kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tęsiant bendrystės ryšius Vilniaus rajono savivaldybėje lankėsi delegacija iš Krotošyno miesto

Šiandien, birželio 14 d., Vilniaus rajono savivaldybėje lankėsi ilgamečiai Savivaldybės, Maišiagalos seniūnijos ir Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijos partneriai iš Krotošyno miesto (Lenkija).


Atvykusią delegaciją svetingai pasitiko Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško. Pirmą kartą į Savivaldybę atvykusius svečius vicemerė supažindino su Vilniaus rajono savivaldybės administracine veikla, aprodė Savivaldybės pastatą bei supažindino su atskirų skyrių veikla. Apie kasdieninius darbus ir pareigas atvykusiems svečiams papasakojo informacinio langelio specialistė, Viešosios tvarkos bei Civilinės metrikacijos skyrių vedėjai. Delegaciją ypač sužavėjo Vilniaus rajono savivaldybės iniciatyva Lietuvos šimtmečio metais gimusiems naujagimiams dovanoti rankšluostukus ir autorinio darbo, specialiai šiai progai paruoštus ir Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst pasirašytus sveikinimo atvirukus, kurie ilgam sukūrė gražų prisiminimą apie vaiko gimimą minint Lietuvai svarbią sukaktį. Trumpos po Savivaldybės patalpas ekskursijos metu, svečiams taip pat aprodytas oratoriumas bei papasakota apie Vilniaus kraštą garsinančias tradicines verbas.

Vicemerė susitikime su Krotošyno miesto delegacija taip pat pasidžiaugė vis aktyvėjančiu ir stiprėjančiu bendradarbiavimu bei išsakė viltį, kad šie stiprūs ryšiai, besitęsiantys jau 19 metų, bus sėkmingai plėtojami ir toliau. Atskirus padėkos žodžius mero pavaduotoja T. Demeško savo ir Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst vardu, skyrė partneriams už Vilniaus rajono vaikams suteikiamą galimybę vasaros atostogas turiningai leisti Lenkijoje. Vykdant bendradarbiavimą apie 400 Vilniaus rajono mokinių turėjo progą puikiai praleisti atostogas Lenkijoje, susipažįstant su jos gamtos kraštovaizdžiais ir turtinga kultūra. *

Atvykęs delegacijos vadovas ir Draugijos Krotošynas – Maišiagala vadovas Tadeuš Stachorski (lenk. prezes Towarzystwa Przyjaźni Krotoszyn – Mejszagoła) padėkojo vicemerei už šiltą priėmimą ir perdavė sveikinimus nuo Krotošyno burmistro Francišeko Maršalek (lenk. Franciszek Marszałek).

Susitikimo pabaigoje vieni kitiems palinkėjo sėkmės darbuose bei įteikė simbolines dovaneles.

 

*Pirmieji draugystės ryšiai Maišiagalos miestelio su Krotošynu siekia 1990 metus, kuomet Krotošynas Maišiagalos parapijai teikė įvairią pagalbą. Tuomet šios bažnyčios, Vilniaus krašto patriarchas, šviesaus atminimo kunigas prelatas Juzefas Obrembski labai vertino šios geros valios gestą ir visada šiltai pasitikdavo svečius iš Krotošyno.

Oficialūs bendradarbiavimo ryšiai Maišiagalos seniūnijos ir Krotošyno miesto buvo įtvirtinti bendradarbiavimo sutartimi 2000 m. Aktyviai su Krotošynu bendradarbiauja ir Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazija. Glaudaus bendradarbiavimo dėka, Maišiagalos mokiniai puikiai leidžia vasaros atostogas Lenkijoje, pažinant kalnus ir įvairius gražius gamtos kampelius, tuo tarpu Krotošyno mokiniai karštas vasaros dienas leidžia prie Lietuvos Baltijos jūros. Vykdomos taip pat ir integracijos stovyklos, kuomet Krotošyno mokiniai iš pradžių vieši Maišiagaloje, o vėliau kartu su Maišiagalos mokiniais išvyksta į pažintines keliones po Lenkiją, Vokietiją ir Čekiją.

Glaudūs ryšiai ir draugystė yra įprasminta abiejų gyvenviečių gatvių pavadinimuose. Krotošyno miestas turi žiedą pavadintą Maišiagalos miestelio vardu, o Maišiagaloje yra Krotošyno vardu pavadinta gatvė. Svečiai iš Krotošyno dažnai lankosi Vilniaus rajone, yra dalyvavę Vilniaus rajono tradicinėje Derliaus šventėje.


 

Shadow up