kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Netradicinė pamoka – renginys Holokausto aukoms atminti Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijoje

Rugsėjo 22 dieną Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos mokiniai su mokytojomis T. Božerodskaja ir A. Druskiene Klingiene, I. Karpavičiene dalyvavo netradicinėje pamokoje – renginyje „Atminties kelias 1941-2021 m.“, vykusioje kitoje - atviroje - erdvėje, kurios tikslas prisiminti ir pagerbti Holokausto aukas.


Renginio vedantieji supažindino su istoriniais įvykiais ir priminė, kad artėja skaudi data – prieš 80 metų prasidėjo žydų genocido Lietuvoje laikotarpis, kurio metu buvo nužudyta apie 95 procentus tuo metu Lietuvoje gyvenusių žydų. G4 klasių mokiniai atliko šokio mokytojos T. Božerodskajos parengtą meninę kompoziciją ir skaitė eiles bei buvusio Aušvico kalinio Mariano Turskio, dalyvavusio 75-osiose stovyklos išlaisvinimo metinėse, prisiminimus. Ši tragedija nėra tik žydų tautos – ji palietė ir nuskurdino visą žmoniją, todėl mes tai turime atminti.

Tarptautinės komisijos iniciatyva visoje Lietuvoje ir pasaulyje panašūs renginiai vyksta daugiau nei dešimtmetį minint Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną – rugsėjo 23-iąją. Juose kasmet dalyvauja apie 150 mokyklų ir daugiau kaip 10 tūkst. dalyvių.

Šiems skaudiems istoriniams įvykiams atminti Tarptautinė komisija inicijuoja nacionalinį projektą „Atminties kelias 1941–2021”, prie kurio prisijungia ir Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija.

   


Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Asta Druskienė Klingienė

Shadow up