kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Bibliotekų metams ir ,,Knygų Kalėdoms“ skirtas renginys Pagirių gimnazijos bibliotekoje

2016-ieji – Bibliotekų metai. Gruodžio 16 d. bibliotekos darbuotojos kartu su ketvirtų klasių mokytojomis surengė akcijos „Knygų Kalėdos“ renginį „Pasiklydusios pasakos“.


Ketvirtų klasių mokiniai kartu su bibliotekininkėmis ėjo į pamokas pas antrokus ir trečiokus ir vaidino pasakas, kurias mokiniai turėjo atspėti. Buvo suvaidintos pasakos „Dangus griūva“, „Grybų karas“, „Raudonkepuraitė“, „Snieguolė ir septyni nykštukai“, „Kaip vilkas uodegą prišalo“ ir dar keletą ištraukų iš žinomų pasakų. Po apsilankymo pas antrokus ir trečiokus, prasidėjo pagrindinė renginio dalis pirmokams. Tai tradicinis kalėdinis renginys, kada pirmokams įteikiami jaunojo skaitytojo pasai.

Aktų salės scenoje pasirodė visi ketvirtokai, persirengę pasakų personažais ir dar kartą suvaidino visas pasakas. Pirmokai buvo suskirstyti grupėmis ir kiekviena grupė turėjo spėti, iš kokios pasakos atkeliavo veikėjai.

Po pasakų spėjimo pirmokams buvo įteikti jaunojo skaitytojo pasai, kuriuose skaitytojai  galės visus metus rinkti žaismingus antspaudus už perskaitytas knygas.

Antra renginio dalis buvo kūrybinė. Visi vaikai buvo suskirstyti į grupes ir ant didelių popieriaus lakštų piešė pasakas. Ant kiekvieno popieriaus lakšto buvo priklijuoti skirtingi  pasakų veikėjai. Vaikai turėjo pagalvoti, kokias žino pasakas su tuo veikėju ir nuspręsti, kokią pasaką jie pieš. Vaikai piešė pasaką su dideliu įkvėpimu, žavėjo savo kūrybiškais piešiniais ir žaisminga nuotaika. Tai buvo akivaizdus įrodymas, kokios svarbios vaikų gyvenime yra pasakos, kaip svarbu kuo daugiau jų skaityti, praturtinti vidinį pasaulį, lavinti fantaziją ir kūrybingumą.

Po pasakų piešimo mokiniai įteikė bibliotekai dovanas – knygas, taip prisijungdamos prie prasmingos akcijos visoje Lietuvoje „Knygų Kalėdos“.


Bibliotekos vedėja Miglė Pieškuvienė

Shadow up