kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Rudaminos meno mokyklos mokinių ir mokytojų dalyvavimas tarptautiniame projekte Vokietijoje

Metų pradžia prasidėjo puikiai – Rudaminos Meno mokyklos mokiniai ir mokytojai ir direktorius išvažiavo į tarptautinį projektą Vokietijoje, kur susirinko 4-ių šalių (Lietuva, Lenkija, Vokietija, Čekija) atstovai groti jungtiniame jaunimo simfoniniame orkestre. Tai jau trečiasis šio projekto etapas. Pirmasis susitikimas ir koncertas buvo suorganizuotas Vilniuje Lenkų kultūros namuose, projekto iniciatorius buvo Rudaminos meno mokyklos direktorius Jurij Krupičevič, antrasis - Varšuvoje ir štai trečiasis Heide mieste.


Vokietijoje mokiniams vyko ne tik repeticijos, tačiau ir daug išvykų į skirtingas vietas. Aplankėme Heide miesto muziejų, o taip pat ir baseiną, kuriame mokiniai ir mokytojai galėjo pailsėti po kelionės bei repeticijų. Lübecko miestas visiems paliko didelį įspūdį, o jame taip pat lankėmės ir muziejuje, kuriame sužinojome daug istorinių faktų apie vieną seniausių pirklių miestą. 

Žvejų miestelis Büsum patiko ne vien tik savo kurortine nuotaika bei jaukiu senamiesčiu, tačiau ir atsitraukusia jūra  taip visi galėjo pasivaikščioti jūros dugnu. Turbūt labiausiai visiems mokiniams smagu buvo jūrų muziejuje, kuriame ne tik gausu istorijos faktų bei interaktyvių žaidimų, tačiau ir gyvų jūros gyventojų  įvairiausių žuvų. 

Kasdien vyko repeticijos Heide mieste, kurioms vadovavo projekto organizatorius  ir orkestro pagrindinis dirigentas R. Ferret. Visų muzikantų susikaupimas, talentas, muzikalumas ir jaunas profesionalumas leido puikiai pasiruošti koncertams, kurie ir vainikavo šią kelionę. 

Pirmasis įvyko Lübecko miesto Kongresų salės hole. Antrasis  Heide miesto centre esančioje seno teatro scenoje. Smagu, kad į šį koncertą visi bilietai buvo išpirkti. Tai tikrai pradžiugino visus atlikėjus. 

Tokie projektai skatina jaunųjų atlikėjų kūrybiškumą bei žingeidumą, motyvuoja groti ir tobulėti, o taip pat suteikia galimybę koncertuoti kitose šalyse, ko kiekvienas muzikantas nori. Tikimės, kad ši tarpšalinė draugystė tęsis ir toliau.

Fleitos mokytoja
Agnietė Ivanauskaitė


 

https://www.youtube.com/watch?v=_Hole-XAD_c&feature=share&fbclid=IwAR3Q5jym9pEJ2J0sNF1_GMaIhGP4RyCWfw_yDd39n6x6b4SrrVOMKWVb4HE

https://www.youtube.com/watch?v=_nyf7fk9brs

https://www.youtube.com/watch?v=tYT65PplI4o

https://www.youtube.com/watch?v=3A9qOLItx2c&feature=share&fbclid=IwAR1PxiS2RSCclyXup1ymwLeMK-SOvp8qtTLz6233PNESkb13Xgr-c6VrjuI

Shadow up