kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono savivaldybė kompensuoja dantų protezavimo išlaidas

Nuo šių metų pradžios Vilniaus rajono gyventojai gali teikti prašymus kompensuoti dantų protezavimo išlaidas iš Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto lėšų.


Teisę į dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš Savivaldybės biudžeto lėšų, turi privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti, gyvenamąją vietą Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje deklaravę, neturintys teisės į dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, darbingo amžiaus asmenys, jeigu:

- vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų arba vienam gyvenančiam asmeniui neviršija 250 Eur per mėnesį;

- dirba arba nedirba dėl objektyvių priežasčių (mokosi, augina mažamečius vaikus, ieško darbo per užimtumo tarnybą ir kt.).

Dantų protezavimo paslaugas, kurių išlaidos kompensuojamos iš Savivaldybės biudžeto, teikia VšĮ Vilniaus rajono savivaldybės centrinė poliklinika. Paslaugos kompensuojamos tik visiškai baigus dantų protezavimą.

Šiuo metu pagal šalyje galiojančią tvarką teisę į Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto išmoką turi tik tie asmenys, sukakę senatvės pensijos amžių, taip pat asmenys, kurie yra pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais bei vaikai.

Vis dėlto, specialistų teigimu, dantų praradimas anaiptol nėra tik vyresnio amžiaus žmonių problema. Su dantų protezavimu ar dantų implantavimu gana dažnai susiduria ir jauni žmonės, kurie dantis praranda nelaimingų atsitikimų metu ar užklupti ligų. Nemaža Lietuvos gyventojų dalis jiems reikiamos odontologinės priežiūros įpirkti negali.

Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrius pasiūlė padėti mažas pajamas gaunantiems darbingo amžiaus asmenims, neturintiems teisės į dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto. Savivaldybės specialistų teigimu, dantų protezų funkcija - tai ne tik atstatyti kramtymo funkciją, dantų praradimas tampa ir asmens užsidarymo, atsiribojimo nuo žmonių priežastimi. Žmonės vengia šypsotis, ilgainiui gali atsirasti ir psichologinių problemų. Netekęs dantų žmogus praranda pasitikėjimą savimi, jam sunku įsidarbinti ir dėl to skurdo problema vis gilėja. Visa tai sudaro sąlygas socialinei atskirčiai, bedarbystei, mažina jų socialinį bei ekonominį aktyvumą. Palaipsniui jie išstumiami iš priimtino gyvenimo būdo šalyje, kurioje jie gyvena.

Dantų protezavimo paslaugų teikimas kompensuojamas ir paslauga teikiama, kai burna jau yra sanuota ir paruošta dantų protezavimui.

Programa yra tęstinė, t. y. Vilniaus rajono savivaldybė kasmet savo sąmatoje numato tam reikalingas lėšas.

Daugiau informacijos ir prašymą kompensuoti dantų protezavimo išlaidas iš Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto lėšų galima rasti čia.

 

Dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimo iš Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto tvarkos aprašas

 

 


Shadow up