*alt_site_homepage_image*

XXIII-ąjį kartą „pražydo“ lenkų kultūros festivalis „Kwiaty Polskie“ Nemenčinėje

decoration

Gegužės 28 d. Nemenčinėje vyko jau XXIII-ąjį kartą organizuojamas spalvingas lenkų kultūros festivalis „Kwiaty Polskie“, kuris susilaukia didelio dėmesio tiek tarp dalyvių, tiek tarp žiūrovų.

Festivalyje šiemet dalyvavo virš 60 ansamblių, 5 kolektyvai atvyko iš užsienio, 3 – iš kitų savivaldybių. Iš viso renginyje dalyvavo virš 1 500 dalyvių, o pasirodymus stebėjo keli tūkstančiai žiūrovų. Koncertas taip pat gyvai buvo transliuojamas internetu.

Spalvingoje šventėje kaip ir kasmet dalyvavo Vilniaus rajono seniūnijų partneriai iš užsienio, rajono muzikos mokyklų ir kitų švietimo įstaigų kolektyvai.

Tradiciškai šventė prasidėjo šv. Mišiomis Nemenčinės Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Pasibaigus šv. Mišioms, vyko festivalio dalyvių žygis Nemenčinės gatvėmis iki numatytos renginio vietos. Kartu su visais žygiavo ansambliai ne tik iš Vilniaus rajono, bet ir Vilniaus miesto, Trakų, Lenkijos ir Ukrainos.

Festivalio žiūrovai galėjo pasigrožėti ne tik spalvingais liaudies kostiumais, gražiomis dainomis bei šokiais, bet ir liaudies dirbinių paroda, rankdarbių muge bei skaniai pavalgyti lauko virtuvės patiekalų.

Šventėje dalyvavęs Vilniaus rajono savivaldybės meras Robert Duchnevič pasidžiaugė, kad tokia viena iš didžiausių lenkiškų švenčių vyksta būtent Vilniaus rajone.

„Tai nuostabus lenkų kultūros festivalis, kuris jau daugiau nei du dešimtmečius vyksta Nemenčinės amfiteatre dėka jo pradininko a. a. dr. Gabrielio Jano Mincevič. Mes užaugome su šia švente ir toliau ją puoselėjame“, – sakė meras Robert Duchnevič.


„Kwiaty Polskie“ – seniausias ir didžiausias lenkų kultūros festivalis Lietuvoje. Pirmasis festivalio „Kwiaty Polskie“ renginys vyko 1989 m. gegužės 13 d. Nemenčinėje. Jo iniciatoriumi ir organizatoriumi buvo tuometinis nevyriausybinės organizacijos „Lietuvos lenkų sąjunga“ pirmininkas, dainų ir šokių ansamblio „Wileńszczyzna“ vadovas – dr. Gabriel Jan Mincevič. Prie festivalio organizavimo prisideda ir Vilniaus rajono savivaldybės administracija.

 

© Nuotr. Marijan Dzvinel


Įvertinkite naujieną