kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tolerancija tai įvairovės pripažinimas „Tolerance is the appreciation of diversity“

Mokytis anglų kalbos nėra taip paprasta. Dar vieną sudėtingumo lygį įneša klausimas – o kurios anglų kalbos mes mokomės? Britų ar amerikiečių?


Gruodžio 7 d. Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijoje įvyko tarpmokyklinis dvejų Maišiagalos gimnazijų: kun. Juzefo Obrembskio bei LDK Algirdo IIIG-IVG klasių renginis „Tolerancija tai įvairovės pripažinimas“ („Tolerance is the appreciation of diversity“). Susitikimas su JAV ambasados atstove studente-praktikante Allison Germain įvyko anksčiau Nemenčinės anglų kalbos mokytojų konferencijoje užmegzto ryšio dėka. Doktorantė iš JAV, kuri atvyko į Lietuvą tirti lietuvių, lenkų bei užsienio kalbų tarpkultūrinį ryšį, labai noriai sutiko atvykti į mūsų miestelį.

Kad geriau susipažinti bei patikrinti bendras žinias apie JAV pravedėme trumpą quizą apie JAV istoriją, patikrinome bendras geografines žinias. Mūsų viešnia pristatė prezentaciją apie įvairius Amerikos anglų kalbos dialektus, mokiniai sprendė testą.  Buvo prieita išvados, kad kiekviena kalba (ar lietuvių, ar lenkų, ar anglų) turi savo ypatumų, priklausomai nuo geografinės padėties, socialinio statuso ar išsilavinimo skiriasi tarimas, žodžių semantinė reikšmė, todėl turime būti tolerantiški kiekvieno kitaip tariančio atžvilgiu. Tolerancija gali pasireikšti ne tik kalbos erdvėje bet ir įvairiose srityse. Čia labai tiko mokyt. Sigitos paruošta medžiaga apie toleranciją bei trumpas filmo pristatymas apie Nicką Vujičič. Labai įdėmiai klausėmės nepaprasto žmogaus istorijos apie sunkų gyvenimą, patyčias mokykloje, apie nenorą gyventi bei apie tai, kaip jis rado savyje jėgų viską ištverti, nepasiduoti.

Dvejų  gimnazijų  mokiniai pasidalino į 5 grupes, skaitė bei aptarė tikrų istorijų apie patyčias bei toleranciją aprašus. Vyko diskusija kaip spręsti panašias problemas savo mokyklose.

Tai buvo netradicinė pamoka bei puiki galimybė pajausti autentišką amerikietišką anglų kalbą su savotišku akcentu, greitu tempu ir turtingo žodyno panaudojimu. Manau, kad tokie susitikimai leidžia mokiniams suprasti užsienio kalbos mokymosi svarbą, akivaizdžiai parodo jos naudą, labiau nei mokytojų raginimai motyvuoja išmokti ir užpildyti žodyno spragas. Kartu tai buvo gera praktiška proga plėsti kalbėjimo įgūdžius prieš egzaminą.


Shadow up