kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Lietuvos savivaldybių indekse Vilniaus rajono savivaldybė pakilo per 19 pozicijų

Jau penktą kartą Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) skelbia Lietuvos savivaldybių indeksą, kuriame pateikia 6 didžiųjų savivaldybių ir 54 mažųjų savivaldybių veiklos vertinimą. Indekse vertinama, kiek savivaldybėse yra ekonominės laisvės ir kaip efektyviai savivaldybės valdomos. Savivaldybės vertinamos gyventojams ir investuotojams aktualiuose srityse, tokiose kaip komunalinis ūkis, transportas, švietimas, sveikata, socialinė rūpyba, investicijos ir plėtra,  mokesčiai, biudžetas, turto valdymas ir savivaldybės administracijos.


Vilniaus r. savivaldybė, surinkusi 50,6 balo iš 100, indekse užėmė 20 vietą tarp 54 mažųjų savivaldybių. Lyginant su praeitais metais, Savivaldybė pakilo per 19 pozicijų. Geriausiai įvertintos „Mokesčių“, „Biudžeto“ bei „Sveikatos ir socialinės rūpybos“ sritys. Mažiausi mokesčiai verslo liudijimams, žemas vidutinis žemės mokesčio tarifas, maža biudžeto skola bei didelės dalies viešųjų pirkimų vykdymas atvirais būdais lėmė geresnį rajono įvertinimą. Prie to taip pat prisidėjo Socialinės rūpybos srities rodiklis: maža būsto šildymo kompensacijos gavėjų dalis – 3,0 proc. lyginant su 6,2 proc. vidurkiu.

Prasčiausiai iš tirtų sričių įvertinti „Komunalinės paslaugos“ ir „Turto valdymas“. Tai lėmė privačių subjektų trūkumas atliekų surinkimo ir daugiabučių administravimo rinkose bei lėtai išparduodamas nuosavas nenaudojamas turtas.

 

Informacija parengta naudojant tinklapyje http://www.llri.lt/ paskelbtą informaciją

Daugiau informacijos rasite čia

Shadow up