kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Edukacinė pamoka „Teatralizuota ekskursija po Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro užkulisius“

Sausio 31 d. 5 klasės mokiniai kartu su klasės vadove Gražina Čerešniovaja ir mokinės mama Alicija Daraškevič dalyvavo edukacinėje pamokoje „Teatralizuota ekskursija po Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro užkulisius“.


Teatras – nuostabi vieta. Juk čia turime galimybę nusikelti į jau praėjusius laikus, susipažinti su  spalvingais kostiumais, nuostabiomis dekoracijomis, puikia muzika.

Gidė, buvusi operos solistė, penktokus supažindino su Operos ir baleto teatro įkūrimo istorija, veikla ir struktūra, įvairių teatro tarnybų darbu.

Ekskursija prasidėjo nuo antro teatro aukšto, itin svarbioje vietoje – pagrindinėje erdvėje prieš einant į sceną. Gidė atkreipė vaikų dėmesį į kiliminę dangą su rūtomis. Gidė paaiškino, kad rūta – neatsiejamas Lietuvos folkloro, piršlybų, mergvakarių ir vestuvių simbolis. Rūta suteikdavo nuotakai gaivumo, puošnumo, atspindėjo jaunystę, sveikatą, gyvybines galias. Lietuvių dainų motyvuose rūta gyvybingumo, nerūpestingos jaunystės ir skaistybės reikšmes suliejo į viena.

Šio koridoriaus greitu žingsniu pereiti neįmanoma. Žvilgsnis užkliūva už veidrodžių, ant sienų kabančių iliustracijų ir nuotraukų. Įdomiausia ekskursijos dalis buvo, kai įėjome pro paslaptingas scenos duris, už kurių atsivėrė nepažįstamas technikos ir teatro magijos pasaulis. Scenos užkulisiuose penktokai išgirdo gidės pasakojimą apie sudėtingą scenos įrangą, spektaklio eigą, apžiūrėjo spektakliuose naudojamą butaforiją ir dekoracijų dirbtuves. Gidė parodė atsivėrusią mašineriją, kur kiekvienas spektaklis slepia ilgą ir sudėtingą darbo procesą. Reikia surinkti ir išrinkti ne tik dekoracijas, bet ir grindis, taip pat sudėlioti šviesas, kurios kiekvienu atveju būna unikalios.

Taip pat gidė parodė vaikams žiūrovų salę, orkestro duobę. Dalyviai turėjo puikią galimybę susipažinti su muzikos instrumentais, įsivaizduoti save dirigentu. Vaikai bandė pasijusti baleto šokėjais, žvilgtelėję į baleto repeticijų sales.

Pasivaikščiojimas po Operos ir baleto teatrą tęsiamas gamybinėse patalpose – ten, kur dirba daugybė rankų, kruopščiai ir atidžiai kuriančių spektakliuose pasigėrėjimą keliančius kostiumus ir dekoracijas. Vienos durys veda į siuvyklą. Kalnai tiulio ir nuolatinis siuvimo mašinos ciksėjimas į ritmą – štai kur solistai ir šokėjai užsineria svetimą odą ir tampa įvairiausiais personažais.

Įspūdingiausia vaikams buvo paskutinioji ekskursijos dalis, kur kiekvienas mokinys galėjo pamėginti įsijausti į spektaklio herojaus vaidmenį, pasimatuoti kostiumą ar išbandyti savo jėgas fechtuojantis špagomis.

Ekskursijos pabaigoje dalyviai pradžiugino save puodeliu karšto šokolado jaukioje teatro kavinės erdvėje, kur visi dalinosi nepakartojamais įspūdžiais.


Gražina Čerešniovaja

Shadow up