kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Rukainių gimnazistai: mes mylime savo mokyklą

Rugsėjo 29-oji Rukainių gimnazijai ypatinga: skambėjo iškili muzika, plevėsavo nauja Rukainių gimnazijos vėliava, nešini dovanomis skubėjo svečiai, pasipuošę mokiniai dovanojo šypsenas ir gerą nuotaiką – šią dieną vyko Rukainių gimnazijos inauguracijos iškilmės.


Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Rukainių Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje, kurių metu susirinkusieji dėkojo Dievui už gausias malones, už įgytas gimnazijos sienose žinias bei už viską, ką pavyko pasiekti bendryste ir draugyste. Prie Viešpaties altoriaus atneštą naują gimnazijos vėliavą pašventino parapijos klebonas kunigas Jan Matusevič.

Po mišių vieninga gimnazistų ir svečių eisena pajudėjo gimnazijos link, kur jos kiemelyje buvo atidengta ir pašventinta naujoji gimnazijos iškaba.

Pasidžiaugti nuostabia švente bei nuveiktais darbais atvyko Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, vicemeras Česlav Olševski, Švietimo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič  su gimnazijos kuratoriumi vyr. specialistu Boleslavu Raguckiu, Rukainių seniūnė Anžela Stankevič, svečiai iš kaimyninių seniūnijų ir švietimo įstaigų, mokyklos absolventai, buvę pedagogai bei gimnazijos bičiuliai iš Lenkijos.

„Savivaldybė deda daug pastangų, kad Rukainiai taptų patrauklesne, jaukesne ir saugesne gyvenviete. Siekiame, kad gyventojai, o ypatingai jaunimas, neišvažiuotų laimės ieškoti kitur, o atvirkščiai – pasiliktų ir čia kurtų savo šeimas. Šiandien visų akis džiugina graži, renovuota mokykla, kuri savo bendruomenės atsakingo ir sunkaus darbo dėka šiandien vadinama gimnazija“, – inauguracijos iškilmių metu kalbėjo merė Marija Rekst. Merė dėkojo visiems pedagogams už rūpestį, rodomą puikų pavyzdį ir jaunosios kartos auklėjimą, o mokiniams linkėjo, kad aukštais pasiekimais bei rezultatais išlaikytų šį garbingą gimnazijos statusą.

Tiek šokiai, tiek dainos, tiek skaitovų eilės davė progą jauniems žmonėms parodyti savo gebėjimus susirinkusiems. Smagiausi bei įsimintiniausi gimnazijos gyvavimo momentai skriejo multimedijos ekrane. To, kad gimnazijoje vyrauja draugystė ir bendrystė, geri mokinių ir mokytojų santykiai įrodymu buvo vieningi ir garsūs dainos žodžiai: „mes mylime savo gimnaziją!“.

4 208 kv. m. Rukainių gimnazijos pastate įrengti 28 kabinetai, sporto salė, biblioteka su skaitykla ir 80 vietų valgykla. Mokytojams sudarytos galimybės dirbti inovatyviai, naudojant šiuolaikines mokymo technologijas. Šiais metais buvo baigta Rukainių gimnazijos renovacija, kurios vertė – apie 500 tūkst. eurų. Jos metu apšiltintos sienos, stogas, atnaujinta šildymo sistema, nutiestas vandentiekis, įrengta vėdinimo sistema, sporto salėje paklotos naujos grindys, atliktas pirmojo aukšto koridorių bei valgyklos remontas.

Gimnazijos bendruomenė taip pat turi puikias sąlygas sportui – 2014 metais baigtas Rukainių universalaus daugiafunkcinio sporto aikštyno įrengimas. Aikštelėje galima žaisti krepšinį, tenisą, tinklinį ir badmintoną. Šio projekto vertė – virš 70 tūkst. eurų.

Rukainių vidurinė mokykla buvo sėkmingai akredituota 2015 metų vasarį ir jau po mėnesio Vilniaus rajono tarybos sprendimu vidurinės mokyklos statusas buvo pakeistas bei patvirtinti gimnazijos nuostatai.

Gimnazijos bendruomenė savo veikloje vadovaujasi filosofija: neužtenka žinoti, reikia panaudoti žinias; neužtenka egzistuoti, reikia būti; neužtenka norėti, reikia veikti!

Džiugu, kad dauguma  Vilniaus rajono švietimo įstaigų – net 21 – sėkmingai įveikė akreditacijos kelią ir tapo gimnazijomis. Šiuo metu dar 2 vidurinėse mokyklose vyksta vidurinio ugdymo programų akreditacijos procesai. 

Shadow up