kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Pamoka netradicinėje erdvėje

2014 metų lapkričio 10 d. Avižienių gimnazijos 38 mokiniai kartu su klasės auklėtojais E. Karpovič ir M. Adomaitiene išvyko į integruotą pamoką-ekskursiją į Grūto parką ir Druskininkus.


Šios pamokos sumanytojos istorijos mokytoja metodininkė Liucina Lapševič ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Regina Buzienė, joms talkino lenkų kalbos vyresn. mokytoja L. Voicechovska, bibliotekininkė St. Jermolajeva.

Pakeliui užsukome į Perloją, kuri 1918 m. pagarsėjo savarankiška savivalda. Nutarėme, kad reikia įsiamžinti prie Vytauto Didžiojo paminklo.

Po to mokiniai apžiūrėjo Grūto parko ekspoziciją. Grūto parkas – tai unikali ekspozicija po atviru dangumi eglių ir pušų paunksmėje. 1989 m. iš Lietuvos miestų ir miestelių į parką suvežti demontuoti sovietmečio paminklai. Toks skaičius ideologizuoto turinio skulptūrų vienoje ekspozicijoje – unikalus reiškinys pasaulyje – padarė mokiniams didelį įspūdį.

Po Grūto parko aplankėme skulptoriaus, medžio drožėjo Antano Česnulio sodybą ir grožėjomės jo drožinių kolekcija. Mus pasitiko autoriaus sukurtas vėjo malūnas, nuo malūno išdėstyta Rūpintojėlių siena, toliau parke išsidėstę liaudies teatro personažai: Žemaitės „Marti“, V. Krėvės „Prie dangaus vartų“, sukurta kompozicija „Žmogaus ir medžio gyvenimas‘, reljefai „Duonos kelias“.

Nepastebėjome, kaip autobusas jau riedėjo Druskininkų gatvėmis. Apie Druskininkus labai įdomiai papasakojo mus lydėjusi gidė. Sužinojome, kad Druskininkai – tai labai sena kurorto tradicijas turinti gydomoji vieta, kurioje trykšta 12 mineralinio vandens šaltinių, teko net paragauti šaltinių sūraus vandens, išklausyti įdomių padavimų apie jų atsiradimą. Apžiūrėjome miesto gydymo centrus, architektūros ir kultūros vietas, įspūdingą ir turinčią įdomią legendą skulptūrą „Ratnyčėlė“ prie tilto per Ratnyčią, parko pakraštyje ant Nemuno kranto pastatytą paminklą M. K. Čiurlionio 100-ųjų gimimo metinių proga, pasigrožėjome gražia gamta, nes Druskininkų kurortas apsuptas ekologiškai švarių Dzūkijos pušynų, smėlynų ir ežerų.

Vėliau aplankėme uždarų kalnų slidinėjimo trasų kompleksą – Snow Areną. Tai vienas didžiausių kompleksų Baltijos šalyse. Pasižiūrėjome, kaip Snow Arenos lankytojai bando slidėmis ir snieglentėmis įveikti 1100 km. ilgio trasą.

Pamoka-ekskursija mokiniams labai patiko, jie pagilino istorijos, lietuvių literatūros, dailės žinias, savo įspūdžius išsakė refleksijos metu autobuse, atsakinėjo į mokytojų pateiktus klausimus. Aktyviausių mokinių žinios buvo įvertintos pažymiais ir saldžiaisiais prizais.

I ga klasės mokinė
Loreta Uzelo

 

Shadow up