kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Naujuosius mokslo metus Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazija pasitiko su dovanomis mokiniams

Lauko klasė

2019 m. vasarą gimnazijos pamiškėje išdygo naujas statinys – Lauko klasė. Tai visos bendruomenės indėlis į mokinių mokymąsi netradicinėse erdvėse.

Šioje klasėje nuo rugsėjo 1 d. galima vesti įvairių dalykų pamokas, nes klasėje pakabinta lenta, galima pajungti projektorių. Čia galima vesti netradicines pamokas: filmų peržiūras, vaidinimus, tyrinėjimus natūralioje gamtoje ir kitas veiklas. Visą rugsėjį ji buvo pilna mokinių, kuriems tai buvo nauja įdomi patirtis, o mokytojams galimybė tradicinę pamoką perkelti į gamtą. Pamokoms šioje klasėje reikėjo sudaryti grafiką, nes ji tapo geidžiamiausia vieta gimnazijoje, juk šiemet joje mokosi 570 mokinių!

Tikime, kad mokiniams ir mokytojams netrūks kūrybinių idėjų mokantis mūsų kiemo pušyne įsikūrusioje lauko klasėje.

 

Dienos mokykla

Praėjusiais metais, Vilniaus rajono savivaldybei skyrus papildomą pagalbos mokiniui specialisto etatą, gimnazijoje pradėjo veikti Dienos mokykla 1-4 klasių mokiniams, kurią lankė 25 procentai pradinukų. Rezultatų ilgai laukti neteko. Mokytojos pastebėjo pagerėjusius mokinių mokymosi įgūdžius, ypač skaitymo, tėvai patenkinti prižiūrimomis savo atžalomis. Juk mokytojos Dienos mokyklos mokinukais pasirūpina tarsi mamos – nuveda į neformaliojo švietimo užsiėmimus, paruošia pamokas, paskaito kartu knygeles, pažaidžia mokomuosius žaidimus ir pasirūpina, kad vaikučiai nors po valandą praleistų gryname ore. Šiemet gimnazijos komanda jau pavasarį pradėjo mąstyti, kaip padėti visiems mokiniams pasiekti pažangos mokantis ir pradinių klasių mokytojomis skyrė papildomai valandų, skirtų visuomenės funkcijoms vykdyti. Taigi šiais mokslo metais beveik visi iš 217 pradinukų lanko Dienos mokyklą.

 

Sveiki pusryčiai mokykloje

2019 metų balandžio mėnesį gimnazijoje vyko sveikos mitybos eksperimentas – pusryčiai pradinių klasių mokiniams. Šio eksperimento tikslas – sveikos gyvensenos ugdymas.

Gimnazijoje vyko tėvų apklausa dėl 1-4 klasių mokinių pusryčių, iš kurios paaiškėjo, kad daugiau nei pusė tėvų norėtų, kad jų vaikai valgytų šiltus pusryčius gimnazijos valgykloje. Taigi sudarėme savaitės meniu, kuriame kasdien vis skirtinga košė, arbata ir vaisiai. Mokiniams tai buvo nauja įdomi patirtis. Po savaitės apklausėme mokinukus, kas jiems skanu, ko dar norėtų. Taigi sveiki pusryčiai mūsų gimnazijoje pasitvirtino, todėl ir šiais mokslo metais šiltus pusryčius valgo daugiau nei pusė pradinukų.

 

Švediško stalo pradžia

Valgyklos darbuotojų darbas, kaip suprantame, nelengvas. Norėdami joms padėti pradėjome diegti maitinimą švediško stalo principu. Pradėjome nuo daržovių. Visiems buvo neramu, ar mažieji mokinukai sugebės patys įsidėti, ar vyresnieji rinksis sveikas salotas, ar nereikės išmesti maisto. Bandymas pavyko, todėl tikimės jį tęsti ir tobulinti.  Švediško stalo principas leidžia prisidėti prie Pasaulinės maisto taupymo programos.

 

Dėkojame už pagalbą ir partnerystę

Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie šių metų pokyčių įgyvendinimo:

- visiems tėvams, mokytojams ir gimnazijos draugams, kurie 2 procentais rėmė mūsų gimnazijos fondą, iš kurio lėšų nupirktas stiklas, stogo danga, dažai ir apšvietimas Lauko klasei; Mariui Kvietkauskui, kuris iš savo miško atvežė medieną; UAB „Nemenčinės medienos“ vadovams už šios medienos apdorojimą; darbininkams, kurie statė naująją klasę;

- valgyklos darbuotojoms už skanų ir sveiką maistą, už ištvermę aptarnaujant tokį būrį mokinių; pradinių klasių mokytojams už rūpestį gimnazijos mažaisiais mokinukais.

Ypač dėkingi esame Vilniaus rajono savivaldybei už įsteigtus valgyklos darbuotojų etatus, leidusius pigiai ir skaniai pavalgyti ne tik pietus, bet ir pusryčius, už pagalbos mokiniui etatus, kurių dėka veikia Dienos mokykla, už pagalbą tvarkant teisinius žemės dokumentus Lauko klasei, už vairuotojo etatą ir mokyklinio autobusiuko išlaikymą.

Nieko nėra gražiau, kaip matyti visų bendrą darbą, norą prisidėti prie gimnazijos įvaizdžio ir siekį padaryti mokinių ugdymą įdomesnį, susietą su gyvenimiška patirtimi. Smagu, kad svarbiausias gimnazijos bendruomenės ir savivaldybės rūpestis – išsilavinęs, kūrybiškas, sveikas ir saugus  mokinys.

 

Nemenčinės Gedimino gimnazijos direktorė
Daiva Losinskienė

Shadow up