*alt_site_homepage_image*

Ką mena Glitiškių ąžuolas?

decoration

Įgyvendinant renginių ciklą, skirtą Sausio sukilimo 160-osioms metinėms paminėti, birželio 29 d. Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos Glitiškių struktūriniame padalinyje organizuotas renginys „Ką mena Glitiškių ąžuolas?“.

Senas, apie 600 metų amžiaus ąžuolas, augantis šalia Glitiškių dvaro, matė ir galėtų papasakoti labai daug. Jis prisimena laikus, kai 1824 m. filomatai ir filaretai buvo ištremti į Rusiją, Simoną Konarskį, rengusį sukilimą Vilniuje ir čia sušaudytą, Lapkričio sukilimą. Šis ąžuolas yra XIX a. kovų už nepriklausomybę liudininkas. 

Apie Sausio sukilimą ir svarbiausius įvykius, faktus bei įdomybes, susijusias su šia data ir  Glitiškių kaimu, papasakojo filologas, istorikas, lektorius, humanitarinių mokslų daktaras ir garbingas susitikimo svečias Juzef Šostakovski.

Jubiliejiniame renginyje dalyvavo garbingi svečiai: Paberžės seniūnė Agata Puncevičienė, Paberžės Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios klebonas Jaroslav Spiridovič, Tautinės atminties fondo pirmininkas Jaroslav Šostko. Susitikimas baigėsi įdomia diskusija prie kavos puodelio. Kiekvienas galėjo įsiamžinti prie garsiojo Glitiškių ąžuolo.


Įvertinkite naujieną