kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus pasienio rinktinėje – 8 nauji Jaunojo pasieniečio būreliai

VSAT veikiančių Jaunojo pasieniečio būrelių (JPB) nariai, jų vadovai ir kiti pasieniečiai šiemet minės 16-ąsias įkūrimo metines. Įtvirtinant ilgalaikį bendradarbiavimą, siekiant populiarinti pasieniečio profesiją bei skatinti jaunimo užimtumą, rinktinės ruože įkurti 8 nauji Jaunojo pasieniečio būreliai.


Nuo šių mokslo metų VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje Jaunojo pasieniečio būrelio veiklą pradėjo dar aštuoni nauji būreliai: Vilniaus r. Medininkų Šv. Kazimiero gimnazijos, Vilniaus r. Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijos, Vilniaus r. Mickūnų gimnazijos, Vilniaus r. Kalvelių „Aušros” gimnazijos, Vilniaus r. Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazijos, Vilniaus rajono Kyviškių pagrindinės mokyklos, Vilniaus r. Lavoriškių gimnazijos ir Vilniaus Antakalnio gimnazijos. Pažymėtina, kad šiemet rinktinės bendruomenės pareigūnai dirbs daugiau nei su 160-čia įvairaus amžiaus jaunuolių.

Šiems būreliams vadovaus daugiametę patirtį turinti pasienietė VSAT Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnė Jolita Kuncaitienė, VSAT pareigūnai Rolandas Meidus ir Rima Zmitrovičienė.

Jaunojo pasieniečio būrelio tikslas – plėsti ir populiarinti pasieniečio profesiją mokiniams, ugdyti jaunąją kartą, skatinti pilietinį jaunuolių ugdymą bei užimtumą, skleisti gerąją patirtį, išugdyti saviraišką ir kūrybiškumą. Taip pat vienas iš pamatinių tikslų – siekti fiziškai stipresnio ir pilietiškai aktyvaus jaunimo.

Svarbu tai, kad jaunųjų pasieniečių veiklą apims ne tik mokyklose vykstantys JPB užsiėmimai, bet ir jungtiniai renginiai – sporto žaidynės, šaudymo iš pneumatinių ginklų varžybos ir kt. Užsiėmimų metu jaunuoliai mokysis rikiuotės, pasienio taktikos ir karinių veiksmų specifikos, taip pat bus supažindinti su kovinės savigynos elementais, įvairiais teoriniais ir praktiniais dalykais.

Pažymėtina, kad neatsiejama būrelių veiklos dalis – jų narių lankymasis VSAT padaliniuose, kur susipažįstama su pasieniečio profesija, naudojama technika, vyksta žygiai palei valstybės sieną ir kitos pažintinės veiklos, planuojama plėtoti glaudesnį bendradarbiavimą su vietos gyventojais. VSAT yra sukurta JPB atributika, patvirtinta būrelių veiklos programa. Svarbu paminėti, kad interneto svetainėje www.jpb.lt nuolat bus skelbiami pranešimai apie jaunųjų pasieniečių išvykas ar kitas veiklas. JPB veikla bus matoma ir socialiniame tinkle „Facebook“. Taigi, tai viena iš teigiamo pasieniečių įvaizdžio formavimo visuomenei priemonių.

Startavus mokslo metams, bendruomenės pareigūnai pasveikino naujokus įsiliejus į jaunųjų pasieniečių gretas ir kiekvienam įteikė po JPB ženkliuką bei supažindino juos su JPB veikla, pristatė bendrus JPB renginius 2021-2022 mokslo metams. O 2021-2022-aisiais jaunojo pasieniečio būrelio veiklos planas tikrai yra gausus ir turiningas. Gimnazistams bus pasiūlytos įvairaus pobūdžio veiklos – nuo praktinio dalyvavimo užsiėmimuose iki ekskursijų, žygių ir išvykų į įvairius pasienio padalinius.

Rolandas Meidus, sveikindamas jaunuosius pasieniečius, ragino juos ir toliau būti smalsiais, žingeidžiais, aktyviais ir nuolat tobulėti. Jaunuoliai pasižadėjo būti pavyzdingais JPB nariais ir su nekantrumu laukia plane numatytų išvykų.

Vizitų rugsėjo-spalio mėnesiais metu bendruomenės pareigūnai pravedė įvadinę paskaitą, kurios metu J. Kuncaitienė išsamiai papasakojo apie Valstybės sienos apsaugos tarnybą, kokie yra jos tikslai ir uždaviniai. Moksleiviai paskaitų metu sužinojo, kiek yra pasienio rinktinių, kokie ruožai kilometrais kiekvienai priklauso ir su kokiomis kaimyninėmis šalimis ribojasi. Būrelio vadovai išsamiai pristatė, kokias funkcijas atlieka pasieniečiai ir papasakojo apie juos rengiančią Pasieniečių mokyklą.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės vadas Darius Škarnulis, bendruomenės pareigūnai ir mokyklos administracija džiaugiasi būrelių įsteigimu ir tikisi tolesnio sklandaus bendradarbiavimo, besitęsiančio ne vienerius metus. Su visomis aštuoniomis ugdymo įstaigomis rinktinės vadas Darius Škarnulis pasirašė bendradarbiavimo sutartis.

 

VSAT Vilniaus pasienio rinktinė
Dovilė Sabaliauskienė

Shadow up