*alt_site_homepage_image*

Sausio 13-osios minėjimas Vilniaus rajone

decoration

Šiandien minime 32-ąsias Sausio 13-osios įvykių metines. Kaip ir kasmet, Vilniaus rajono švietimo ir kultūros įstaigos prisidėjo paminėti prieš trisdešimt dvejus metus pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių ir prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.

Pilietinės iniciatyvos metu 8.00 val. languose buvo uždegti vienybės, atminimo ir pergalės žvakutės. Šiemet pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyko jau šešioliktą kartą.


Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras ir jo skyriai pagerbė sausio 13 dieną žuvusiuosius laisvės gynėjus

Sausio 13-oji – viena svarbiausių datų mūsų šalies istorijoje. Tą dieną Lietuvoje yra minima Laisvės gynėjų diena, skirta kruviniems 1991 metų sausio įvykiams atminti. Naktį, iš sausio 12-osios į 13-ąją vilniečiai išėjo į gatves ginti Seimo, Lietuvos radijo ir televizijos pastatų bei televizijos bokštą nuo sovietų kariuomenės. Per susirėmimus žuvo 14 žmonių, keli šimtai buvo sužeisti.

Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras ir jo skyriai pakvietė visus dalyvauti visuotinėje pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Kaip ir kasmet, sausio 13-osios rytą buvo pagerbti žuvusieji už mūsų šalies laisvę. Kartu su visa Lietuva languose buvo uždegtos atminimo žvakelės. Šios kultūros įstaigos darbuotojai kartu sukalbėjo maldą „Viešpaties angelas“ už šiuose tragiškuose įvykiuose žuvusiųjų sielas. Jų drąsa ir pasiaukojimas išliks Lietuvos gyventojų atmintyje.


Visuotinė pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje

Kalvelių „Aušros“ gimnazijos bendruomenė paminėjo Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną! Prieš 32 metus laisva ir nepriklausoma visuomenė pasiekė pilietinę pergalę prieš svetimos kariuomenės priespaudą ir agresiją. Ši istorinė pergalė stipriai prisidėjo prie šalies laisvės ir savarankiškumo.

Minėdami Laisvės gynėjų dieną, mokiniai uždegė žvakutes, simbolizuojančias vienybę, pergalę ir istorinę atmintį, pagerbė žuvusius ir nukentėjusius tragiškuose Sausio 13-osios įvykiuose. Pirmos pamokos metu mokiniai prisiminė svarbiausius Sausio 13-osios įvykius, vyko dokumentinės medžiagos peržiūra, istorijos šaltinių nagrinėjimas, aptarimai ir diskusijos.

Mokiniai demonstravo vieningumą ir supratingumą.

Istorijos mokytojas Miroslavas Bazys


Sausio 13-oji Marijampolio vaikų lopšelyje-darželyje

Laisvės gynėjų atmintis gyva ir Marijampolio vaikų lopšelyje-darželyje. Šiemet, kaip ir kasmet, dalyvaujame pilietinėje iniciatyvoje Atmintis gyva, nes liudija“.  Visuose įstaigos languose ryte sužibo atminimo žvakutės – gyvybės, šviesos, atminties ir vienybės simbolis. Šią dieną prisiminėme ir pagerbėme žuvusius, ir nukentėjusius 1991 metų sausio 13-ąją. Vaikučiai iškirpo Lietuvos trispalvės spalvų širdeles bei neužmirštuoles, parodydami, kad vertina Laisvės kovotojų auką ir yra dėkingi, jog šiandien gali džiaugtis gyvendami nepriklausomoje Lietuvoje.

Vilniaus r. Marijampolio vaikų lopšelio-darželio
direktoriaus pavaduotoja ugdymui Snežana Stefanovičienė


Sausio 13-osios minėjimas Kyviškių pagrindinėje mokykloje

Sausio 13–osios rytą Vilniaus r. Kyviškių pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija.“ Akcijos metu buvo uždegtos žvakutės,  pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę.

Vyresnių klasių mokiniai žiūrėjo  filmuotą medžiagą apie 1991-ųjų metų sausio įvykius prie Vilniaus televizijos bokšto ir Seimo rūmų.

Ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai, įvairių veiklų metu,  kartu su auklėtojomis prisiminė, kas vyko Sausio 13-osios naktį prieš 32 metus. Vaikai aiškinosi, kad neužmirštuolės yra laisvės simbolis, piešė piešinius.

Sausio 13-osios-Laisvės gynėjų dienos paminėjimas leidžia mažiesiems artimiau susipažinti su Lietuvos istorijos įvykiais, o kitiems mokyklos bendruomenės nariams prisiminti šį įvykį, kaip reikšmingą dieną mūsų tautai.


