*alt_site_homepage_image*

Sveiki atvykę į Užgavėnes. Linksmas renginys Lygainiuose

decoration

Užgavėnės – tai laikas, kai žmonės kadaise linksminosi, o šokiams ir dainoms nebuvo galo. Vilniaus krašte ši senoji tradicija tęsiama iki šiol.

Vasario 18 dieną Lygainiuose, žavingame kaimelyje prie ežero, vyko Užgavėnės. Nepaisant nepalankių oro sąlygų, Lygainių ir netoliese esančių Juodbalių, Šventininkų, Pagirių ir Vaidotų kaimų gyventojai gausiai atvyko atsisveikinti su žiema bei pasitikti saulėto pavasario.

Meninę renginio programa pasirūpino kolektyvai, veikiantys įvairiuose Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro skyriuose. Nuotakos iš ansamblio „Echo“ iš Rukainių atvyko į Lygainius ieškoti sau jaunikių. Ponios iš vokalinės grupės „Borowianka“ iš Juodšilių į renginį atvyko pasipuošusios gražiais, puošniais čigonų kostiumais. Čigonų vaidmenį atliko ir ansamblio „Przyjaciele“ iš Mickūnų nariai, kurie kartu su nuostabia jauna smuikininke pakvietė visus susirinkusius šokti. Taip pat buvo gausus būrys rajono bibliotekos darbuotojų su čigoniškais kostiumais. 

Renginyje skambėjo daug nuotaikingų dainų, buvo daug linksmų šokių ir linksmų pokštų, kurie tarsi iš gausybės rago liejosi iš Vaidotų kultūros centro administratorės Teresos Koltan ir Lygainių bibliotekos direktoriaus Edvardo Mackevičiaus lūpų.

Užgavėnių dalyviai galėjo paragauti skanios grikių košės iš lauko virtuvės, kuria pasirūpino Medininkų kultūros centro darbuotojai. Tą dieną visi norintys taip pat galėjo pasišildyti karšta žolelių arbata.

Renginio pabaigoje, kaip reikalauja senas paprotys, iškilmingai buvo sudeginta ant laužo Morė. 

Į Užgavėnes Lygainiuose atvyko garbingi svečiai: Lietuvos Lenkų Sąjungos Vilniaus rajono skyriaus pirmininko pavaduotojas Valdemar Urban, Tarybos narys Gediminas Kazėnas, Pagirių seniūnė Vladislava Vanagel-Tribocka, Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro direktorė Violeta Cereška. 

Šventės dalyviai tądien smagiai praleido laiką, patyrė daug teigiamų emocijų. Juk Užgavėnės būna tik kartą per metus.

Renginio organizatoriai: Lietuvos Lenkų Sąjungos Vilniaus rajono skyrius, Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras ir jo skyrius Vaidotuose, Pagirių seniūnija. Organizatoriai dėkoja Vilniaus rajono savivaldybės centrinės bibliotekos Mažųjų Lygainių padaliniui už pagalbą organizuojant Užgavėnes Lygainių kaime.

Inf., nuotr. organizatoriai                   


Įvertinkite naujieną