kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Pirmą kartą pristatytas Žaliųjų savivaldybių reitingas 2021

Pirmą kartą portalas 15min.lt iš aštuonių kriterijų sudarė Žaliųjų savivaldybių reitingą, kuris atspindi nuveiktus darbus aplinkos apsaugos srityje. Vilniaus rajono savivaldybė tarp 60 Lietuvos savivaldybių užėmė 30 vietą. Nors galutiniame sąraše Vilniaus rajono savivaldybė nepakliuvo į pirmaujančias pozicijas, tačiau parodė gerą rezultatą atskirose srityse – Vilniaus rajono savivaldybė turi daugiausiai elektrą gaminančių vartotojų bei gali pasigirti elektromobilių skaičiumi.


Šalies savivaldybės reitinge buvo vertintos pagal 8 kriterijus. Vilniaus rajono savivaldybė geriausius rezultatus pelnė 3-jose kategorijose.

Vilniaus rajono savivaldybė didžiuojasi gyventojų sąmoningumu tausoti ir saugoti supančią aplinką. Vilniaus rajone, vertinant visos šalies savivaldybių mastu, daugiausia yra elektrą gaminančių vartotojų. Tokių vartotojų Savivaldybėje yra net 2,04 proc., tad su šiuo rezultatu Vilniaus rajono savivaldybė pateko į pirmąją vietą.

Vilniaus rajono savivaldybė taip pat atsidūrė lyderių trejetuke pagal elektra varomų automobilių skaičių. Vilniaus rajone hibridiniai automobiliai ir elektromobiliai sudaro 2,95 proc. visų automobilių. Vilniaus rajono rezultatą aplenkė 1-oje vietoje atsidūrusi Neringos sav. (5,79 proc.) ir antroje – sostinė (5,30 proc.). Palyginimui, Vilniaus rajono savivaldybė aplenkė ir didžiuosius šalies miestus: Kauno miestą ir Kauno rajoną, Klaipėdos, Šiaulių miestus. Labai džiugu, kad Vilniaus rajono gyventojai vis daugiau renkasi netaršius ir aplinkai draugiškus automobilius.

Neblogi Vilniaus rajono savivaldybės rezultatai vertinant taršos problemą iš stacionarių objektų – pelnyta 27 vieta.

Žaliųjų savivaldybių reitinge 2021 vertintas ir atliekų rūšiavimas, daugiabučių renovavimas. Ir nors Vilniaus rajono savivaldybė pelnė neaukštus rezultatus, tačiau kasmet dedamos nemažos pastangos, skatint gyventojus rūšiuoti bei racionaliai ir taupiai vartoti energiją.

Atliekų rūšiavimas atveria galimybę ne tik veiksmingai ir efektyviai rūšiuoti atliekas, bet ir rūpintis aplinka, kurioje gyvename. Vilniaus rajono savivaldybė ne tik plačiai vykdo visuomenės informavimą apie rūšiavimo naudą mus supančiai gamtai, bet ir visiems rūšiuojantiems gyventojams dengia dalį mokesčio. Gyventojai, kurie naudojasi individualiais rūšiavimo konteineriais, moka trečdaliu mažesnę rinkliavos kintamąją dalį. Savivaldybė individualių namų savininkams, kurie turi rūšiavimo konteinerių komplektus ir rūšiuoja komunalines atliekas, per 2020 m. suteikė nuolaidų apie 100 000 Eur.

Nuo 2017 m. pradžios Vilniaus rajone išdalyta daugiau nei 12 tūkst. vnt. rūšiavimo konteinerių komplektų (120 litrų talpos konteinerių, skirtų stiklinei pakuotei, 240 litrų talpos konteinerių, skirtų pakuočių atliekoms (popieriaus, plastiko, metalo) bei antrinėms žaliavoms). 2020 metais buvo pasirašyta 5 tūkst. konteinerių komplektų įsigijimo sutartis. Vertiname gyventojų norą rūšiuoti atliekas, tačiau rūšiavimas vis dar išlieka plačios visuomenės opi problema.

Paskutiniu metu tarp Vilniaus rajono gyventojų vis aktualesnis tampa ir daugiabučių namų renovavimas, vis dažniau daugiabučių namų gyventojai domisi teikiamomis galimybėmis atnaujinti daugiabutį namą. 2021 metais gauta valstybės parama daugiabučių namų atnaujinimo modernizavimo projektams Parko g. 8, Buivydiškių k., Zujūnų sen. ir  Sodų g. 33, Skaidiškių k., Nemėžio sen. Taip pat šiais metais organizuotas techninių darbo projektų bei jų ekspertizių parengimų paslaugų pirkimas 5 daugiabučiams namams: Rudaminos g. 17, Skaidiškių k.; Kelininkų g. 2, Nemėžio k.; Šv. Mykolo g. 7, Nemenčinės m.; Šv. Mykolo g. 9, Nemenčinės m. ir Sodų g. 30, Kalvelių k. Šiai dienai minėtiems objektams yra išduoti statybą leidžiantys dokumentai, gauti UAB „Viešųjų investicijų plėtros agentūros“ preliminarūs sutikimai finansuoti projektus.

Pasak UAB „Nemenčinės komunalininkas“, pastaruoju metu, pasaulinėje rinkoje atsiradus žaliavų trūkumui pakilo statybinių medžiagų bei darbų kainos, tad susiduriama su iššūkiais ne tik ieškant rangovų, bet ir neradus jų – iš naujo rengiant ir su gyventojais bei agentūra derinant projektus, keičiant sutartis, kas užima daug laiko ir resursų. Statybos įmonės dalyvaudamos skelbiamuose konkursuose pradėjo atrinkinėti pelningesnius objektus. Dėl šios priežasties vykdant viešojo pirkimo procedūras rangovas buvo atrinktas tik daugiabučio namo esančio Sodų g. 30, Kalvelių k., Vilniaus r. atnaujinimo (modernizavimo) darbams atlikti. Likusiems keturiems namams viešojo pirkimo procedūros darbų pirkimui buvo atliktos po tris kartus, buvo keičiami pirkimo būdai, jų apimtys (apjungiant pirkimo objektus į vieną pirkimą), tačiau iki šiol minėtiems objektams rangovų parinkti nepavyko.

Vilniaus rajono savivaldybė siekdama mažinti gyventojų šildymo bei eksploatacines sąskaitas kasmet skiria paramą daugiabučių namų gyventojams. 2021 m. iš Savivaldybės biudžeto skirta 305 tūkst. Eur parama daugiabučių gyventojams. Šiemet patvirtintos net 34 paraiškos daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų remonto finansavimui (stogų, pamatų, laiptinių, šildymo ir vandentvarkos inžinerinių sistemų remontui).

Džiaugiamės Žaliųjų savivaldybių reitinge 2021 Vilniaus rajono savivaldybės užimta pozicija ir sieksime, kad kitąmet būtų pagerinti rezultatai.

 

Parengta pagal 15min.lt ir vrsa.lt

Shadow up