Sausio 13-oji Vilniaus r. Nemėžio vaikų lopšelyje-darželyje

Šis mėlynas žiedelis –
Visiems kas laisvę gynė.
Tiems, kas karštai mylėjo
Mūs Lietuvą – Tėvynę
Ir viską paaukojo,
Kad būt laisva gimtinė.

Minint  sausio 13-ąją, Vilniaus r. Nemėžio vaikų lopšelio-darželio bendruomenė prisiminė tuos, kurie kovojo už mūsų visų laisvę.  

8 valandą ryto su vaikučiais kalbėta apie 1991 metų sausį, kai vienybės ir laisvės siekio vedini  Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Languose buvo uždegtos žvakelės, kurios simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

10 valandą visi susirinko salėje, sukonstravo televizijos bokštą, kurio papėdę papuošė pačių gamintomis neužmirštuolėmis. Klausė dainų ir pasakojimų apie Lietuvą, apie jos didvyrius ir apie laisvę, kurią reikia branginti ir saugoti.

Tegul visų mūsų širdyse rusena laisvės ugnis, įkvepianti meilės, vilties ir gerumo.

 

Ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Evelina Tyševič


Sausio 13-oji minėjimas Glitiškių vaikų darželyje

Sausio 13-tą dieną Glitiškių vaikų darželis kartu su Anavilio darželio bendruomene, Vilniaus rajono savivaldybės centrinės bibliotekos, Glitiškių padaliniu ir NDKC Glitiškių skyriumi prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“, kuri skirta prisiminti 1991 metų Sausio įvykius bei paminėti prieš trisdešimt dvejus metus pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių.


Laisvės gynėjų dienos minėjimas Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijoje

Diena, kurios jausmų aprašyti neįmanoma... Sausio 13-osios įvykių atmintis gyva ne tik prisiminimuose, žodžiuose, bet ir bendrose emocijose, kurias auginame suprasdami, vertindami ir dėkodami. Pagarbos šviesa mūsų gimnazijoje šiandien sklido iš anksti rytą uždegto ir kiekvieną bendruomenės narį sutinkančio atminties laužo, ant palangių sužibusių žvakučių liepsnelių, švelniai prie kiekvieno širdies prigludusių simbolinių neužmirštuolių, tylos ir apmąstymų skirto laiko, galimybėje dar kartą išgirsti, išjausti, suprasti svarbius mūsų šalies istorinius įvykius.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad įsidienojus toks gausus būrys mūsų bendruomenės narių nepabūgo žiemiškų oro išdaigų ir aktyviai sudalyvavo pirmą kartą organizuotame „Pagarbos bėgime“, įveikdami simbolinį 600m ar 2000m atstumą. Po aktyvios veiklos visi buvo pakviesti gimnazijos vidiniame kiemelyje simboliškai pasivaišinti karšta arbata bei sausainiais, pagal įveiktą atstumą pasirinkti pačių mokinių būtent šiam bėgimui kurtą spalvingą emblemą.

Visos bendruomenės susitelkimas, vieningumas, aktyvumas, mokinių savanorystės iniciatyvos liudija – mes prisimename, kodėl esame laisvi... Vienybėje mūsų stiprybė!

Lina Ivanauskienė, gimnazijos logopedė, spec. pedagogė


Sausio 13-oji Vilniaus r. Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijoje

Šiandien, sausio 13-oji, yra tikrai labai svarbi data mūsų tėvynei – Lietuvai. Prieš 32 metus, mūsų tauta kovojo už Laisvę, aukodami savo gyvenimą. Jau kelis metus mūsų gimnazija dalyvauja visuotinėje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimindami tą laiką, kai mūsų tėvynės, Lietuvos, laisvė, buvo sprendžiama čia ir dabar. Šiandien mes, vaikai, sakome didelį AČIŪ už drąsą ir meilę savo tėvynei tiems, kurių dėka mes dabar galime gyventi laisvoje šalyje. Tam, kad paminėtų Laisvės gynėjų dieną, gimnazijos mokiniai paruošė stendinį pranešimą. Taip pat buvo organizuotas bėgimas, skirtas paminėti žuvusius už Lietuvos laisvę. Gimnazistai šią dieną taip pat dalyvavo nuotolinėje pamokoje „Sausio 13-oji liudininkų akimis“.

Tekstas – David Jurevič, nuotraukos – Agnieška Biaigo
Organizatoriai 


Sausio 13-oji minėjimas Glitiškių vaikų darželyje

Sausio 13-tą dieną Glitiškių vaikų darželis kartu su Anavilio darželio  bendruomene, Vilniaus rajono savivaldybės centrinės bibliotekos, Glitiškių padaliniu ir NDKC Glitiškių skyriumi prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“, kuri skirta prisiminti 1991 metų Sausio įvykius bei paminėti prieš trisdešimt dvejus metus pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių.


