kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tarptautinės vaikų knygos dienos minėjimas Vilniaus rajone

Tarptautinės vaikų knygos dienos minėjimo proga Kalvelių ,,Aušros" gimnazijos biblioteka prisidėjo prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdomo socialinio projekto „Į vaikų globos namus – su knyga!“. Vilniaus r. šeimos ir vaiko krizių centro globotiniai buvo pakviesti į gimnazijos biblioteką skaityti knygų. Vaikai apžiūrėjo biblioteką, patys rinkosi iš lentynų knygas, klausėsi pasakų ir eilėraštukų bei vaišinosi saldainiais. Renginio pabaigoje Krizių centro globotiniai gavo dovanų knygučių. 


Vilniaus r. Kalvelių "Aušros" gimnazijos
 
bibliotekininkė Evelina Romeiko

 


Tarptautinė vaikų knygos diena Pakenės Česlovo Milošo pagrindinėje mokykloje 

Balandžio mėnesį švenčiama „Tarptautinė vaikų knygos diena“, todėl balandžio 15 d. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinėje mokykloje vyko renginys, skirtas 1 kl. mokiniams - „Tapau skaitytoju“. Šia proga bibliotekoje apsilankė pasakų veikėjos: Raudonkepuraitė, Karalaitė ir Burtininkė. Jos parodė mokiniams, kokios puikios ir gražios knygelės apie žvėris, paukščius ir gėles yra bibliotekoje. Mokiniai kartu su veikėjomis pagamino skirtukus savo pirmajai knygelei.

1 kl. auklėtoja Ana Mackevič organizavo mokiniams pasakų viktoriną, kurios metu mokiniai turėjo atspėti pasakų pavadinimus, veikėjus, trumpai papasakoti veiksmą, sudėlioti dėlionę. Po to mokiniai deklamavo eilėraščius apie knygas, dainavo.

Svarbiausiu renginio momentu buvo mokinių priesaika. Mokiniai prisiekė, kad gerbs knygas, naudosis jų išmintimi ir laikysis skaitytojo pareigų. Po priesaikos mokiniai gavo diplomus, knygeles, pirmą kartą užsisakė knygelę ir pasirašė skaitytojo knygelėje.


Bibliotekininkė Alina Savanevičienė

 

 

 


Tarptautinė vaikų knygos diena Vaidotų mokykloje-darželyje ,,Margaspalvis aitvarėlis“

Balandžio mėnesį švenčiama ,,Tarptautinė vaikų knygos diena“. Šia proga mūsų mokykla gavo iš vienos Lenkijoje esančios mokyklos bendruomenės knygų vaikams. Bibliotekininkė supažindino mokinius su šiomis naujomis gautomis knygomis. Mokiniai patys galėjo susipažinti su kiekviena knyga, pavartyti, paskaityti. Ypač įdomu  vaikams buvo pavartyti  knygas apie  gamtą ir pasaulio istoriją. Bet labiausiai mokiniams patiko gražiai iliustruotos pasakos vaikams.


Bibliotekininkė Jadvyga Jakšta 

Tarptautinė vaikų knygos diena

Balandžio mėnesį yra švenčiama „Tarptautinė vaikų knygos diena“. Šia proga Stanislavo Moniuškos gimnazija organizuoja knygų skaitymą patiems mažiausiems.

Ketvirtadienį, balandžio 7 dieną, priešmokyklinės grupės ir pradinių klasių mokiniai buvo pakviesti pasiklausyti H. K. Anderseno pasakų. Vaikai dalinosi savo įspūdžiais ir emocijomis. Taip pat buvo organizuojami įvairūs žaidimai ir medalių įteikimo ceremonija.

Šis susitikimas paskatino vertinti draugystę ir padėti vieni kitiems.

