kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Paskaita apie kraujo donorystės svarbą

Balandžio 12 d. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijoje vyko paskaita 6-IIIG klasių mokiniams, besidomintiems donorystės idėjomis. Nacionalinio kraujo centro atstovė Irma Pinpičkaitė kalbėjo apie donorystės idėjas, aiškino jų svarbą ir ragino aktyviai dalyvauti akcijose.


Pagrindinis kraujo donorystės principas – jokios žalos donorui ir didžiausia nauda ligonio sveikatai. Paskaitoje klausytojai sužinojo apie kraujo donorystę kaip socialinį reiškinį, apie donorystės svarbą, saugumą, šių dienų problemas ir istoriją. Mokiniams buvo pateikta pagrindinė informacija apie kraują, jo sudėtines dalis ir funkcijas.

Paskaita buvo įdomi, verčianti susimąstyti ir suvokti visuomenės problemas. Mokiniams kilo daugybė klausimų, į kuriuos atsakė Nacionalinio kraujo centro atstovė. Sukrečianti statistika paveikė kiekvieno dalyvavusio paskaitoje emocijas. Didelis Lietuvos gyventojų mirtingumas tik dėl visuomenės abejingumo skatina propaguoti neatlygintiną kraujo donorystę. Tikimės, kad neatlygintinos kraujo donorystės idėjos žengs drąsius žingsnius mūsų gimnazijoje, o ši paskaita paskatins dalintis gerumu su kitais. 

Paskaitos organizatorė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui Honorata Romanovska


Shadow up