kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Iškilmingai atidarytas naujas Pagirių „Pelėdžiukas“ darželio priestatas

Šiandien, rugsėjo 15 d. Pagirių „Pelėdžiukas“ darželyje vyko iškilminga šventė – oficialiai atidarytas naujas darželio priestatas, kuriame mažiesiems Vilniaus rajono gyventojams papildomai sukurta 100 naujų vietų. Modernios, šviesios, erdvios ir jaukios patalpos jau pripildytos vaikų juoko ir šurmulio.


Dviejų aukštų naujame pastate su erdviu vidiniu kiemeliu ir terasomis įsteigtos naujos 2 darželio grupės po 20 vaikų ir 4 lopšelio grupės po 15 vaikų. Iš viso darželyje veikia 17 įvairių amžiaus (nuo 2-6 metų) grupių. „Pelėdžiukas“ ugdo vaikus lietuvių ir lenkų kalbomis.

„Švietimas – Vilniaus rajono savivaldybei yra prioritetinė sritis, todėl didėlį dėmesį skiriame švietimo kokybei ir prieinamumui. Labai džiaugiamės, kad Pagirių darželis priims daugiau vaikų, čia sudarytos puikios, jaukios, šiuolaikiškos sąlygos ugdytis ir smagiai leisti laiką. Darželis vaikams – tarsi antri namai, todėl turime sudaryti visas būtinas sąlygas, kad jame vaikas jaustųsi saugus ir laimingas. Nekyla abejonių, kad naujas darželio priestatas ir bus ta vieta, kurioje vaikai pasisems daug žinių. Modernios ir šiuolaikiškos darželio erdvės skatins vaikų kūrybiškumą ir smalsumą“, – apie naujo darželio priestatą sakė Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst.

Projektas įgyvendintas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ įgyvendinimo priemonę 09.1.3-CPVA-R-705 priemonės „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumo didinimas“.

2 mln. Eur kainavęs projektas pradėtas įgyvendinti 2018 m. Į pastato statybą ir modernizavimą Vilniaus rajono savivaldybė investavo 1,6 mln. Eur. Iš Europos regioninės plėtros fondo skirta 306 tūkst. Eur, Lietuvos Respublikos valstybės lėšos sudarė 27 tūkst. Eur.

Tiek išore, tiek vidumi akį traukiantį naująjį darželį sudaro 4-ių lopšelio ir 2-ų darželio grupių korpusai, prisijungiant prie čia jau veikiančių darželio grupių korpusų. Visus korpusus jungia ir vienija bendros erdvės ir uždaras kiemelis, kuris taps bendruomenės švenčių ir mėgstama laisvo laiko praleidimo vieta.  

Pagirių „Pelėdžiukas“ darželio priestato atidarymo šventė prasidėjo simbolinės juostos perkirpimu. Darželio direktorė Edita Gujienė pasveikino būrį atvykusių svečių: Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Albertą Narvoiš, Tarybos narį Liudą Kaškoną, Pagirių seniūnę Vladislavą Vanagel- Tribocką, tėvelius, vaikus, vietos bendruomenę, socialinius partnerius, architektus, statybininkus, darželio tarybos atstovus ir visus kitus, džiaugdamasi, kad visi kartu gali pasidžiaugti reikšmingu įvykiu.

Pasak direktorės, ši diena tarsi naujas darželio istorijos lapas ir visa bendruomenė labai džiaugiasi, kad darželis tapo didesnis, gražesnis, modernesnis, šviesesnis ir jaukesnis tiek vaikams, tiek dirbantiems pedagogams ir personalui.

Šventėje dalyvavęs Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš savo ir merės Marijos Rekst vardu pasveikino visą darželio bendruomenę bei įteikė padėkos raštą ir simbolinę dovaną.

„Šiandien yra ypatinga diena – Jūsų nuostabios švietimo įstaigos antrosios įkurtuvės, tarsi antrasis gimtadienis Tiek mūsų mažiausios Vilniaus rajono atžalos, tiek išmintingojo „Pelėdžiuko“ administracija ir darbuotojai galės nuo šiol naudotis įspūdingomis mokymosi ir darbo sąlygomis, tad belieka palinkėti pripildyti naujas, gražias erdves meile, pagarba vienas kitam, jautrumo kito žmogaus poreikiams ir komforto jausmu. Mokykitės vieni iš kitų ir semkitės įkvėpimo  naujiems kasdienybės atradimams,“ – rašoma padėkos rašte.

Šventę papuošė atvykusių svečių sveikinimai ir palinkėjimai, darželio auklėtinių surengtas koncertas ir šventinė nuotaika.Shadow up