Bibliotekininkė
Gražina DadelAvižienių gimnazijos mokiniai susitiko su rašytoju 

Balandžio 8 d. Avižienių gimnazijoje vyko 1-4 klasių mokinių susitikimas su knygelių vaikams rašytoju ir dailininku Pauliumi Juodišiumi, skirtas Bibliotekų metams ir Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Renginio metu mokiniai kūrė pasakos personažus, gamino personažams įrankius, kurie padėjo įgarsinti sukurtą pasaką.Skaitymo vakaras Nemenčinės vaikų ir paauglių socialiniame centre

Penktadienio vakarą, balandžio 8 d., Nemenčinės vaikų ir paauglių socialiniame centre vyko skaitymo vakaras, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Jaukioje aplinkoje susirinko vaikai, norintys perskaityti ištraukas iš savo mėgiamų knygų. Šiame vakare dalyvavo ir Nemenčinės Gedimino gimnazijos G2a mokinės Agniežka Komiago ir Eva Šukevič. Agniežka perskaitė nuotaikingą ištrauką iš Vytauto Račicko 2014 metų knygos „Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais“, o Eva – sužadino norą būti geresniais, skaitydama ištrauką iš F.Hodson Burnett knygos „Mažasis lordas Fontlerojus“. Malonu buvo klausytis vaikų, skaitančių balsu. Nepastebimai prabėgo laikas ramioje skaitymo aplinkoje. Pasidžiaugėme tokia akcija, kuri  skatina vaikus domėtis knygomis ir dalintis gera nuotaika.

Bibliotekos vedėja Danguolė Maslauskienė


Skaitymo vakaras VšĮ Vaikų ir paauglių soc. centre

Tarptautinės vaikų knygos dienos progą VšĮ Vaikų ir paauglių socialinio centre  balandžio 8 dieną vyko tradicinis „Skaitymo vakaras“, kuris vainikavo visos savaitės veiklas skirtas mažiems ir dideliems knygų mėgėjams. Tą dieną Piliakalnio skyriuje be Centro vaikų ir darbuotojų susirinko jaunimas iš Gedimino ir K. Parčevskio gimnazijų bei Vilniaus universiteto bibliotekos atstovai.

Savaitę maži skaitytojai pradėjo nuo kūrybinio knygų skaitymo. Savanorių atvažiavusių iš Vilniaus m. savivaldybės dėka skaitymas virto kūrybinėmis dirbtuvėmis. Jų metu vyko įvairiapusė vaikų edukacija – buvo ugdomi skaitymo, bendravimo įgūdžiai, turtinamas žodynas, vaizduotė, kūrybiniai sugebėjimai.

Dalyvaujant socialiniame projekte „Į vaikų globos namus – su knygą!“ Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijos jaunimas kartu su psichologe Ilona Lučinska  bei bibliotekininke Marina Šostko su dideliu nekantrumu ir dovanomis skubėjo į mūsų Centrą, kad priminti vaikams kokią svarbą turi knygos. Mažiems skaitytojams labai patiko mokinių skaitomos pasakos, bet dar daugiau dėmesio sulaukė padovanotos jų knygos apie pasaulio paukščius. Vaikai neslėpė, kad kol kas, kol skaitymas jiems yra daugiau pareiga nei malonumas, renkasi knygas su daug paveiksliukų.

Visas veiklas susijusias su knygų skaitymu vainikavo tradicinis „Skaitymo vakaras“. Tą dieną į centrą dar kartą į svečius atėjo mūsų draugai iš K. Parčevskio gimnazijos. Be to, su mielu noru jaunimą iš Gedimino gimnazijos palydėjo ir žadėjo, kad gal kitais metais irgi skaitys savo mėgstamos knygos išrauką – bibliotekininkė Danguolė Maslauskienė. Šį kartą skaitė, jau ne pirmus metus dalyvavusi mūsų šventėje, lietuvių kalbos mokytoja Danutė Petrauskienė. Kalbant apie pasakas vaikams labiausiai patiko Vilniaus universiteto bibliotekos atstovių – Indros Andrijauskaitės ir  Julijos Lekavičiūtės rolėmis skaityta Jujjos ir Tomo Wieslanderių pasaką „Mamulė MŪ supasi“.

