kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono savivaldybės atstovams įteikti Kunigaikščio Gedimino vardo apdovanojimai

2014 m. sausio 24 d. Medininkų pilyje iškilmingai įteikti Kunigaikščio Gedimino vardo apdovanojimai labiausiai nusipelniusiems Vilniaus regiono verslininkams, kultūros, švietimo ir kitų sričių atstovams bei visuomenės veikėjams už jų indėlį 2013 metais.


Prieš apdovanojimų ceremoniją visi susirinkusieji turėjo galimybę dalyvauti ekskursijoje po renovuotą donžoną ir sužinoti Medininkų pilies paslaptis, grožėtis pilyje eksponuojamomis patrankomis, akmeniniais sviediniais, archeologiniais radiniais, Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės XIV – XVIII a. ginkluote, LR Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko medžioklės trofėjų ir medžioklės peilių kolekcija taip pat dailininko Giedriaus Kazimierėno tapytu paveikslu „Rūstybės diena”.


Pakylėti viduramžiškos nuotaikos visi susirinko penktame aukšte įrengtoje reprezentacinėje salėje į iškilmingą apdovanojimų ceremoniją. Susirinkusius pasveikino Vilniaus regiono trišalės tarybos pirmininkė Nijolė Turčinavičienė, linkėdama pakilios nuotaikos ir gerai praleisto laiko.


Šventinę programą papildė Zujūnų styginio kvarteto atliekami muzikiniai V. A. Mozarto, St. Moniuškos, J. S. Bacho kūriniai ir Pagirių muzikos mokyklos mokinių atliekamos dainos.


Vilniaus rajono savivaldybės Merė Marija Rekst, būdama renginio šeimininke, pasidžiaugė, kad šventei pasirinkta būtent Medininkų pilis, ypatinga savo menama praeitimi ir slepianti dar pakankamai daug paslapčių. „Šiandien bus pagerbti patys iškiliausi Vilniaus krašto žmonės, kurie savo darbo ir laiko pastangų dėka pagerina gyvenimo gerovę ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Dėkojame asmenims, kurie su atsidavimu kuria gražesnį, turtingesnį ir šviesesnį gyvenimą savo bendruomenės nariams, telkia visuomenę aktyviai, pilietiškai veiklai“ – kalbėjo merė.


Trys Vilniaus rajono atstovai buvo nominuoti Gedimino apdovanojimams. „Už pasiekimus socialinės infrastruktūros vystymo srityje” I laipsnio nominacija buvo įteikta VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos vyriausiajai gydytojai Vidai Žvirblienei, kuri yra atsidavusi savo darbui, pašaukimui, mokanti suprasti, užjausti, o svarbiausia, siekianti pagerinti Vilniaus rajono gyventojų sveikatos priežiūros paslaugų kokybę.


Gydytoja dėkodama už įteiktą nominaciją sakė, jog tai ne vien jos, o viso kolektyvo darbo įvertinimas. Jau 46 metus Vida Žvirblienė dirba Vilniaus rajono žmonių labui. Ji didžiuojasi tuo, jog per paskutiniuosius keletą metų pasinaudojus ES parama pavyko sutvarkyti gydymo įstaigas rajone, įsigyti naujos, šiuolaikinės gydymo aparatūros. Visa tai nebūtų įmanoma be Vilniaus rajono valdžios palaikymo.
Nominacija „Už pasiekimus žmogiškojo kapitalo ugdymo srityje“ buvo apdovanoti žmonės – švyturiai, savo kūrybiškumu, darbštumu, veiklumu gebantys nušviesti kelią kitiems ir būti pavyzdžiu. Jie darbuojasi srityse, kur tobulėjimas, tautinių vertybių puoselėjimas, mokymas, mokymasis, pagalba kitiems yra jų gyvenimo tikslas ir prasmė. Už šiuos pasiekimus antro laipsnio nominacija apdovanotas Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos direktorius Marijan Kačanovski.
Antro laipsnio nominacija „Už pasiekimus finansinio – gamybinio kapitalo stiprinimo srityje“ buvo apdovanotas UAB „PakMarkas“ generalinis direktorius Virginijus Gumbaragis, kuris kaip vadovas pasižymi puikiu gebėjimu įvertinti realią situaciją rinkoje ir efektyviai valdyti įmonėje vykstančius procesus, be vadovaujančių pareigų, yra visuomeniškai atviras ir aktyvus žmogus. Aplink save V. Gumbaragis geba suburti kompetentingą komandą, kuri pasižymi aukšta motyvacija įgyvendinti bendrus komandos tikslus.


Po apdovanojimų įteikimo nominantus pasveikino Vilniaus rajono merė Marija Rekst, mero pavaduotojas Česlav Olševski ir Administracijos direktoriaus pavaduotojas Robert Komarovski.Pasibaigus oficialiajai ceremonijos daliai, renginio dalyviai buvo pakviesti stebėti kvapą gniaužiantį viduramžių riterių su geležiniais šarvais pasirodymą.


Riteriai iš kovos klubo „Antikos karys“ įteikė merei Marijai Rekst savo apdovanojimą – Vytauto Didžiojo statulėlę, kuri simbolizuoja drąsą ir jėgą – svarbiausias viduramžių riterių savybes.


Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino apdovanojimai organizuojami nuo 2003 m. Mintis pagerbti regiono žmones, pasiekusius geriausių rezultatų įvairiose veiklos srityse, kilo Vilniaus apskrities trišalėje taryboje. Anksčiau jas teikdavo Vilniaus apskrities viršininko administracija. Vėliau šią tradiciją perėmė viena iš idėjos iniciatorių – Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacija. Pretendentų anketas šiems apdovanojimams teikia aštuonios Vilniaus regiono savivaldybės (Vilniaus miesto, Vilniaus, Elektrėnų, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų bei Ukmergės rajonų), taip pat Vilniaus regiono profesinių sąjungų bei darbdavių atstovai.

 

Shadow up