*alt_site_homepage_image*

Praktiniai mokymai – kaip parengti kiekvienam prieinamą informaciją?

decoration

Neįgaliųjų reikalų departamentas kviečia visus viešojo sektoriaus darbuotojus dalyvauti praktiniuose mokymuose ir pirmiesiems sužinoti apie informacijos teikimo žmonėms su negalia prieinamais bendravimo būdais taikymą, aprėptį ir įgyvendinimo rekomendacijas.

Kada? 2023 m. kovo 21 d., antradienį, 13.00 – 17.20 val. Trukmė – 4.20 val. Įėjimas nuo 12.30 val.

Kur? Kauno m. savivaldybės didžiojoje salėje,1 a., Laisvės al. 96., Kaune.

Renginys nemokamas. Vyks hibridiniu būdu (gyvai ir nuotoliu). Vertimas į lietuvių gestų kalbą.

Registruokitės čia


Kokias žinias įgysite mokymų metu? Ko išmoksite?

Interaktyviuose mokymuose lektoriai, savo srities ekspertai – Vilniaus universiteto lingvistės, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos ir Lietuvių gestų kalbos vertimo centro specialistai, atskleis gerąsias Lietuvos ir užsienio praktikas apie tai, kaip tekstą paversti visiems prieinamu. Kiekvienas paskaitos dalyvis turės unikalią galimybę išbandyti prieinamų tekstų kūrimo, jų maketavimo ypatumus.


Kam skirti mokymai?

Šalies savivaldybių ir joms priklausančių įstaigų darbuotojai: personalo, IT, raštvedybos, komunikacijos, švietimo, kultūros, architektūros ir kitų skyrių specialistai; bibliotekininkai, archyvarai, socialiniai pedagogai, seniūnijos ir poliklinikų ir ligoninių administracijos darbuotojai ir t. t., - kasdien susiduria su įvairiausių tekstų rengimu: atsakinėja į gyventojų užklausas, rašo atsakymus institucijoms, rengia skirtingo turinio dokumentus. Todėl šie mokymai skirti visiems tekstus rengiantiems darbuotojams.

Tokiu būdu Jūsų tekstai – pranešimai spaudai, atsakymo formos gyventojams ar dokumentai – taps patogesni žmonėms su klausos, regos, intelekto sutrikimais, disleksija, senjorams, migrantams, besimokantiems lietuvių kalbos ir daugybei kitų visuomenės narių. Bene svarbiausias dalykas, kurį įgysite mokymuose – tai suvokimas, kad informacijos prieinamumo užtikrinimas – įveikiama užduotis kiekvienam, parodanti pagarbą visiems mūsų visuomenės gyventojams.

Informacija dalyvaujančių mokymuose gyvai patogumui: maloniai prašome į mokymus atsinešti savo išmanųjį įrenginį (patogiausia nešiojamąjį kompiuterį). Taip galėsite gauti daugiausiai žinių apie kasdienį darbą, pavyzdžiui, kaip pritaikyti „Word“ tekstus, kad jie taptų prieinami kiekvienam.


Programa


 


Įvertinkite naujieną