kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Ypatinga olimpinė dvasia sporto susitikime

Spalio 24 dieną Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijoje vyravo ypatinga sportinė dvasia – čia vyko olimpinė šventė. Lenkijos instituto Vilniuje, Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos bei Gedimino ir Konstanto Parčevskio gimnazijų organizuotoje šventėje susirinko gausūs būrys ambicingų sportininkų ir garbių svečių, o vykusios sportinės varžybos, viktorina, geriausių sportininkų apdovanojimai ir „XX a. tarpukario Lenkijos sporto žvaigždės“ parengtos nepriklausomybės 100-čiui Lenkijos parodos atidarymas užtikrino sportinės nuotaikos vyraujančią atmosferą.


Renginio pradžioje buvo paskelbtas rungčių startas. Šventėje savo sportinius sugebėjimus demonstravo atvykę skirtingo amžiaus mokiniai iš Vilniaus rajono Nemenčinės Konstanto Parčevskio, Nemenčinės Gedimino, Zujūnų, Rudaminos Ferdinando Ruščico ir Mickūnų gimnazijų. Jaunųjų sportininkų sulaukta ir iš Vilniaus Juzefo Ignacijaus Kraševskio gimnazijos, Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijos ir popiežiaus vardu pavadintos Vilniaus miesto progimnazijos. Atvykę sportininkai varžėsi krepšinio, futbolo, stalo teniso, smiginio, svarsčių kilnojimo abejomis rankomis ir šaškių varžybose.

Olimpinė šventė subūrė ir daug garbingų svečių. Šventės iškilmėse dalyvavo šios šventės iniciatorius, Lenkijos instituto Vilniuje direktoriaus pavaduotojas ir Lenkijos ambasados Vilniuje pirmasis patarėjas Pavel Krupka, Lietuvos olimpinio komiteto olimpinio švietimo direkcijos programų vadovė Ugnė Supranavičienė, Lenkijos olimpinio komiteto olimpinio švietimo skyriaus direktorė Katažyna Deberny, Varšuvos Kūno kultūros akademijos dėstytojas, rašytojas, daugelio knygų apie sportą autorius profesorius Kšystofas Zuchora.

Pasveikinti ryžtingus bei atkaklius sportininkus bei susipažinti su „XX a. tarpukario Lenkijos sporto žvaigždės“ parengtos nepriklausomybės 100-čiui Lenkijos parodos atidarymu atvyko ir Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, mero pavaduotojas Robert Komarovski, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič. Šventėje taip pat dalyvavo Nemenčinės miesto seniūnas Artur Komarovski, Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos direktorius Marijan Kačanovski, Vilniaus r. Konstanto Parčevskio gimnazijos direktorius Tadeuš Grigorovič bei Nemenčinės Gedimino gimnazijos direktorė Daiva Losinskienė.  

Po įvykusių varžybų vyko „XX a. tarpukario Lenkijos sporto žvaigždės“ parengtos nepriklausomybės 100-čiui Lenkijos parodos atidarymas. Apie parodą visiems papasakojo šios olimpinės šventės iniciatorius, Lenkijos instituto Vilniuje direktoriaus pavaduotojas ir Lenkijos ambasados Vilniuje pirmasis patarėjas Pavel Krupka bei paskatino visus apsilankyti Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijoje ir susipažinti su paroda, kuri vaizduoja žymiausius Lenkijos sportininkus, jų biografijas ir didelius pasiekimus. Paroda veiks dar dvi savaitės.

Prie sveikinimų prisidėjusi Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst pasidžiaugė, kad ši šventė tai puiki proga paminėti abiejų šalių nepriklausomybės atkūrimo šimtąsias metines. Merė taip pat išreiškė padėkos žodžius Vilniaus rajono sportininkams, kurie garsina Vilniaus rajoną ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Kalbėdama apie sportą, merė prisiminė Jono Pauliaus II žodžius, kurie įvardija sportą kaip reikšmingą veiklą, svarbią ir kūnui, ir sielai. Linkėdama sėkmės sportininkams, merė palinkėjo ir toliau pildyti Vilniaus rajono pergalių istoriją dar ne vienu garbingu laimėjimu.

Renginį paįvairino viktorina sporto ir olimpinių varžybų istorijos tema, kurios metu dalyviai atsakinėjo į klausimus apie olimpinių žaidynių istoriją, Lietuvos ir Lenkijos sportininkų startus olimpinėse žaidynėse.

Po vykusių įvairių varžybų ir garbingų svečių pasisakymų, skambėjo sveikinimai patiems geriausiems sporto šventės varžybų dalyviams – jie buvo apdovanoti medaliais. Nugalėtojams prizus įteikė Lietuvos olimpinio komiteto olimpinio švietimo direkcijos programų vadovė Ugnė Supranavičienė, Lenkijos olimpinio komiteto olimpinio švietimo skyriaus direktorė Katažyna Deberny ir Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Robert Komarovski.

Olimpinės šventės nugalėtojai:

Šaškės

Berniukai
I vieta – Adren  Šablovskij, Mickūnų gimnazija;
II vieta – Nazarij Hrabar, Mickūnų gimnazija;
III vieta – Petras Tumėnas, Nemenčinės Gedimino gimnazija;

Mergaitės
I vieta – Katrina Prikul, Mickūnų gimnazija;
II vieta – Adriana Bystrovskaja, Nemenčinės Gedimino gimnazija;
III vieta – Milana Skaiva, Mickūnų gimnazija;

Smiginis

Berniukai
I vieta – Justinas Varno, Nemenčinės Gedimino gimnazija;
II vieta – Lukas Gudelis, Nemenčinės Gedimino gimnazija;
III vieta – Michailas Maračkov, Nemenčinės Gedimino gimnazija;

Mergaitės
I vieta – Dominika Lokucijevska, Zujūnų gimnazija;
II vieta – Luiza Ašakaitė, Nemenčinės Gedimino gimnazija;
III vieta – Agnieška Juchno, Zujūnų gimnazija;

Futbolas

I vieta – Nemenčinės Gedimino gimnazija;
II vieta – Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija;
III vieta – Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija;
IV vieta – Zujūnų gimnazija;
V vieta – Juodšilių Šilo gimnazija;

Stalo tenisas

Berniukai
I vieta – Lukas Suboč (Mickūnų gimnazija);
II vieta – Edvin Prystavko (Mickūnų gimnazija);
III vieta – Ernest Urbanovič (Mickūnų gimnazija);

Mergaitės
I vieta – Diana Tabunova (Mickūnų gimnazija);
II vieta – Agnieška Rackevič (Mickūnų gimnazija);
III vieta – Agnė Neverovičiūtė (Zujūnų gimnazija);

Krepšinis

I vieta – Nemenčinės Gedimino gimnazija;
II vieta – Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazija;
III vieta – Rudaminos „Ryto“ gimnazija;
IV vieta – Vilniaus Juzefo Ignacijaus Kraševskio gimnazija;


Svarsčių kilnojimas

I vieta – Rafal Liachovič,  Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija;
II vieta – Justyn Vasilevski, Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazija;
III vieta – Lukas Paškevičius, Nemenčinės Gedimino gimnazija.

Dar kartą sveikiname visus sportininkus ir linkime daug ryžto, meistriškumo bei atkaklumo siekiant nugalėtojo vardo, o šio puikaus renginio organizatoriams dėkojame už gražią iniciatyvą!

     
     
     
     
     

 

 

 

 

 

Shadow up