kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Debatai „Globalizacija – XXI amžiaus Pandoros skrynia“

Lapkričio 16 d. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijoje vyko atvira anglų kalbos mokytojos metodininkės Inesos Ruseckos pamoka, kurios metu G4 klasės mokiniai diskutavo apie globalizaciją, aptarė ekonominius, socialinius, kultūrinius bei politinius aspektus.


Pamoką stebėjo Vilniaus rajono mokytojai ir kviestiniai svečiai, teisėjavo Vašingtono universiteto dėstytoja Allison Germain, kuri padėjo mokiniams pasiruošti debatams. Allison pagyrė gimnazistus už atkaklumą bei jų puikius pasisakymus. Pasak žiūrovų, mokiniai kalbėjo drąsiai, įtikinamai, argumentuotai. Buvo griežtai laikomasi laiko reglamento, apie kurį debatininkams primindavo moderatorė Mažena. Abiturientams sėkmingai pavyko pristatyti net po 9 „už“ ir „prieš“ globalizaciją aspektus, remiantis puikiai parinktais pavyzdžiais, statistiniais duomenimis.

Debatai padėjo mokiniams ne tik pagilinti savo žinias apie globalizacijos reiškinį, praplėsti anglų kalbos žodyną, bet ir patobulinti savo viešojo kalbėjimo įgūdžius, veiksmingai naudoti kalbos raiškos priemones bei kūno kalbą. Ruošiantis debatams, buvo skatinamas mokinių komandinis darbas, mentorystė. Edukologų yra pripažinta, kad debatai padeda mokiniams generuoti idėjas, plėsti akiratį, lavinti kritinį mąstymą, erudiciją , reakciją, savitvardą bei pagarbą pašnekovui.

Mokinių įsivertinimui įvairiais debatų etapais buvo naudojama SSGG analizė (Stiprybės – Silpnybės- Galimybės- Grėsmės ), kuri akivaizdžiai parodė kiekvieno mokinio asmeninę pažangą.

Vilniaus r. mokytojai susidomėjo debatų metodikos taikymu anglų kalbos pamokose ir buvo sutarta dėl tarpmokyklinių debatų Vilniaus rajone.


Anglų kalbos mokytoja metodininkė Inesa Rusecka

Shadow up