Neužmirštama Sausio 13-oji

Vilniaus savivaldybės Centrinės bibliotekos jaunieji skaitytojai Laisvės gynėjų dieną paminėjo šiek tiek kitaip. Kartu su bibliotekininkais nuvyko prie Vilniaus televizijos bokšto, kur jų laukė gidas. Dangų remiantis statinys yra ne tik vienas žymiausių Lietuvos objektų, bet yra tapęs ir mūsų šalies kovotojų už laisvę simboliu.

Kartu buvo aplankytas Kovos už laisvę muziejus, primenantis 1991 m. sausio 13 d. nakties įvykius, kai beginkliai lietuviai iškovojo nepriklausomybę. Trylikos Lietuvos gynėjų žūtys minimos mažais granito obeliskais prie TV bokšto, kuriuos visus galima pamatyti prie statinio. Gidas papasakojo, kaip klostėsi įvykiai 1991m. sausio 13-osios naktį, o ekskursijos dalyviai pamatė ant TV bokšto fasado išlikusias kulkų žymes. Išgirdo daug įdomių faktų, liudijančių apie šiuos tragiškus įvykius.

Džiaugiamės galėdami kartu su savo jaunaisiais skaitytojais aplankyti šią simbolinę Lietuvai vietą, taip skatindami patriotiškumą ir meilę Tėvynei.


Netradicinė pilietiškumo pamoka, skirta Laisvės gynėjų dienai

Sausio 13 dieną Rukainių gimnazijos bendruomenė prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ prisiminti Sausio 13-osios didvyrius, kovojusius už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. 8, IG, IIIG ir IVG klasių mokiniai dalyvavo tiesioginėje dr. Norberto Černiausko, Vilniaus universiteto dėstytojo, nuotolinėje pamokoje apie Sausio 13-osios vertybes. Taip pat gimnazijos fojė ir bibliotekoje parengti stendai, skirti šiai svarbiai dienai. 

Jau tapo mūsų mokyklos tradicija, kad kiekvienais metais, per Laisvės gynėjų dieną vykstame prie Vilniaus TV bokšto ir LR Seimo. Šiandien IIG mokiniai kartu su istorijos mokytoja Rasa Jachimovičiene dalyvavo vėliavos pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje. Lygiai vidurdienį įvyko valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija. Sveikinimo kalbas sakantys šalies vadovai akcentavo tai, kad dabartiniais laikais, kaip ir 1991-ųjų sausį, reikalinga vienybė ir susitelkimas. Taip pat mokiniai apsilankė Seimo II rūmų parodų galerijoje, kur pristatyta paroda Ukrainai.

Buvo džiugu matyti, jog ir mūsų gimnazistai vieningai segėjo neužmirštuolę – per Laisvės gynėjų dieną visus Lietuvos piliečius vienijantį simbolį. Taip gimnazistai prisiminė ir pagerbė gynusius mūsų laisvę ir išsaugojusius šalies nepriklausomybę.                                                                                                                                                         

IIG kl. mokinys Tomaš Blaževič


Laisvės gynėjų diena Valčiūnų gimnazijoje

Įvairios veiklos: netradicinės istorijos, pilietiškumo pagrindų, lietuvių kalbos ir literatūros, muzikos pamokos, skirtos Laisvės gynėjų dienai, - gimnazijoje vyko jau nuo pirmadienio. Gimnazijos mokiniai rengė plakatus, piešė piešinius, kūrė virtualius Sausio  13-osios atminimo atvirukus, dalyvavo nuotolinėje pamokoje „Sausio 13-oji, liudininkų akimis“. Laisvės gynėjų dieną gimnazijos fojė degė atminimo žvakutės,  skambėjo patriotinės dainos ir buvo rodoma  vaizdinė medžiaga apie tragiškus 1991 metų įvykius.

Taip pat IG ir IIG klasių mokiniai kartu su istorijos mokytojomis I. Miloš ir R. Jachimovičiene dalyvavo  netradicinėje istorijos ir pilietiškumo pagrindų pamokoje Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje.  Tikslas - prasmingai paminėti Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną ir aplankyti šiuolaikines ekspozicijas, supažindinančias su nepriklausomybės praradimu XX a. viduryje, sovietų valdžios represijomis, pasiaukojimu ir atkaklia kova dėl nepriklausomybės atgavimo. Gimnazistai aplankė ir 1991 metų parlamento gynėjams pagerbti ir žuvusiųjų Laisvės gynėjų atminti įamžintus  šalia Lietuvos Respublikos Seimo rūmų ir pačiuose rūmuose  įrengtus atminimo ženklus – Sausio 13-osios memorialą, memorialines lentas, barikadų vietas žyminčias aplink rūmus pastatytus  granitinius stulpelius, parlamento gynybą menančią šalia Lietuvos Respublikos Seimo rūmų esančią gatvę, pavadintą Gynėjų vardu.

 

Istorijos mokytojos Rasa Jachimovičienė, Ina Miloš

 

Informacija bus pildoma


Įvertinkite naujieną