kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Savanorystė – puikus gyvenimo prieskonis

Praėjusį šeštadienį, sausio 10 d., Vilniuje, LITEXPO parodų rūmuose, įvyko gražus renginys – šeimos festivalis „Šeimadienis“. Jis tapo Vilniaus arkivyskupijoje besibaigiančių Šeimos metų kulminacija. Renginio organizatoriai pasistengė, kad „Šeimadienio“ programoje kiekvienas atrastų sau įdomią sritį ir veiklą. Suaugusieji buvo kviečiami pasiklausyti įvairių pranešimų šeimos, lytiškumo, vaikų auklėjimo ir kitomis temomis, susipažinti su įvairių Vilniaus arkivyskupijoje veikiančių bendruomenių ir centrų veikla. Jaunimas turėjo galimybę dalyvauti diskusijose, protmūšyje, žiūrėti bei analizuoti filmą The Human experience“. O kol tėvai bei vyresnieji broliai ir seserys buvo užimti, mažiausieji renginio dalyviai irgi turėjo progą atrasti kažką naujo, dalyvaudami edukaciniuose užsiėmimuose.


 

Tokiam dideliam renginiui organizuoti neužtenka vien kūrybinių idėjų. Tam, kad šeimos prasmingai pailsėtų ir smagiai praleistų laiką, buvo pasitelkti jauni savanoriai, kuriems teko atlikti daug svarbių ir atsakingų darbų. Tarp jų buvo ir Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos jaunimo komanda. Gimnazijos spec. pedagogė metodininkė ir biologijos vyresn. mokytoja Ana Pavilovič-Jančis ir šešiolika II-IV gimnazijos klasių atstovų visą dieną rūpinosi mažaisiais šventės dalyviais: padėjo jiems padaryti kūrybinius darbelius per edukacinius užsiėmimus, lydėjo į spektaklį, kartu žaidė aktyviuosius žaidimus, piešė, dainavo, o kartais - tiesiog laikydavo už rankos. Ar buvo lengva? Išgirdę šį klausimą, dauguma mūsų gimnazijos savanorių nusišypso. Ne, nebuvo lengva, bet tikrai buvo smagu! Kai kas atsakė, kad dabar supranta, kaip kartais jaučiasi tėvai.

Džiugu, kad mūsų gimnazijos jaunimas, kuris per pastaruosius dvejus metus aktyviai savanoriauja Maisto banko“ akcijose, turėjo progą išbandyti savo jėgas kitoje savanoriavimo srityje. Manau, kad ši patirtis jiems buvo ne tik naudinga, bet ir suteikė jų gyvenimui naujo skonio.

Ana Mackel, Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos
tikybos ir lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja

Shadow up