kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nemenčinė: šiandien uždaromas mobilus punktas, baigiasi miestui taikomi judėjimo apribojimai

Informuojame, kad šiandien (balandžio 24 d.) paskutinė diena, kai dar galima atlikti testą dėl koronaviruso Nemenčinės mieste veikiančiame mobiliame punkte. Norinčius raginame užsiregistruoti ir pasinaudoti galimybe išsitirti vietoje (Nemenčinės g. 149, Pučkalaukis). Mobilus punktas veiks iki šiandienos vakaro.


Vėliau norintys išsitirti bus nukreipiami į Vilniaus mieste veikiančius mobiliuosius punktus.

Atkreipiame dėmesį, kad tyrimus dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) gali atlikti ne tik suaugusieji Nemenčinės miesto gyventojai, bet ir įmonių, įstaigų ir organizacijų, esančių Nemenčinės mieste darbuotojai, o taip pat ir tie, kurie, nustačius specialistams, bus laikomi susijusiais su infekcijos protrūkiu, nepriklausomai nuo gyvenamosios ar darbo vietos.

Visi norintys atlikti tyrimą pirmiausia turi registruotis Karštosios linijos tel. 1808. Be išankstinės registracijos į mobiliuosius punktus vykti draudžiama. Įdėmiai klausykitės ir vykdykite Karštosios linijos konsultantų nurodymus. Tyrimai nemokami. Po tyrimų atlikimo gyventojams primygtinai rekomenduojama izoliuotis iki tyrimo dėl koronaviruso atsakymo gavimo.

Mobilūs punktai Nemenčinės mieste veikia nuo šeštadienio, balandžio 18 d. Galimybe išsitirti pasinaudojo beveik 2,7 tūkst. gyventojų. Balandžio 23 d. duomenimis, 28 asmenų testas buvo teigiamas. 

Apibendrindama pastarosios savaitės su koronaviruso infekcijos protrūkiu Nemenčinės mieste susijusius judėjimo apribojimus bei profilaktiškai gyventojams atliekamus COVID-19 tyrimus, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska džiaugiasi, kad darbas vyko operatyviai ir šiandienai situacija yra suvaldyta.

„Ši savaitė visiems buvo labai įtempta ir sudėtinga. Siekiant sustabdyti viruso plitimą, ištisas dienas dėl žmonių sveikatos ir saugumo koordinuotai dirbo daug įvairių institucijų. Todėl vardan žmonių, kurie nuoširdžiai ir operatyviai dirbo, vardan jų įdėto triūso ir pastangų, prašome ir toliau atsakingai laikytis visų karantino reikalavimų. Šiandien užkratas Nemenčinėje suvaldytas, tačiau neturime atsipalaiduoti, nes tai nereiškia, kad jis toliau vienareikšmiškai neplis. Kol yra sergančių asmenų bei su jais turėjusių sąlytį, yra grėsmė plitimui, todėl turime stebėti situaciją. Ir toliau būtina susitelkus laikytis karantino ir saugumo priemonių, o kam būtina – griežtos saviizoliacijos. Supraskime, tai mūsų visų labui. Saugokime save, o tuo pačiu ir kitus“, – administracijos direktorė kvietė gyventojus ir toliau laikytis drausmės. 

Nemenčinės mieste nuo balandžio 16 d. taikomi atvykimo ir išvykimo apribojimai panaikinami šiandien (balandžio 24 d.) 24 val. nakties, atsižvelgiant į tai, kad gyventojai drausmingai laikėsi visų karantino reikalavimų, o koronaviruso infekcijos protrūkis Nemenčinėje siejamas su UAB „Vilnika“.

Balandžio 23 d. NVSC duomenimis, siuvimo įmonėje „Vilnika“ nustatyti 87 koronaviruso atvejai ir 349 kontaktiniai asmenys. Paskutiniai atvejai registruoti balandžio 21 d.

Primename, kad vyresnio amžiaus, vieniši, ligoti ar izoliacijoje esantys asmenys, prireikus pagalbos (nupirkti maisto produktų, vaistų ar sutvarkyti kitus būtinus reikalus) gali kreiptis į savo gyvenamosios vietos seniūniją.

Taip pat kviečiame kaimynus padėti tokiems asmenims. Pasiūlykite jiems, kad pagal sutartą sąrašą nupirksite maisto produktų ar vaistų ir saugiai paliksite prie durų. Paskambinkite – gal reikalinga kita Jūsų pagalba. Bet kokiu atveju, esame tikri, kad nuoširdus kaimyno dėmesys praskaidrins jų kasdienybę ir įtvirtins tikėjimą, kad viską galime įveikti veikdami išvien.Nuotr. Marian Dzvinel

 


Shadow up