Skaitymo vakaro metu dideli ir maži knygų mėgėjai visus susirinkusius supažindino su jų širdžiai tinkama ir patinkančia literatūra. Vieni rinkosi šiuolaikines pasakas, kiti knygas apie senovinius laikus arba jaunimui skirtą literatūrą. Visi skaitantys vaikai dovanų gavo kuponus į Nemenčinės knygyną, kur galės įsigyti mėgstamas knygas.

Centro darbuotojų manymu, tokio formato šventės primena vaikams ir suaugusiems kiek bendro jie turi – jie mėgsta knygas. Vieni skaito tam, kad pabėgti nuo kasdienybės, kiti, kad lavinti intelektą, plėsti akiratį. Svarbu, kad knyga būtų kiekvieno iš mūsų vienu geriausiu draugu.

VšĮ Vaikų ir paauglių socialinio centro
užimtumo specialistė Eva Gedris

  


 Skaitymai vaikų globos namuose

„Kai nusprendžiame skaityti vaikams balsu, susivienijame – sudarome slaptą bendruomenę, siejamą kartu skaitomų knygų... To nebūna, kai esi vienas su knyga. Tam būtinai reikia trijų – kad atsirastų subtili dermė.“ 

(Mex Fox,Leer como por arte de magia, 2003)

Šiemet Tarptautinės vaikų knygos dienos minėjimo proga Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos biblioteka prisidėjo prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdomo socialinio projekto „Į vaikų globos namus – su knyga!“, kurio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad globos namuose augantiems vaikams reikalinga ne tik materiali parama, bet ir individualus dėmesys, rūpestis ir šiltas bendravimas.

Balandžio 1 d. vienos iš geriausių bibliotekos skaitytojų, vyresnės G3a klasės mokinės Elžbieta Vysocka ir Patricija Martusevič,  kartu su gimnazijos psichologe ir bibliotekininke vyko į Nemenčinės vaikų ir paauglių socialinį centrą, kur praleido turiningą popietę su vaikų globos įstaigoje augančiais vaikais. Mus pasitiko centro darbuotoja Bronė Pakarnienė su vaikučiais, supažindino su centro gyvenimo ritmu, parodė patalpas, vaikų kambarius... Vėliau svečių kambaryje vaikai trumpai buvo supažindinti su Vaikų knygos dienos švente, jos ištakomis, kodėl ir kaip yra švenčiama ši šventė įvairiose kultūros įstaigose. Mūsų mokinės skaitė pasakas, šiltai pabendravo su vaikučiais. Taip pat kalbėjome apie skaitymo naudą, ypač apie pasakų skaitymą ankstyvajame vaiko amžiuje... Būtent pasakos suteikia mažajam paramą, kompensuoja meilės, saugumo, pripažinimo trūkumą, nepatenkintus poreikius, slopina jautrumą, kelia nuotaiką, pasiūlo naujus mąstymo ir veiklos pavyzdžius, padeda pažinti ir suprasti kitų, paskui ir savo paties poelgių motyvus, atverti širdį grožiui ir gėriui...

Pabaigoje vaikai gavo dovanų puikią enciklopediją ir lenkų kalbos žodyną, kuris pravers jiems ruošiant pamokas. 

Dėkojame vaikų ir paauglių socialinio centro darbuotojoms ir jų vaikams už šiltą sutikimą, kuris paliko mums visiems daug gražių įspūdžių. Tikimės, kad tai bus gražios draugystės su vaikais užmezgimo pradžia. 

