijos vedė kūno kultūros pamoką. Vėliau viešnios iš Turkijos mokė tradicinių turkiškų šokių.

Vasario 16-ąją, šventinę viešnagės dieną, projekto dalyviai lankėsi  Trakuose – apžiūrėjo miestelį, lankėsi pilyje, ragavo tradicinių lietuviškų patiekalų. Paskutinę lankymosi Lietuvoje dieną svečiai ir gimnazijos anglų kalbos mokytojai aptarė bendras vykdytas  veiklas,  dalijosi įgyta patirtimi bei patirtais įspūdžiais. Buvo palyginti įvairių šalių – projekto dalyvių švietimo sistemų panašumai ir skirtumai, suplanuotas kitas susitikimas Bulgarijoje bei aptartos tolimesnės veiklos kryptys.

Shadow up