*alt_site_homepage_image*

Medininkų seniūnijos gyventojai kviečiami nemokamai atlikti COVID-19 IgG antikūnų tyrimą

decoration

Siekiant išsiaiškinti Medininkų seniūnijos gyventojų persirgimo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) susidariusį imuniteto lygį ir spartinti vakcinaciją nuo COVID-19, Medininkų seniūnijos gyventojai kviečiami nemokamai atlikti kiekybinių IgG antikūnų nustatymo prieš SARS-CoV2 tyrimus, kurie parodo ar asmuo yra persirgęs koronavirusu ir turi imunitetą šio viruso sukeliamai ligai.

Įsibėgėjus vakcinavimo procesui, atlikus antikūnų tyrimus siekiama sužinoti realius COVID-19 liga persirgusių asmenų skaičius bei palyginti turimus sirgusiųjų asmenų statistinius duomenis. Medininkų seniūnija pasirinkta kaip koncentruota gyvenvietė, kurioje bus bandoma išsiaiškinti tikrąjį gyventojų persirgimo skaičių bei gyventojų požiūrį į vakcinavimą.

Kodėl naudinga atlikti tyrimą?

  • tyrimas parodo ar esate persirgęs COVID-19 infekcija;
  • leidžia nustatyti susidariusių antikūnų koncentraciją persirgus COVID-19 infekcija;
  • leidžia nustatyti imuninę būklę prieš vakcinuojant, kad būtų skiepijami asmenys, kurie dar neturi susiformavusio imuniteto.

COVID-19 antikūnų nustatymas atliekamas imant kraujo tyrimą.

Atkreipiame dėmesį, kad tyrimas neparodo, ar šiuo metu esate užsikrėtęs koronavirusu ir ar galite užkrėsti kitus. SARS-CoV-2 antikūnai susiformuoja sergant ar persirgus COVID-19 liga, kurią sukelia SARS-CoV-2 koronavirusas maždaug 3-7 dienoms nuo simptomų pasireiškimo.

Medininkų seniūnijos gyventojai, pageidaujantys atlikti kiekybinių IgG antikūnų nustatymo prieš SARS-CoV2 tyrimus, prašomi kreiptis į Medininkų seniūniją tel. nr. (8 5) 259 7218 arba į Medininkų bendrosios praktikos gydytojo kabinetą (toliau – Medininkų BPG kabinetas) tel. nr. (8 5) 259 7285.

Tyrimai bus atliekami nuo balandžio 19 d. iki balandžio 23 d.

Tyrimai iš anksto užsiregistravusiems gyventojams bus atliekami Medininkų BPG kabinete (Medaus g. 28, Medininkų k., Medininkų sen., Vilniaus r. sav.) nuo 9 val. iki 11 val.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad gyventojams, kurie dėl sveikatos problemų negali atvykti į Medininkų BPG kabinetą, tyrimas gali būti atliekamas namuose. Apie tai būtina pranešti registruojantis tyrimui.

Tyrimai namuose atliekami nuo 11 val. iki 12 val.

Gyventojai, atlikę antikūnų testą, atsakymą gali sužinoti paskambinę į Medininkų BPG kabinetą tel. nr. (8 5) 259 7285 arba elektroninės sveikatos portale www.esveikata.lt.

Instrukciją, kaip esveikata.lt portale peržiūrėti laboratorinių tyrimų atsakymus, rasite čia.

Kviečiame pasinaudoti galimybe nemokamai atlikti tyrimą ir sužinoti ar turite imunitetą šio viruso sukeliamai ligai!

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius 2021 m. balandžio 19 d. įsakymas A27(1)-932 „Dėl savanoriško Medininkų seniūnijos gyventojų COVID-19 IgG antikūnų tyrimo“


Įvertinkite naujieną