kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Šeštasis Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto „Gyvenk, mokykis, dirbk“ susitikimas

2013 m. balandžio 8 dieną keturi Vilniaus rajono Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokiniai ir projekto koordinatorės, anglų kalbos mokytojos metodininkės - E. Baliukevič ir I.Stankevičienė - išskrido į Italiją, į šeštąjį Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto „Gyvenk mokykis dirbk“ susitikimą.


Veikla buvo finansuota iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.  Comenius programa skirta mokykliniam ugdymui. Jos tikslas - pagerinti mokyklinio ugdymo kokybę ir sustiprinti europinę dimensiją, remiant  tarptautinį mokyklų bendradarbiavimą ir mobilumą. Mūsų mokykla jau dvejus metus dalyvauja šioje programoje. Dalyvaudami šioje veikloje, mūsų mokiniai turi galimybę įgyti tarptautinės mokymosi patirties, išmokti užsienio kalbų, ugdyti pilietiškumo ir tarpkultūrinio bendravimo įgūdžius. Mokytojams ši veikla suteikia tarptautinės patirties organizuojant ir įgyvendinant mobilumo veiklas kartu su mokytojais iš kitų šalių.

Kiekvieno vizito metu projekto dalyviai turi atlikti užduotis. Ruošdamiesi susitikimui Italijoje, mokiniai kelis mėnesius rašė darbus, kūrė pristatymus, dalyvavo Skype konferencijose, montavo vaizdo klipus ir internetu bendravo su kitų šalių mokiniais. Kai visų septynių šalių atstovai pristatė savo paruoštus darbus,  sužinojome daugiau apie esamų profesijų gausą ir įvairovę, užsienio šalių suteikiamą mokslo laipsnį ir įvairias mokymo įstaigas. Taip pat pravers įgyta patirtis rašant darbo prašymą, patarimai, kaip elgtis ir kaip išvengti nesklandumų  pokalbio dėl darbo metu.

Projekto dalyvių laukė ir komandinė užduotis -  sukurti viršelį antrųjų metų galutiniam produktui – knygai „Adviser for Young European“, kuri apjungs per dvejus metus sukauptus projekto dalyvių darbus. Po ilgų diskusijų draugiškai nusprendėme, kad ant Comenius knygos viršelio turi puikuotis Giminystės medis. Visą dieną spalvinome plakatą, kiekviena šalis piešė lapo formos savo šalies vėliavą. Galutinis rezultatas buvo puikus.

Vizitų į partnerių šalis metu mokiniams sudaromos puikios sąlygos gilinti anglų kalbos  žinias.  O keliaudami, stebėdami šalių kultūrinius įvairumus, miestų architektūrinius stilius, gamtos įvairumą, išgirdę tų šalių istorijas, sužinoję apie garsiausias asmenybes, jų nuopelnus, projekto dalyviai įgyja ir istorijos,  biologijos, dailės, geografijos, literatūros ir socialinių mokslų žinių.  Comenius yra puiki programa, kuri sudomina mokinius mokytis kitaip, įdomiau, įvairiau, skatina bendrauti, taip pat tai yra gera galimybė susirasti bendraminčių, naujų draugų, kurie padėtų bendrauti, pažinti ir ugdyti save.

 

Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį straipsnyje pateikiamos informacijos naudojimą.

 

Projekto dalyvė Roberta Noreika,
Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino
gimnazijos III G klasės mokinė


Shadow up