kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono daugiavaikei motinai skirtas valstybės apdovanojimas

Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė artėjančios Motinos dienos proga sveikins ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanos daugiavaikes motinas. Šiuo apdovanojimu bus pagerbta ir Vilniaus rajono Medininkų seniūnijos gyventoja Marija Veršalovič – pareiginga, darbšti ir mylinti motina, užauginusi bei tinkamai išauklėjusi septynis vaikus.


Dažnam žodis „šeima“ asocijuojasi su šiluma. Tai vieta, kur turėtų būti gera, jauku, saugu. Didelė ir darni šeima – tai mūsų stiprybės pamatas ir ateitis. Jau tradicija tapusiame renginyje valstybės apdovanojimai įteikiami mamoms, išauginusioms ir gerai išauklėjusioms septynis ir daugiau vaikų.

Marija Veršalovič gimė 1939 m. liepos 24 d. Vilniaus rajone, Medininkų seniūnijoje, Vaitkiškių kaime. 1957 metais ištekėjo už Česlavo Veršalovič. Šeimoje gimė 4 sūnūs ir 3 dukros – Jan, Marian, Danuta, a. a. Leon, Aleksander, Valentina ir Ana.

Marija Veršalovič darbšti ir darbo nebijanti moteris. Kurį laiką dirbo fermoje, vėliau valytoja parduotuvėje, be to dirbo žemės ūkyje, augino naminius gyvulius. Nepaisant gausaus vaikų skaičiaus, žemės ūkio bei namų ruošos darbų, Marija Veršalovič sugebėjo savo vaikus išauklėti dorais bei darbščiais piliečiais. 1988 metais moteris tapo našle. Skaičiuojanti 76 metus moteris pajėgi susitvarkyti su namų ruoša, todėl, kaip pati teigia, gyventi vienai jai rūpesčių nekelia. Ją dažnai lanko bei nuoširdžiai rūpinasi arčiausiai gyvenantis sūnus Jan ir jo žmona Irena bei kiti vaikai, o taip pat 13 vaikaičių ir 2 provaikaičiai. Marija Veršalovič didžiuojasi savo vaikais ir džiaugiasi, kad pavyko įskiepyti darnios šeimos pavyzdį.

Dėl sveikatos problemų į apdovanojimų įteikimo ceremoniją, vyksiančią balandžio 29 dieną, Vilniaus rajono gyventoja atvykti negalės. Jai skirtą apdovanojimą artimiausiu metu pristatys Lietuvos prezidentūros kancleris.

Nuotrauka: Teresa Vorobej

Shadow up