kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Zujūnų seniūnijos gyventoja Bronislava Tursienė mini 100-ąjį jubiliejų

„Ilgais rudens vakarais mama Bronislava verpdavo, o mes, pasistatę žibalinę lempą, kuri apšviesdavo tik mamos ratelį ir knygą, skaitydavome. Mama daug laiko praleisdavo prie duonkepės, dainuodama vis kažką skanaus gamindavo“, – prisiminimais iš savo vaikystės apie šį rudenį 100 metų jubiliejų mininčią mamą dalijasi Vilniaus rajono Zujūnų seniūnijoje gyvenančios Bronislavos Tursienės vaikai.


Šiandien, lapkričio 5 d., savo ir Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst vardu, šimtametę atvyko pasveikinti Zujūnų seniūnas Miroslav Gajevski kartu su vyresniąja socialinio darbo organizatore Rima Dubickaja ir specialiste Alicija Korenikova. Linkėdami jubiliatei tvarios sveikatos, neblėstančio optimizmo ir šviesių dienų, seniūnijos atstovai įteikė merės sveikinimo raštą, dovaną bei gėlių puokštę.

Bronislava Tursienė gimė 1920 m. spalio 27 d. Antakalnių k., Utenos r. Veronikos ir Balio Svilų, siuvėjos ir ūkininko gausioje, 7 vaikų šeimoje. Jubiliatė – ne vienintelė iš septynių vaikų, gyvenanti ilgaamžių gyvenimą: seserys Aldona ir Irena, brolis Vytas, perkopę 90 m., gyvena Buivydiškėse, brolis Albinas, kuriam virš 90, gyvena Noriūnuose, Benediktas ir Aloyzas savo žemišką kelionę jau baigė.

Jubiliejų mininti Bronislava nuo 1984 m. gyvena Zujūnų k. Prieš 19 m. tapo našlė, vyras Antanas mirė eidamas 92 metus. Bronislava su vyru Antanu išaugino 6 vaikus: Joną, Laimą, Gintautą, Rimantą, Aloyzą ir Vytautą. Bronislava visą savo gyvenimą rūpindavosi vaikais, dirbo kolūkyje Rokiškio rajone, yra gerbiama ne tik šeimoje, bet ir kaimynystėje.

Žingeidžiai, aktyviai, menu bei teatru besidominčiai moteriai, mėgstančiai austi, verpti, megzti, 100 metų prabėgo nepastebimai. Senolė džiaugiasi gimimo dieną paminėjusi savo sodyboje visada draugiškos ir toli neišsibarsčiusios šeimos, ištikimiausių draugų ir kaimynų rate. Šimtametė neatsidžiaugia gausiu 11 anūkų ir 11 proanūkių būriu, kurie atvykę į svečius namus pripildo juoku, džiaugsmu ir laime.

100-ojo jubiliejaus proga linkime geros sveikatos, artimųjų meilės ir kasdienių džiaugsmų!

 


Inf. Nijolė Auksorė, VRSA
Nuotraukos vrsa.lt ir iš asmeninio šimtametės sūnaus Jono Tursos archyvo

Shadow up