kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajone prasideda švietimo įstaigų darbuotojų vakcinacija

Vilniaus rajone jau šią savaitę pradedamas prioritetinės pedagogų grupės skiepijimas nuo COVID-19 ligos. Norą pasiskiepyti kol kas išreiškė daugiau kaip 700 rajono švietimo įstaigų darbuotojų, dirbančių su ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio amžiaus vaikais. Jei nesutriks vakcinos pristatymas dėl nepalankių oro sąlygų, skiepijimą pirma vakcinos doze numatoma užbaigti kitą savaitę.


Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytą eiliškumą, prioriteto tvarka bus skiepijami švietimo įstaigų darbuotojai, dirbantys švietimo įstaigose ir kitose mokymo įstaigose bei turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su mokiniais, ugdomais pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas. Prioritetinėje grupėje yra ir dirbantys specialiosiose mokyklose arba bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse pedagogai, kurie turi kontaktą su jaunaisiais mokinukais. Vakcinuojami bus ir dirbantieji profesinio mokymo įstaigose ir turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su ugdomais pagal specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniams skirtas profesinio mokymo ir socialinių įgūdžių programas, savivaldybių visuomenės sveikatos biurų visuomenės sveikatos specialistai, vykdantys sveikatos priežiūrą mokyklose.

Nuo ketvirtadienio šie švietimo sektoriaus darbuotojai bus skiepijami Vilniaus rajono centrinėje bei Nemenčinės poliklinikose, rajono mokyklose įrengtuose sveikatos kabinetuose šiose gyvenvietėse: Mickūnai, Riešė, Sudervė, Juodšiliai, Kalveliai, Maišiagala, Marijampolis, Nemėžis, Paberžė, Pagiriai, Rudamina, Lavoriškės. Skiepijimo vietos pasirinktos seniūnijų centruose, kad būtų patogu jas pasiekti daugumai švietimo įstaigų darbuotojų.

Švietimo įstaigų darbuotojai, kurių amžius yra iki 55 m. imtinai, bus vakcinuojami „AstraZeneca“ vakcina, vyresni bus skiepijami „Pfizer&Biontech“ vakcina.

Apie 30 proc. švietimo įstaigų darbuotojų bent jau kol kas nesiskiepys, t. y. darbuotojai, kurie persirgo COVID-19 liga per pastarąsias 90 dienų, kurių serologinio antikūnų tyrimo atlikto per pastarąsias 60 dienų atsakymas teigiamas skiepijimas atidedamas vėlesniam laikui. Tarp pedagogų yra ir atsisakiusiųjų skiepytis.

Pradėjus skiepyti pedagogus, dar bus tęsiama ir ankstesnių prioritetinių grupių vakcinacija – skiepijami asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, vaistininkai, kurie užsiregistravo vėliau.

Šią savaitę bus baigta pirmųjų prioritetinių grupių asmenų revakcinacija. Antrąja skiepo doze bus paskiepyta 960 socialinės globos įstaigų darbuotojų ir gyventojų, palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninių darbuotojų ir pacientų, asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų.

Parengta pagal VRSA ir VRCP informaciją
Asociatyvi nuotr. pixabay.com

Shadow up