kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tyrinėju praeitį

Mūsų gyvenamais laikais, kada įvykiai pasaulyje labai greitai vystosi, ypač svarbu pažinti istoriją. Visa, kas vyksta dabar, yra glaudžiai susiję su praeitimi, tad negalime suprasti dabarties, nežinodami, kas buvo seniau. Taip pat, žinant istoriją, galima kiek numatyti ateitį, išvengti daug klaidų ir kurti laimingesnį rytojų. Ne be reikalo senovės išminčiai sakydavo: „Historia est magistra vitae“ („Istorija yra gyvenimo mokytoja“). Istorijos pažinimas labiausiai mus susieja su gimtąja žeme.


Nuo vasario mėnesio iki gegužės pabaigos Vilniaus r. Rukainių gimnazijos 3-4c klasių mokiniai vykdė projektą „Tyrinėju praeitį“, skirtą pažinti istoriją, kuri mums yra labai svarbi. Pirmame etape buvo organizuota tikslinga ugdomoji veikla 3-4c klasių mokiniams, skirta žinių ir supratimo apie keletą istorinių laikotarpių gilinimui. Veiklos temų buvo trys: Akmens amžius, Viduramžiai ir Techniniai atradimai (naujausi laikai). Veiklos buvo integruotos į lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų  pamokas. Mokiniai dirbo grupėse. Kiekviena grupė turėjo atlikti užduotį: surasti informaciją ir paruošti pranešimą. Kai visos grupės paruošė pranešimus, buvo paprašyta pristatyti savo darbą visai klasei, ką naujo ir įdomaus surado šaltiniuose. Po to, kai visos grupės pristatė savo darbus, buvo paprašyta mokinių paruošti bendrą plakatą apie tam tikrą laikotarpį. Pabaigoje mokiniai atliko testą ir įtvirtino savo žinias. Mokiniams ugdomosios veiklos labai patiko, visi su dideliu noru ieškojo informacijos, pristatė ją ir ruošė bendrą plakatą. Antrame etape mokiniams buvo organizuota išvyka į Medininkų pilį, kur ir užbaigėme mūsų projektą. Mokiniai pilyje pamatė daug įdomių eksponatų: patrankų, akmeninių sviedinių, archeologinių radinių, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės mūro pilį, vaikai susipažino su LDK XIV-XVIII a. ginkluote ir kt.

Atliktos veiklos ir išvyka mokiniams paliko daug teigiamų įspūdžių. Mokiniams labai patiko tyrinėti, ieškoti, kurti ir sužinoti, kaip gyveno žmonės anksčiau ir kaip kūrėsi mūsų valstybė. Pradinukai suprato, kaip svarbu yra pažinti ir žinoti savo praeitį.

Pradinio ugdymo mokytoja Nijolia Balcevič

 

Shadow up