kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kūrybos vakaras žymiam Lietuvos kompozitoriui, pedagogui Juliui Andrejevui atminti

Lapkričio 15-tos dienos pavakarę į Nemenčinės muzikos mokyklos salę gausiai susirinkę  klausytojai turėjo ypatingą galimybę betarpiškai susitikti su įstabiais Lietuvos kultūros puoselėtojais, žymiais muzikos pedagogais, atlikėjais. Nemenčinės muzikos mokyklos bendruomenė labai dėkinga, kad garbūs svečiai smuikininkas profesorius Jurgis Dvarionas,  pianistas, pedagogas Aleksandras Jurgelionis, pianistė Eglė Andrejevaitė pasirinko Nemenčinės muzikos mokyklą pirmąja koncertų ciklo, skirto žymiam Lietuvos kompozitoriui, pedagogui Juliui Andrejevui atminti, vieta. Vėliau mintys, prisiminimai apie J. Andrejevą ir kompozitoriaus muzika skambės gražiausiose didžiųjų Lietuvos miestų – Anykščių, Kauno, Klaipėdos, Vilniaus – kultūros erdvėse.


Prisiminimais apie kompozitorių J. Andrejevą popietės pradžioje pasidalijo pianistas A. Jurgelionis. Vėliau skambėjo koncertas smuikui ir orkestrui, kurį atliko Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokinė Antuaneta Barbora Jusevičiūtė (koncertmeisterė Kotryna Grigienė, mokytoja – Irina Kirzner). Koncertą vedusi mokytoja Jūratė Danielienė prisiminė iš jos mokinės ir J. Andrejevo susitikimo išlikusią mintį: „Aš padarau iš negražių dalykų gražius“, taikliais pastebėjimais ir klausimais J. Danielienė įtraukė koncerto svečius į nuoširdų, įsimintiną, kompozitoriaus gyvenimo, kūrybos, garsų pasaulį ir jis tapo toks artimas visiems buvusiems salėje.

Jurgis Dvarionas papasakojo apie J. Andrejevo bendravimo nuoširdumą, atsidavimą pedagoginiam darbui, kūrinių atsiradimo istorijas. Pamačiau vaikų sužibusias akis, kai vaikai išgirdo, kad koncertą fortepijonui J. Dvarionas sukūrė savo mokiniui, kuris jį atliko respublikiniame B. Dvariono pianistų konkurse.

Koncerte skambėjo trečia dalis iš sonatos smuikui, kurią pagriežė M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinė Lina Juknevičiūtė. Visus labai nudžiugino smuikininko profesoriaus J. Dvariono ir  pianistės E. Andrejevaitės atliekamas kūrinys „Branlis“.

Koncerto pabaigoje skambėjo J. Andrejevo kūrinis fortepijonui „Impromptu“, kuri atliko E. Andrejevaitė. Prieš grodama pianistė papasakojo apie jos bendravimą su kompozitoriumi J. Andrejevu.

Vakaras buvo išskirtinai šviesus ir šiltas, o skambėjusi muzika dar kartą patvirtino, kad J. Andrejevo kūryba ir šiandien ir po daugel metų džiugins ir jaudins klausytojus.Nemenčinės muzikos mokyklos mokytojas metodininkas
Ramūnas Juknevičius

 

 

Shadow up