kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Gimnazijos moksleiviams pristatyta policijos pareigūno profesija

Š. m. balandžio 25 dieną Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai aplankė Eitminiškių gimnaziją, supažindino moksleivius su policijos pareigūno profesija, atkreipė visų dėmesį, kad būsimas policininkas privalo būti nepriekaištingos reputacijos, daug sportuoti, mokėti logiškai mąstyti, gebėti bendrauti su skirtingais žmonėmis, suprasti elgesio motyvus, padėti taikiai spręsti konfliktines situacijas.


Mokiniai sužinojo, kad asmenys, ketinantys pasirinkti policininko profesiją, mokytis priimami nuo 18 iki 30 m. amžiaus. Jie turi mokėti lietuvių kalbą, turėti ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą, būti nepriekaištingos reputacijos ir pagal asmenines ir dalykines savybes, fizinį pasirengimą bei sveikatos būklę tikti pareigoms vidaus tarnyboje.

Moksleiviams suorganizuota prevencinė paskaita „Narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo žala ir atsakomybė“. Kadangi šiandien narkotikų pasiūla yra didelė ir įvairi, naujų narkotikų atsiradimas rinkoje sąlygoja patrauklesnį piktnaudžiavimo narkotikais vaizdą, dabar jie neleidžiami į veną, o uostomi, rūkomi arba geriami, tai ir pirmasis žingsnis į narkomaniją jaunimui atrodo ne toks baisus. Todėl visų mūsų tikslas – padėti jaunimui suprasti, kad bet kokių narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimas yra pavojingas jo sveikatai, o, neretai, ir gyvybei.

Paskaitą moksleiviams skaitė Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro Apsinuodijimų informacijos biuro gydytoja Laima Gruzdytė. Su mokiniais kalbėjosi apie nikotino, elektroninių cigarečių bei narkotikų daromą žalą jų sveikatai bei galimas pasekmes ateityje. Mokiniai supažindino su narkotinių ir psichotropinių medžiagų poveikiu, vartojimo simptomais, platinimo būdais, parodė pavyzdžius, mokė, kaip atpažinti vartojantį, kokius daiktus ar priemones galima pas jį rasti.

Kadangi šalyje greitai plintanti narkomanija jau palietė ir labiausiai pažeidžiamus visuomenės narius – vaikus, teisėsauga skiria didžiules jėgas kovodama su nusikaltimais, susijusiais su narkotinių ir psichotropinių medžiagų įsigijimu, gamyba, platinimu. Šioje kovoje nepakeičiami keturkojai pagalbininkai – tarnybiniai šunys. Jiems padedant narkotinės medžiagos surandamos pačiose sudėtingiausiose slėptuvėse.

Tą pačią dieną Eitminiškių gimnaziją apsilankė ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės kinologai, kurie papasakojo mokiniams apie savo profesiją,  pristatė ir savo keturkojį kolegą Gilzą. Pareigūnai paaiškino, kad  šuo yra geriausias žmogaus draugas, tačiau tarnybiniai policijos šunys daugiau nei draugai, jie – ištikimiausi partneriai su jais dirbantiems pareigūnams. Policijos šunys atlieka įvairius darbus – ieško dingusių ar besislapstančių žmonių, daiktų (pvz., kai bėgdami įtariamieji išmeta įkalčius), lavonų, narkotikų ir psichotropinių medžiagų, padeda sulaikyti įtariamuosius. Pilnas šuns parengimas darbui užtrunka apie 2 metus.

Po paskaitos vyko parodomoji programa, sukėlusi daug teigiamų emocijų. Mokiniai su dideliu smalsumu ir džiaugsmu stebėjo kinologo parengtą programą su tarnybiniu šunimi,  demonstravo, kaip šunys randa narkotikus. Vėliau pareigūnai su savo keturkojais, lydimi administracijos darbuotojų, užsuko į klases ir, pasisveikinę su moksleiviais, nosimis „peržvelgė“ jų kuprinių turinius, apuostę daiktus, uostė ir letenomis krapštė baldus, taip ieškojo narkotinių medžiagų.

Pareigūnai džiaugėsi, kad šioje mokykloje tarnybiniai šunys neaptiko narkotinių medžiagų pėdsakų.

                                         Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Vilniaus rajono policijos komisariato1-ojo veiklos skyriaus
vyresnioji tyrėja Jolanta Lukaševič

 

Shadow up