kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono gyventojų skiepijimo nuo Covid-19 ligos aktualijos

Per nepilną mėnesį nuo vakcinacijos pradžios jau paskiepyta apie 1 000 Vilniaus rajono gyventojų pirmąja vakcinos nuo Covid-19 ligos (koronavirusinės infekcijos) doze. Šiomis dienomis pradėtas skiepijimas antrąja vakcinos doze.


Pagal prioritetinių grupių sąrašą, pirmiausia buvo skiepijami mobiliuose punktuose dirbantys asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, odontologai, socialinės globos bei palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninių gyventojai, pacientai ir darbuotojai. Pirmąja doze jau paskiepyti daugumos rajone veikiančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų ir vaistinių darbuotojai. Kitą savaitę planuojama pradėti švietimo įstaigų darbuotojų skiepijimą.

Kita prioritetinė grupė – 65 m. amžiaus ir vyresni

Toliau gyventojų grupių prioriteto sąraše yra vyresni kaip 65 metų amžiaus asmenys. Pirmiausia turi būti skiepijami 80 m. ir vyresni, juos paskiepijus – 75-79 m., po to 70-74 m. ir 65-69 m. amžiaus rajono gyventojai.

Kiekviena Vilniaus rajono asmens sveikatos priežiūros įstaiga, teikianti pirmines asmens sveikatos paslaugas, turi sudaryti norinčių vakcinuotis vyresnio amžiaus grupių pacientų sąrašus,  pagal kuriuos vykdys prie įstaigos prisirašiusių pacientų skiepijimą. Tuo tikslu šeimos gydytojai ir slaugytojos jau apklausia savo pacientus ar jie norės skiepytis ir norinčius skiepytis asmenis įtraukia į skiepijamų asmenų sąrašus.

Kai tik bus skirta vakcina šių prioritetinių amžiaus grupių asmenų skiepijimui, jie gaus telefono žinutes ar kitais būdais bus pakviesti atvykti vakcinacijai į savo asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

Skiepai turintiems sunkių sveikatos sutrikimų

Paskiepijus švietimo įstaigų darbuotojus ir senjorus, bus skiepijami jaunesni kaip 65 m. asmenys, turintys šiuos rizikos veiksnius: gaunantys imunosupresinį, imunomoduliuojantį ir (ar) aktyvų onkologinės ligos gydymą, sergantys cukriniu diabetu su komplikacijomis, sergantys sunkiomis lėtinėmis širdies-kraujagyslių ligomis su komplikacijomis, sergantys sunkiomis lėtinėmis plaučių ligomis su kvėpavimo nepakankamumu, cistine fibroze, lėtine obstrukcine plaučių liga, sergantys sunkiomis lėtinėmis kepenų ligomis, esant IV laipsnio kepenų fibrozei (cirozei), asmenys, kuriems diagnozuotas nutukimas ir kūno masės indeksas yra daugiau nei 40.

Skiepai visuomenei svarbias funkcijas vykdantiems darbuotojams

Sekanti prioritetinė grupė – visuomenei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai – viešąją tvarką palaikantys, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, muitinės, sienos apsaugos darbuotojai, kariai, laisvės atėmimo vietų, energetikos, maisto pramonės darbuotojai ir pan. Jų skiepijimas vyks pagal įstaigų ir įmonių vadovų sudarytus sąrašus.

Masinė vakcinacija prasidės užbaigus prioritetinių grupių skiepijimą

Užbaigus prioritetinių grupių skiepijimą, bus pradėta masinė vakcinacija, apie kurią informuosime per žiniasklaidos priemones, siųsdami kvietimus skiepytis į įmones, įstaigas, organizacijas, seniūnijas ir t. t.

Masinės vakcinacijos metu turės galimybę pasiskiepyti ir atsisakę skiepytis prioritetinių grupių asmenys.

Sveikatos apsaugos ministerija nustatė, kad neskiepijami asmenys, kuriems per pastaruosius tris mėnesius buvo nustatyta Covid-19 liga (koronaviruso infekcija), išskyrus tuos atvejus, kai prieš skiepijimą SARS-CoV-2 anti-S ir (ar) anti-RBD IgG antikūnai yra neigiami (tarp nustatytos Covid-19 ligos ir antikūnų tyrimo turi praeiti ne mažiau kaip 3 savaitės). Todėl rekomenduojama prieš skiepijimą išsitirti SARS-CoV-2 anti-S ir (ar) anti-RBD IgG antikūnus. Jei IgG antikūnai kraujyje randami, tačiau Covid-19 liga asmeniui nebuvo nustatyta, neskiepijimo laikas (90 dienų) skaičiuojamas nuo antikūnų nustatymo dienos.

Šiuo metu situacija dėl sergamumo Covid-19 liga Vilniaus rajone yra žymiai palankesnė nei gruodį ar sausį. Vasario 4 d. duomenimis, patvirtintas 21 naujas susirgimo atvejis. Iš viso patvirtintų atvejų yra 828, izoliacijoje yra 1 148 asmenys. 

Lietuvos respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymą dėl prioritetinių gyventojų grupių nustatymo rasite čia.

 

Parengta pagal VRCP informaciją
Asociatyvi nuotrauka pixabay.com 


Shadow up