kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nemenčinės miesto judėjimo apribojimai pratęsiami iki penktadienio

Šiandien, balandžio 22 d. Vyriausybės sprendimu atvykimo ir išvykimo apribojimai Nemenčinės mieste pratęsiami dar vienai parai – iki balandžio 24-osios, 24 val. nakties.


Nors anksčiau svarstyta, kad griežtus ribojimus būtų galima pratęsti dar savaitei, tačiau šiandien vykusiame Vyriausybės posėdyje sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad gyventojai drausmingai laikosi visų karantino reikalavimų, o koronaviruso infekcijos protrūkis  siejamas tik su UAB „Vilnika“ ir yra suvaldytas.

Siekiant užkirsti kelią koronaviruso infekcijos plitimui, nuo balandžio 16 d. Nemenčinės mieste įvesti judėjimo apribojimai, o nuo balandžio 18 d. Nemenčinės mieste veikiančiuose mobiliuose punktuose kiekvieną dieną užsiregistravusiems gyventojams atliekami testai dėl koronaviruso.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, iki trečiadienio vidurdienio jau ištirta beveik 2 tūkst. Nemenčinės gyventojų, COVID-19 nustatytas devyniolikai žmonių. Jie visi susiję su siuvimo įmone „Vilnika“.

„Džiugu, kad Nemenčinės miesto gyventojai supranta situacijos rimtumą ir griežtai laikosi visų karantino reikalavimų ir įvestų apribojimų. Nuo šeštadienio veikiančiuose mobiliuosiuose punktuose sulaukiama daug norinčių išsitirti dėl koronaviruso infekcijos. Žmonės noriai registruojasi, supranta, kad šie tyrimai būtini situacijos dėl koronaviruso grėsmių suvaldymui ir pačių gyventojų sveikatai apsaugoti. Šiandien matome, kad situacija gera ir naujų koronaviruso infekcijos židinių Nemenčinės mieste nėra. Tad koronaviruso protrūkis iš esmės neperžengė įmonės „Vilnika“ ribų. Tikiuosi, kad žmonės bus drausmingi ir toliau griežtai laikysis karantino reikalavimų“, – situaciją komentuoja Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska.

Primename, kad nuo šeštadienio veikiančiose mobiliuosiuose punktuose, adresu Nemenčinės g. 149, Pučkalaukis (UAB „Vilnika“ teritorija), kiekvieną dieną nuo 8 val. iki 20 val., tyrimus dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) gali atlikti ne tik suaugusieji Nemenčinės miesto gyventojai, bet ir su Nemenčinės miesto teritorija besiribojančių Kreivalaužių, Nemenčinės II, Piliakalnio, Pučkalaukio ir Vilkaraisčio kaimų gyventojai. Nuo vakar, balandžio 21 d., praplėstas tiriamųjų ratas: tirtis dėl koronaviruso gali įmonių, įstaigų ir organizacijų, esančių Nemenčinės mieste darbuotojai bei visi su infekcijos protrūkiu Nemenčinės mieste susiję asmenys, nepriklausomai nuo gyvenamosios ar darbo vietos.

Visi norintys atlikti tyrimą pirmiausia turi registruotis Karštosios linijos tel. 1808. Be išankstinės registracijos į mobiliuosius punktus vykti draudžiama. Įdėmiai klausykitės ir vykdykite Karštosios linijos konsultantų nurodymus. Tyrimai nemokami.

Po tyrimų atlikimo gyventojams primygtinai rekomenduojama izoliuotis iki tyrimo dėl koronaviruso atsakymo gavimo.

Dar kartą raginame kuo aktyviau pasinaudoti galimybe ir išsitirti dėl COVID-19. Mobilūs punktai Nemenčinėje veikia laikinai!

 

 

 

Shadow up