kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje - apie pasirengimą šaltajam sezonui

Š. m. spalio 13 d. vyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis į kurį buvo pakviesti atsakingų tarnybų, įstaigų bei Administracijos padalinių atstovai. Posėdžio metu aptarti šilumos, vandens tiekimo, komunalinių tarnybų, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, policijos, gydymo įstaigų pasirengimo šaltajam metų periodui klausimai.


Vietinio ūkio vedėjas Miroslav Romanovski informavo, kad Vilniaus rajone šilumą tiekiančios įmonės, siekdamos gyventojams tiekti šilumos paslaugas kokybiškai ir nepertraukiamai, atliko visų šilumos tinklų hidraulinius bandymus, katilinėse atlikti profilaktiniai darbai, o gyvenamųjų namų šilumos punktuose atliktas šildymo sistemų paruošimas, tad žiemos sezonui pasiruošta.

Vilniaus rajono centrinės poliklinikos vyriausiosios gydytojos pavaduotoja pirminės asmens sveikatos priežiūrai N. Kečina sakė, jog artėjant šaltajam metų sezonui didėja tikimybė susirgti infekcinėmis kvėpavimo takų ligomis, todėl ruošiantis žiemai reikėtų nepamiršti efektyviausios apsaugos priemonės – skiepų. Poliklinika jau pasirūpino vakcinos atsargomis ir pradėjo skiepyti savo pacientus. Gydymo įstaigos personalas pasiruošęs galimų nušalimų ir traumų gydymui.

Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai akcentavo, kad jiems šaltasis metų sezonas visuomet yra susijęs su padidėjusiu gaisrų kiekiu. Krosnių kūrenimas, elektriniai šildytuvai, fejerverkai – visa tai padidina grėsmę kilti gaisrams. Siekiant sumažinti gaisrų kilimo priežastis nuolatos yra vykdomos prevencinės šviečiamosios akcijos, tikrinama gyventojų krosnių būklė, primenama apie būtinąją dūmtraukių priežiūrą, saugų elektros prietaisų naudojimą. Beje, Priešgaisrinėms gelbėjimo tarnybos žiemos sezonui dažnai tenka atlikti ir kitus gelbėjimo darbus. Tenka padėti iš nepravažiuojamai užsnigtų vietų išnešti sergančius žmones, pagausėjus autoįvykių, dažniau tenka vykti ir į juos.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus rajono agentūros vedėjas Mykolas Bekasėnas sakė, kad nuo spalio 1 d. nenutrūkstamai visą parą jau ir bendruoju pagalbos telefonu 112 žmonės gali pranešti apie brakonieriavimą, neteisėtą miško ar kitų želdinių kirtimą, laužų deginimą draudžiamoje vietoje, taip pat padangų, atliekų deginimą, teršiančių medžiagų išpylimą, miško paklotės ardymą, pavojingų medžiagų išsiliejimą, cheminius, radiacinius incidentus, rastas galimai pavojingas medžiagas, eismo įvykius su gyvūnais, pavojų žmonėms, turtui, aplinkai keliančius sveikus ar sužeistus gyvūnus, galimai sergančius gyvūnus, žuvų dusimą, kritimą, rastus nugaišusius gyvūnus.

Apibendrinus tarnybų atstovų pateiktą informaciją, buvo nuspręsta, kad Vilniaus rajono tarnybos žiemos sezonui pasiruošusios.

Shadow up