kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

IV tarptautinis fortepijono muzikos festivalis „Lenkų kompozitorių kūryba“ Rudaminos meno mokykloje

Vilniaus r. Rudaminos meno mokykloje mokosi daugiau negu pusė lenkų tautybės vaikų. Todėl gimė idėja surengti festivalį, kur būtų galimybė susipažinti su šios tautos kultūra plačiau. Ir 2009 m. balandžio 3 d. pirmą kartą buvo organizuotas fortepijono muzikos festivalis „Lenkų kompozitorių kūryba“,  kurio autorė fortepijono metodinės grupės pirmininkė Rasa Šimkienė.  2011 m. šis renginys tapo Tarptautiniu muzikos festivaliu. Skyrius palaiko draugiškus ryšius ir dalinasi patirtimi su Lenkijos muzikos mokyklomis. Festivalis vyksta kas vieneri- dveji metai. 


Šiais metais vyko IV tarptautinis fortepijono festivalis, kuriame skambėjo 15 lenkų tautybės kompozitorių kūrinių, kuriuos skambino Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos  muzikos ir meno mokyklų mokiniai.

Kovo 31 d. meno mokykloje vyko festivalio atidarymas. Mokyklos scenoje koncertavo viešnia iš Lenkijos, pianistė, įvairių Nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatė Jagoda Stanicka. Skambėjo J. Bacho, F. Šopeno, F. Listo, V. A. Mocarto ir M. Ravelio kūriniai. Festivalio atidaryme taip pat dalyvavo svečiai iš Latvijos Rygos vidurinės muzikos mokyklos – internato.

Balandžio 1d. festivalyje pasirodė jaunieji atlikėjai iš Rudaminos, Vilniaus B. Jonušo, Vievio, Nemenčinės, Pagirių muzikos ir meno mokyklų. Taip pat visus pradžiugino svečių pasirodymas iš Latvijos. Šventę vainikavo festivalio viešnia Jagoda Stanicka iš Lenkijos. Labai džiaugiamės kad mūsų festivalyje klausytojų tarpe dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė  Edita Tamošiūnaitė.

Prasidėjus festivaliui, įžanginį žodį tarė renginio idėjos autorė fortepijono metodinės grupės pirmininkė Rasa Šimkienė. Rudaminos meno mokyklos direktorius Jurij Krupičevič pasveikino visus dalyvius ir jų mokytojus ir palinkėjo gražių emocijų ir geros nuotaikos. Renginio vedėjas Veslov Sobieski apibūdino visus festivalyje skambėjusių kūrinių autorius. Labai džiaugiamės, kad mūsų festivalyje klausytojų tarpe dalyvavo ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė Edita Tamošiūnaitė.

Vaikai buvo apdovanoti padėkos raštais už dalyvavimą ir mažais suvenyrais. Po festivalio pasirodymo dalyviams buvo paruoštos karštos picos, o mokytojos jaukioje aplinkoje prie kavos puodelio galėjo pabendrauti ir pasidalinti festivalio įspūdžiais.

Tikimės, kad festivalis ne tik praplėtė atlikėjų ir klausytojų akiratį, bet ir ateityje paskatins bendrauti, dalintis patirtimi, palaikyti draugiškus ryšius.

 

Rudaminos meno mokyklos administracija,
Fortepijono metodinės grupės pirmininkė Rasa Šimkienė

 

Shadow up