*alt_site_homepage_image*

Pirmasis „Meduolių festivalis“ Lietuvoje įvyko!

decoration

„Ir didžiuojamės, kad tai įvyko būtent Vilniaus krašte, kuriame užgimsta meduoliai. Drąsiai galime teigti, jog Vilniaus rajonas tapo meduolių lopšiu! Labai džiaugiamės, jog festivalio globėju tapo Vilniaus rajono meras Robert Duchnevič“, – apie festivalį sako asociacijos „Džiaugsmo dirbtuvės“ vadovė Regina Žemaitienė.

Rugpjūčio 15 d. Šilėnų kaime vykusiame festivalyje dalyvavo tik Vilniaus rajone meduolius kepantys meduolininkai ir įmonės, tradicinėje mugėje savo autentiškus gaminius taip pat pristatė tik Vilniaus rajono amatininkai.

Šventės dalyviai galėjo paskanauti įvairiausių meduolių. Tradicinius, mums įprastus meduolius pristatė „Vilniaus meduoliai“, puoselėjantys iš kartos į kartą perduodamas meduolių kepimo ir dekoravimo tradicijas. Be to, jie džiugino šventės svečius meduolių puošybos edukacija. „Džiaugsmo meduoliai“ pristatė naujos kartos meduolius su silke, šonine, kanapių, aguonų ir linų sėklomis, levandų žiedais, mėtų lapeliais... O ypatingų forminių meduolių, kurių tradicija siekia XVI–XVII amžius, paskanauti kvietė „Filigrania“.

Negana to, šventės svečiai ir dalyviai turėjo progą sužinoti apie užburiančią meduolio istoriją nuo seniausių laikų – patogiai įsitaisę didingų liepų pavėsyje jie mėgavosi „Filigrania“ spektakliu „Kvapni ir paslaptinga... Meduolio istorija“, kurį pristatė istorinės kulinarijos ir kultūros tyrinėtojos, kultūros renginių kūrėjos Lina Krasnovaitė-Siparienė ir Rūta Krasnovaitė, aktorius Kristijonas Siparis.

Nestigo pramogų ir mažiesiems festivalio dalyviams – jie darė „Džiaugsmo meduolių“ pasiūlytas meduolines karūnas, jomis dabinosi ir žygiavo podiumu.

Asociacija „Džiaugsmo dirbtuvės“ specialiai šiam festivaliui sukūrė renginį papuošusią ponią Meduolę – ji suteikė galimybę pasidaryti unikalią nuotrauką, kuri dar ilgai primins meduolių šventę.

Neįkainojamą pagalbą suteikė renginio parneriai: Zujūnų seniūnija ir Zujūnų kultūros centras, Zujūnų gimnazija, Čekoniškių bendruomenė, Neries regioninio parko direkcija, kaimynai. Generalinis šventės rėmėjas – „JetLT“ konditerinių spausdintuvų Lietuvoje gamintojas, kuris dovanojo „Meduolių festivalį“!

 

Inf., nuotr. asociacija „Džiaugsmo dirbtuvės“ 


Įvertinkite naujieną