kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Palydint jubiliejinius Stanislovo Moniuškos metus

2019 m. gruodžio 4 d. Riešės vaikų darželyje įvyko konferencija „Vaiko muzikinių ir meninių kompetencijų ugdymas ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje“. Renginys buvo skirtas kompozitoriaus Stanislovo Moniuškos 200-osioms gimimo metinėms. Šis kūrėjas yra labai svarbus net trims tautoms – lietuviams, lenkams ir baltarusiams, nes su visomis šalimis jį siejo ypatingas ryšys.


Konferencija sulaukė ypatingo Vilniaus rajono pedagogų dėmesio, registravosi daugiau kaip 60 dalyvių, kurie turėjo galimybę pristatyti žodinius, stendinius pranešimus arba tiesiog dalyvauti, klausytis ir pasisemti naujų idėjų savo veikloms.

Šis renginys buvo paženklintas ypatingo svečio – prof. Audronės Žigaitytės-Nekrošienės, Lietuvos muzikų sąjungos prezidentės, žurnalo „Muzikos barai“ redaktorės, daug jėgų atidavusios ugdant jaunuosius talentus Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vizitu. Ji pristatė savo įžvalgas, susijusias su S. Moniuška, nes būtent jam dedikavo savo pranešimą, o dar birželyje jos iniciatyva buvo išleistas visas „Muzikos barų“ žurnalas, skirtas šiam kompozitoriui. Konferencijos dalyviai džiaugėsi išsamiu ir tuo pat metu labai aiškiu ir žaismingu pristatymu.

Atsiliepdami į profesorės mintis savo muzikinius sveikinimus, skambant būtent S. Moniuškos muzikai, siuntė Maišiagalos l/d ugdytiniai, vadovaujami dviejų talentingų pedagogių Editos Staniulionienės (meninio ugdymo mokytoja-metodininkė), ir Gražinos Švaikovskajos (IU vyr. mokytoja). Širdingi palinkėjimai Maišiagalos direktorės Ivonos Marijos Matveiko ištarti Riešės vaikų darželio direktorei Neringai Černiauskienei ir visai bendruomenei priminė, kokie svarbūs yra geri kaimynai, kurie visada suranda laiko vieni kitus aplankyti.

Konferencijoje dalyvavo ir daugiau garbių svečių. Tai ilgametės Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojos – prof. dr. (hp.) Vida Palubinskienė (taip pat ir muzikos mokytoja-ekspertė), kuri atvyko su Vilniaus muzikos mokyklos „Lyra“ mokinukėmis, doc. dr. Marija Jonilienė (taip pat ir meninio ugdymo mokytoja-ekspertė), pristačiusi naujausią savo tyrimą apie 5-6 metų vaikų muzikinį ugdymą. Tame pačiame universitete dėstanti doc. dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė pranešime pristatė savo įžvagas apie tradicinių ir inovatyvių ikimokyklinio muzikinio ugdymo metodų darną.

Konferencija išsiskyrė tuo, kad šalia mokslinių pranešimų didelis dėmesys buvo skirtas praktikai – gerosios patirties sklaidai. Susirinkusiuosius sužavėjo Buivydiškių pagrindinės mokyklos Sudervės pradinio skyriaus ugdytinių muzikinė veikla su vyr. mokytojomis Jurgita Stasiūniene ir Reda Rutkauskiene. Meninio ugdymo mokytojos-ekspertės Eglė Povilaitienė ir Jūratė Mackevičienė, išjudino muzikavimui visą salę, ir trumpam Riešės vaikų darželis virto mokytojų orkestro repeticijų sale. Aurelija Petručionienė (IU mokytoja-metodininkė) pakvietė į darželius įsileisti teatrą ir nustebino nepaprasto grožio lėlių teatru, o Jolita Selilienė ir Agnė Rudytė (IU vyr. mokytojos) supažindino su Riešės vaikų darželio veiklomis ir pačia (dar ne visiems pažįstama) Rieše ir jos istorija.

Konferencijos dalyviai besivaišindami kava ir arbata turėjo galimybę įsigilinti ir į beveik dešimties stendinių pranešimų mintis, aptarti matytas veiklas, išsakyti būsimo bendradarbiavimo idėjas. Ir dalyviai, ir organizatoriai džiaugėsi bei stebėjosi, kiek nuostabių ir talentingų mokytojų turime Vilniaus krašte, tikriausiai tam pritartų ir S. Moniuška.


 

dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė,
Vilniaus r. savivaldybės muzikos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė,
Riešės vaikų darželio meninio ugdymo mokytoja-metodininkė

Shadow up