kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Iškilmingai atidarytas analogų Lietuvoje neturintis pagalbos centras onkologinėmis ligomis sergančių vaikų šeimoms

Praėjus lygiai 4 metams nuo simbolinės statybinės kapsulės įkasimo, 2016 metų rudenį davusio startą vėžiu sergančių vaikų paramos fondo „Mamų Unijos“ brandintam projektui, šiandien, rugsėjo 9 d., iškilmingai atidaryti „Mamų Unijos Šeimos namai“ – jauki bei onkologines ligas besigydančių mažylių šeimoms skirta vieta, suteiksianti vaikams ir jų artimiesiems galimybę turėti daugiau laiko kartu, gauti reabilitacijos paslaugas.


Džiugių bei viltingų nuotaikų sulaukusiame atidarymo renginyje dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Robert Komarovski, Lietuvos Respublikos Prezidento patarėja Regina Statkuvienė, fondo „Mamų Unija“ įkūrėja bei Šeimos namų sumanytoja Eglė Mėlinauskienė, įmonės „Conrestos statyba“ vadovas Tomas Grėbliauskas bei daugelis kitų neabejingų bei šiuo projektu besižavinčių žmonių.

Pagalbos centro sunkiai sergančių vaikų šeimoms projekto iniciatorė Eglė Mėlinauskienė, pasveikinusi susirinkusius, pasidžiaugė įgyvendintu projektu, žmonių gerumu bei besąlygišku palaikymu. „Dėkoju Jums. Jūs esate tie žmonės, kurių dėka šitie namai stovi. Čia tiek sudėta kantrybės, meilės, širdies ir žmonių aukų, juodo darbo. Dėkoju visiems, kurie bent truputį prisidėjo prie šitų namų, kad onkologinėmis ligomis sergantys Lietuvos vaikai turėtų tą kampelį, tą užuovėją, tuos namus, kuriuose bent kažkiek galėtų atsigauti, pasidžiaugti sunkioje situacijoje. Šiandien yra ta diena, kai mes galime nuoširdžiai pasidžiaugti. Ačiū, kad tikėjote šiuo projektu“, – Šeimos namų atidarymo renginyje sakė „Mamų Unijos“ įkūrėja E. Mėlinauskienė.

Prezidento patarėja Regina Statkuvienė pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės vardu padėkojo už iniciatyvos įgyvendinimą. „Belieka pasidžiaugti, kad mes kaip piliečiai tapome subrendę tiek, kad sugebėtume patys pamatyti problemą šalia savęs, nelikti jai abejingi ir imtis darbų ir juos įgyvendinti. Tai ne vieno žmogaus darbas, tai visos bendruomenės, visų neabejingų žmonių darbas (...). Labai linkiu, kad šioje vietoje būtų daug vilties, kad šie namai tęstų pradėtus tokius gražius darbus ir linkiu sėkmės“, – pirmosios šalies ponios vardu padėkojo Prezidento patarėja.

Renginyje dalyvavęs Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Robert Komarovski pasidžiaugė bei padėkojo projekto sumanytojams ir įgyvendinimo iniciatoriams už nuostabią idėją, pradžiuginusia ne tik besigydančius vaikus bei jų šeimos narius, bet ir privertusią visuomenę suklusti ir susivienyti bendram tikslui – surinkti lėšas onkologinėmis ligomis sergančių vaikų šeimų namams įkurti.

„Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst, savo bei visų Vilniaus rajono gyventojų vardu nuoširdžiai dėkoju už šį projektą. Šie namai, tai ateitis į geresnį rytojų, kur vaikai ir jų šeimos nariai galės savo rūpesčiais dalytis su kitais, galės jaustis saugiai. Džiaugiamės, kad tokie projektai gimsta Vilniaus rajone“, – įteikdamas merės padėką bei dovanų būtiniausių reikmenų lankytojų patogesnei buičiai, sakė vicemeras.

Taip pat visi Šeimos namų atidaryme dalyvavę svečiai buvo pakviesti tapti Nacionalinio kraujo donorystės centro donorais bei padovanoti kraujo.

Perkirpus simbolinę Šeimos namų atidarymo raudoną juostą, kunigas Vytautas Rapalis pašventino pastatą, o Šeimos namų direktorė bei darbavęsi savanoriai aprodė susirinkusiems naujai įrengtas erdves.

Paskutines įrengimo darbų dienas skaičiuojantys „Mamų Unijos Šeimos namai“ mažuosius lankytojus bei jų šeimos narius pasitiks šalia Santaros klinikų Vaikų ligoninės (Vanaginės k., Riešės sen., Vilniaus r.). 2 000 kv. m ploto name, kuriam priklauso 1 ha žemės sklypas, įrengta 11 mini apartamentų, kuriuose vienu metu galės gyventi 11 šeimų. Jomis rūpinsis savanoriai ir padedančias sveikti paslaugas teikiantys specialistai. Čia pat bus teikiama papildoma pediatrų, skausmo specialistų, psichologų, dvasininkų pagalba. Reabilitacijos, sporto centre ir baseine bus galima atgauti ir sustiprinti fizines bei emocines jėgas, o įrengtose meno terapijos kabinete, žaidimų kambaryje bei žaidimų aikštelėje – pažaisti ir pabendrauti su kitais čia gyvenančiais ligoniukais. Visa tai šeimoms nieko nekainuos. Tai pirmas tokio pobūdžio centras Lietuvoje, kurio projektas ir koncepcija kurta remiantis geriausiais pavyzdžiais bei praktika JAV, Didžiojoje Britanijoje ir kitose šalyse.

Šeimų namų projektas yra remiamas privačiomis lėšomis, projekto vertė – 2,5 mln. Eur. Daugiau informacijos apie „Mamų Unijos Šeimos namai“ projektą čia.

Kviečiame prisidėti prie prasmingos „Mamų unijos Šeimos namai“ iniciatyvos kūrimo! Daugiau apie paramą bei paaukojimo būdus: https://www.mamuunija.lt/projektai/vopc.

   
     
     
     
   
     
     


 

 

 

Shadow up