kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Sporto mokyklos administracinio pastato atidarymas. Nekantrus laukimas

Trijų pastatų Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos administracinis pastatas kol kas stovi tuščias, tačiau jau pastatytas, įrengtas ir būtų galėjęs pradėti veiklą, tačiau atsirado tam tikrų defektų, kuriuos darbų vykdytojas privalo pašalinti, kad būtų įvykdyti visi techniniai saugios objekto eksploatacijos reikalavimai. Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos direktorius Marian Kačanovski tiki, kad statybininkai artimiausiu laiku įvykdys savo įsipareigojimus ir lauktos, kelis kartus atidedamos įkurtuvės pagaliau įvyks.


Kol kas sporto mokyklos darbuotojai naudojasi Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos svetingumu, tačiau tai tik laikinas sprendimas. Be to, yra sporto inventoriaus ir įrangos sandėliavimo bei mokymų ir teorinių užsiėmimų treneriams ir stovyklų sportininkams organizavimo problema. Persikėlus į naują administracijos pastatą šios problemos būtų išspręstos. Mat numatytos pastatyti saugyklos slidėms, riedučiams, dviračiams, seifas ginklams ir amunicijai ir t. t. Antrame aukšte įsikurs mokyklos administracija, bus funkcionali konferencijų salė ir specializuoti kabinetai treneriams.

Mokykla taip pat jau pasirengusi priimti sportininkus su treneriais – jų reikmėms įrengtas mini viešbutis, kur per stovyklas galės apsistoti. Atvykstantys biatlono mėgėjai turės geras sąlygas treniruotis, nes mokyklos pastatas įsikūrė prie pat šaudyklos, o šalia yra riedučių trasa. Buitinės sąlygos irgi geros, nes yra viryklės, šaldytuvai, dušai, persirengimo ir poilsio kambariai.

„Nekantriai laukiame, nes sušvelninus karantino sąlygas galėtume pradėti intensyviai ruoštis naujam sezonui. Karantinas pakoregavo mūsų sporto planus, tačiau sportinis gyvenimas nesustojo ir faktiškai nuo gegužės išlaikydami atstumus atnaujinome treniruotes mažose grupėse. Persikėlimas į nuosavas patalpas leistų mums išplėsti veiklą ir paįvairinti užsiėmimus“, – pabrėžė sporto mokyklos direktorius.  

Anot jo, karantino metu mažiausiai nukentėjo slidininkai ir biatlonininkai, kuriems sezonas buvo faktiškai jau pasibaigęs ir buvo prasidėjęs aktyvaus poilsio laikotarpis. Blogiausiai buvo su disciplinomis, kur yra tiesioginis kontaktas su varžovu. Prie jų priskiriamos visų pirma imtynės ir boksas bei žolės riedulys ir tinklinis. Epidemijos metu savo formą galėjo tobulinti lengvaatlečiai, kurie treniravosi individualiai.

M. Kačanovski su pasitenkinimu informavo, kad sportas pradeda atsigauti ir antrojoje birželio pusėje numatytos Klaipėdoje vyksiančios Lietuvos bokso čempionato varžybos. Be to, šį mėnesį bus atnaujinti žolės riedulio susitikimai, kurie vyks Vilniuje ir Rudaminoje. Varžytis pradės ir lengvaatlečiai – sporto varžybose jie dalyvaus trijose amžiaus grupėse.

- Be to, mūsų planuose jaunimo grupių mainai – tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio, tačiau pirmiausia turime įsikurti naujose patalpose ir tik tuomet išskleisime sparnus, – optimistiškai ir svajingai kalbėjo M. Kačanovski.

Pridūrė, kad šią vasarą (liepos 30 d.) Nemenčinėje planuojama surengti biatlono varžybas, kuriose dalyvautų Lietuvos rinktinės nariai, na ir, kaip žinoma, garsiausias jos atstovas nemenčiniškis Karolis Dombrovskis.

Pasak M. Kačanovskio, net 23 Vilniaus rajono sporto mokyklos auklėtiniai gina Lietuvos garbę tokiose sporto disciplinose kaip: lengvoji atletika, imtynės, stalo tenisas, biatlonas, žolės riedulys ir šaudymas. 16 patyrusių trenerių treniruoja 330 jaunų sporto mylėtojų, kurie tobulina savo gebėjimus 9 sporto disciplinose. Užsiėmimai vyksta 22 grupėse, kurios veikia 13 Vilniaus rajono gyvenviečių.

Pasak direktoriaus, problema yra tai, kad mokykla neturi savo transporto priemonės. „Tai ypač jaučia komandinių sporto disciplinų – tinklinio, žolės riedulio ir futbolo – treneriai. Sprendimas būtų įsigyti 17-19 vietų mikrobusą, kuriame visa komanda su atsarginiais ir treneriais galėtų nuvykti į varžybų ar treniruotės vietą“, – sakė M. Kačanovski. Pridūrė, kad faktiškai liko išspręstas specializuotos įrangos klausimas, tačiau šalies atstovams vis dar trūksta aukščiausios klasės įrangos.

Sporto mokyklos vadovas prisipažino, kad mokykla, kaipo tokia, išnaudojo savo galimybes ir vertėtų jau dabar susimąstyti apie jos kompetencijų ir veiklos spektro išplėtimą, įkuriant sporto centrą. „Sporto mokyklos žinioje yra rūpintis sportininkais, kurie lanko bendrojo lavinimo mokyklas, tačiau mūsų auklėtiniai norėtų ginti rajono garbę ir baigę mokyklą“, – pastebėjo pašnekovas.

Anot jo, sporto centro įsteigimas sudarytų papildomas galimybes populiarinti sveiką gyvenseną ir sportą.

Prie mokyklos, be kita ko, planuojama įkurti sporto inventoriaus nuomos punktą, kur kiekvienas norintysis pagal nustatytus tarifus galėtų išsinuomoti dviratį, riedučius, o žiemą – slides.

Zygmunt Ždanovič
Vilniaus krašto savaitraštis

Shadow up