kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Rukainių bendruomenės centras mini 5-ių metų jubiliejų

2016 m. sausio 17 d., lygiai prieš penkerius metus, vyravo nuostabi, balta žiema. Tą dieną, gausiai susirinkus garbingiems svečiams, duris atvėrė Rukainių bendruomenės centras.


Rukainių ir apylinkių gyventojai ilgai svajojo, kad šioje vietovėje atsirastų vieta, kur būtų galima susirinkti įvairiausių renginių metu, kur vaikai galėtų įdomiai ir naudingai praleisti laiką lavinamųjų užsiėmimų metu. Iki tol kultūra Rukainiuose neturėjo savo namų. Užsiėmimai ir renginiai vykdavo mokykloje arba bažnyčioje. Tai kėlė daug nepatogumų ir apsunkindavo renginių organizavimą.

Naujasis pastatas iškilo ant buvusios mokyklos pamatų, kurią kadaise pražudė gaisras. Labai greitai naujoji vieta tapo kultūros, tradicijų ir turiningo laisvalaikio mylėtojų traukos centru. Čia verda gyvenimas ir su išskirtiniu rūpesčiu yra puoselėjamas vietos gyventojų meninis paveldas, tradicijos, kultūra.

Rukainių bendruomenės centras, tai Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro filialas. Čia veikia du vokaliniai ansambliai: Vandos Maslovskos vadovaujamas „Linksmosios natelės“ („Wesołe nutki”) ir Sergejaus Zarščikovo vadovaujamas „Echo“. Taip pat čia repetuoja ir pasirodymus rengia Helenos Bakulo vadovaujama teatro grupė „Kulfon“. Bendruomenės centre kasmet organizuojama daug įvairių renginių: koncertų, žaidimų, teatro pasirodymų, parodų, sporto varžybų. Viskuo rūpinasi originaliausių idėjų nepritrunkanti centro administratorė Vanda Maslovska.

Covid-19 ligos pandemija pakoregavo centro darbo specifiką ir didžioji veiklos dalis persikėlė į virtualią erdvę. Centro paskyroje socialiniame tinkle Facebook (Centrum Kultury w Rukojniach Rukainių bendruomenės centras) galima rasti daug įdomių filmukų ir veiklų. Čia galima sužinoti, kaip pagaminti lėlę, namų sąlygomis pažaisti teatrą, pasisiūti apsauginę veido kaukę, pagaminti karolius ar atviruką. Savo paskyroje centras rengia virtualius konkursus, o mažieji gali pasiklausyti jiems sekamų pasakų.

Minėdami centro 5-ių metų jubiliejų, centro darbuotojai surengė virtualią viktoriną savo Facebook profilyje. Visi klausimai buvo susiję su centro veikla, o dalyvių laukė smagios atminimo dovanėlės.

Rukainių gyventojai labai džiaugiasi turėdami tokį bendruomenės centrą savo gyvenvietėje. Tai vieta, kur galima pasidalinti savo pomėgiais, talentais, sumanymais ir įspūdžiais. Bendruomenės centras ˗ tai kultūros namai, kur vietos bendruomenė gali susiburti ir puoselėti savo bendrystę, stiprinti tarpusavio ryšius. Kiekvienas, kas nori savo laisvalaikį praleisti turiningai, čia visada atras veiklos sau.

     
     
     

Parengta pagal A. Aškelovič inf.
Nuotr. Rukainių bendruomenės centro

 

Shadow up