*alt_site_homepage_image*

Šeimos šventė Marijampolyje

decoration

„Šeima – tai kompasas, vedantis mus per tamsą, stiprybė padedanti įveikti dideles aukštumas ir prieglobstis, kai reikia pailsėti“.

Autorius nežinomas


Tradiciškai, kaip ir kasmet, šeštadienį, gegužės 27 d., Marijampolyje, Palisados ​​parke, vyko „Šeimos šventė“. Marijampolyje tądien netrūko muzikos, šokių ir linksmybių.

Iškilmės prasidėjo lauko Mišiomis, kurias laikė kunigas Valdas Girdžiušas, laikinai einantis Parudominio Kristaus Atsimainymo parapijos klebono pareigas.

Po šv. Mišių visų svečių laukė smagios pramogos. Šventės organizatoriai paruošė turtingą meninę programą, daug atrakcijų ir įvairių staigmenų.

Šventinio koncerto metu publika smagiai leido laiką. Scenoje vienas ansamblis keitė kitą. Kiekvienas pasirodymas sulaukė audringų plojimų.

Tą dieną scenoje pasirodė šokių ansamblis „Kropelki“ iš Marijampolio, vadovaujamas Kristinos Voleiko. Vidurinė šio ansamblio grupė pristatė „Liublino siuitą“. Visi grožėjosi vyresnės grupės atliktu šokiu „Mano sode“ ir lenkų kalniečių šokiu „Sarna“. Jauniausia ansamblio „Kropelki“grupė pristatė šokį „Aguonėlė“.

Šventės metu pasirodė Marijampolio kultūros centre veikiantis ansamblis „Malwy“, kurio įkūrėja ir vadovė yra Kristina Voleiko. Ši grupė žiūrovams pristatė „Kepėjų“ šokį.

Svečiai grožėjosi Marijampolio vokalinio ansamblio „Korzyść“, vadovaujamo Viktoro Garlukovičiaus, pasirodymu. Grupė atliko keletą nepaprastai gražių dainų, o publika dainavo kartu su artistais.

Vilniaus r. Rudaminos F. Ruščico gimnazijos Marijampolio pradinio ugdymo skyriui atstovavo grupė „Promyki“, kuriai vadovauja Barbara Volodina ir Stanislava Skaržynska. Mokiniai padeklamavo gražų eilėraštį apie šeimą ir sušoko šokį „Lėlių šokis“.               Visus svečius sugraudino Marijampolio lopšelio-darželio vaikų pasirodymas. „Kiškučių“ (lenk. Zającki) grupės auklėtiniai, vadovaujami mokytojų Oksanos Pekarskos ir Alicijos Stefanovičienės, bei „Pelėdžiukų“ (lenk. pelėdų) grupės auklėtiniai, vadovaujami Auksuolės Tamariūnienės, Galinos Zinkevič ir Marytės Popovos, atliko gražias dainas. Vaikų pasirodymą prižiūrėjo ir meninio ugdymo mokytoja Diana Symanovič-Bronicka. 

Į Šeimos šventę Marijampolėje iš Lentvario atvyko vokalinis ansamblis „Landwarowianka“. Grupės veiklos pradžia siekia 1993 m. Ansamblį „Landwarowianka“ sudaro trylika dainininkų ir du muzikantai (akordeonas ir smuikas). Grupė atlieka liaudies dainas ir kitas įvairių lenkų muzikos žanrų dainas, balades, romansus, valsus, tango, religines giesmes ir mišių dalis. Dainuojant įvairių žanrų dainas, naudojamas klasikinis „bel canto“ dainavimo stilius. Nuo 2015 metų ansamblui vadovauja Valentina Trusevič. Šventinio koncerto metu kolektyvas atliko daug gražių dainų. Publika noriai pritarė atlikėjams.

Žiūrovai puikiai leido laiką žiūrėdami „Kapela Świętojańska“ iš Sužionių pasirodymą. Ansamblio vadovė yra Emilija Zdanovič-Pečkienė. „Kapela Świętojańska“ per 30 savo veiklos metus sugebėjo pelnyti žiūrovų simpatijas tiek Vilniaus krašte, tipiškai Lietuvos rajonuose ir miesteliuose, tiek ir Lenkijoje. Kolektyvas kupinas jaunatviško polėkio, neblėstančios energijos, humoro, sugeba sujaudinti ir išjudinti net pačius niūriausius žmones. Šventės svečiai tai galėjo pamatyti savo akimis. Daugelis jų negalėjo stovėti vietoje, kojos pačios troško šokti. Publika taip susižavėjo, kad ilgai nenorėjo paleisti „Kapela Świętojańska“ nuo scenos ir vis kvietė grupę į sceną.

Šventės svečiai taip pat galėjo pasivažinėti arkliu traukiamu vežimu, paragauti lauko virtuvės patiekalų – gardaus bigoso ir daržovių troškinio.

Šeimos šventės Marijampolyje organizatoriai nepamiršo ir jauniausių seniūnijos gyventojų. Vaikams organizatoriai paruošė daugybę atrakcijų. Jie, be kita ko, galėjo pašėlti ant batuto, pasidažyti veidus, dalyvauti įvairiuose žaidimuose ir užsiėmimuose, mėgautis ledais ar cukraus vata.

Šeimos šventę savo buvimu pagerbė garbūs svečiai: Lietuvos Respublikos Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys Zygmunt Ždanovič, Marijampolio seniūnijos seniūnas Andžej Žabelovič. Marijampolio seniūnas šiltai sutiko gyventojus ir svečius. LR Seimo narys Česlav Olševski džiaugėsi, kad Šeimos šventė Marijampolyje tapo gražia tradicija, nes šiemet ji vyko jau dvyliktą kartą. Jis palinkėjo visiems maloniai praleisti laiką kartu. Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys Zygmunt Ždanovič Tarptautinės šeimų dienos proga palinkėjo viso ko geriausio: laimės, sveikatos, saugumo ir gerovės.

Šventės organizavo Marijampolio seniūnija bei Marijampolio kultūros centras, kuris yra Rudaminos daugiafunkcinio kultūros skyrius.

 

Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras


Įvertinkite naujieną