kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 





Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Sėkmingas Kyviškių kaimo bendruomenės „Kyvija“ projektas „Etninės kultūros savitumo puoselėjimas ir gyventojų aktyvumo skatinimas organizuojant šeimos stovyklas“

Kyviškių kaimo bendruomenė „Kyvija“ sėkmingai įgyvendino projektą „Etninės kultūros savitumo puoselėjimas ir gyventojų aktyvumo skatinimas organizuojant šeimos stovyklas“ (projekto Nr. VILN-LEADER-6B-KJ-6-2-2018). Projektas įgyvendintas kartu su partneriais – Grigaičių bendruomene ir Mickūnų bendruomene.


Liepos mėn. įvyko 5 dienų trukmės nemokama dienos stovykla. Stovykloje dalyvavo 4 pamainos po 20 dalyvių, skirtingo amžiaus vaikų ir jų tėvelių. Stovyklos metu buvo organizuojami edukaciniai užsiėmimai, įvairios išvykos. Edukacinių užsiėmimų metu buvo stengiamasi stovyklų dalyviams perduoti ir atnaujinti Lietuvos etninės kultūros tradicijas, išlaikant tautinį tapatumą ir etnografinį savitumą. Taip pat buvo organizuoti pramoginio turinio užsiėmimai, kurių metu visi dalyviai įdomiai, linksmai, aktyviai, sportiškai ir judriai praleido laiką kartu.

Kitas projekto etapas - stovyklos uždarymo šventė. Šventė įvyko Kyviškių aerodrome liepos 28 d.

Šventėje dalyvavo daug vietos gyventojų ir svečių iš aplinkinių kaimų, atvyko ir garbūs svečiai: seimo narys Česlav Olševski ir Šatrininkų seniūnas Veslav Starikovič, kurie dėkojo šventės organizatoriams už iniciatyvą ir visiems susirinkusiems už norą būti kartu.

Šventės metu, dalyviai turėjo išskirtinę galimybę tapti kraujo donorais, kadangi į renginį atvyko VUL Santaros klinikų Kraujo centras. Šventės dalyviai turėjo progą atlikti neįkainojamą gerą darbą – padovanoti gyvybės lašą.

Šventėje netrūko pramogų. Galima buvo išmėginti savo taiklumą pripučiamame dartbole, burbuliniame futbole, šaudyme iš lanko bei kitose smagiose rungtyse, taip pat dalyvauti orientacinėse varžybose bei loterijoje. Vaikai dūko ant pripučiamų batutų ir dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose.

Visus šventės dalyvius savo išskirtiniais patiekalais vaišino Nemėžio totorių bendruomenė. Didžiuliame traciniame kazane bendruomenės atstovai gamino plovą, kuris yra pripažintas kulinariniu paveldu. Taip pat, Nemėžio totorių bendruomenė vaišino šventės dalyvius skaniausia sriuba „Šurpa“, koldūnais ir šimtalapiu.

Šventė užsibaigė puikiu koncertu. Koncerto metu netrūko daug nuostabių pasirodymų. Koncertavo vokalinis ansamblis „Barwy podwileńskie“  iš Lavoriškių, solistė Elita Narkevič – Jurkevičienė, mergaičių trio iš Mickūnų „Triolki“ bei vokalinis ansamblis „Wiosna“ iš Grigaičių.

Iš viso projekto veiklose sudalyvavo apie 430 dalyvių, iš jų 80 stovyklos dalyvių ir 350 šventės dalyvių.


Shadow up