Marina Šostko 
Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos bibliotekininkė

 


Vaikų knygos diena Vilniaus r. Kalvelių šeimos ir vaiko krizių centre

Trečiadienį, š. m. balandžio 6 dieną, Vilniaus r. Stanislavo Moniuškos gimnazijos biblioteka organizavo knygų skaitymo popietę Vilniaus r. Kalvelių šeimos ir vaiko krizių centre, kurios tikslas – skatinti vaikus domėtis knygomis, skaityti jas. Vilniaus r. Stanislavo Moniuškos gimnazijos 10 klasės mokinė Beata Podvorska perskaitė apysaką „Myszka“, skatino vaikus išsakyti savo mintis, nuotaikas. Vaikai noriai dalyvavo diskusijoje, dalijosi refleksijomis šia tema. Susitikimo pabaigoje vaikams buvo įteikti medaliai ir knygutės.

Bibliotekininkė Gražina Dadel

 


Tarptautinė vaikų knygos diena Paberžės „Verdenės“ gimnazijoje

Balandžio 4-7 dienomis Paberžės „Verdenės“ gimnazijoje buvo minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Ši diena visame pasaulyje švenčiama balandžio 2-ąją, Hanso Kristiano Anderseno gimimo dieną. Lietuvoje šią dieną minime nuo 1993-ųjų metų. Šia  švente siekiama įkvėpti, paskatinti vaikų meilę knygoms, atkreipti daugiau dėmesio į vaikų literatūrą.

Minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, visi kartu  prisiminėme, kodėl ši diena yra svarbi ir kodėl ji minima būtent balandžio 2-ąją. Pradinių klasių mokiniams buvo įdomu klausytis pasakojimo apie garsų pasakų kūrėją Hansą Kristianą Anderseną, minti mįsles apie knygas, spręsti kryžiažodžius, žaisti, aptarti skaitytas knygas. Bibliotekininkės paruoštas pristatymas apie knygų  atsiradimą mažiesiems skaitytojams taip pat patiko. Mokiniai gilino žinias apie knygos istoriją, sužinojo, kad knygų būta ir kitokių: pačios pirmosios - molinės lentelės, vėliau - pergamento ritiniai iš jaučio ar ožkos odos, dar vėliau - susiūti puslapiai iš veršelio odos, o vėliausiai atsirado ir popierinės knygos.

5-7 klasių mokiniai lietuvių kalbos pamokų metu dalijosi įspūdžiais apie įdomiausias ir įsimintiniausias perskaitytas knygas, ruošė pristatymus apie rašytojus, kuriančius vaikams ir paaugliams, gamino lankstinukus apie knygas.

Padėkomis ir atminimo dovanėlėmis buvo apdovanoti  aktyviausi bibliotekos skaitytojai. Jais tapo: pirmokai Jovita Adamovič, Justas Šukevičius, Kamilė Mežanec,  antrokės Elinga Purlytė, Jolita  Krečiūtė, Kamilė Milinkevičiūtė, Skaistė Radavičiūtė, trečios klasės mokiniai Karina Janovič, Aneta Kerulytė, Lavija Rybakova, Titas Bukauskas, Domas Naraškevičius bei ketvirtokės Veronika Rodevič, Viktorija Krečiūtė, Emilija Laurinavičiūtė.

Nors naujosios technologijos sparčiai skinasi kelią, tačiau reikia tikėtis, jog popierinės knygos išliks, nes visuomet bus skaitytojų, kurie jas vertins ir kuriems bus maloniau skaityti spaustuve kvepiančią knygą.  Juk knygos – tai lobynas, kuris mums atskleidžia per amžius puoselėtas, kurtas ir atrastas vertybes, knygos formuoja tas vertybes mumyse. Skaitydami knygas mes ugdome savąjį aš – išskirtinį ir nuostabų. Norėtume visiems palinkėti atrasti  įdomias knygas ir jas skaityti.

 

Gimnazijos bibliotekininkė Renata Boguslavska,
lietuvių kalbos mokytoja Violeta Kaziūnienė

Shadow up