kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Projekto „Ferdinando Ruščico veiklos ir kūrybos pėdsakais Vilniuje ir Baltarusijoje“ vykdymas

Daugelį metų mokiniai ir mokytojai svajojo kartu, viena didele grupe aplankyti gimnazijos globėjo Ferdinando Ruščico gimtinę. Gimnazijos direktorės Žanetos Jankovskos iniciatyva buvo parašytas projektas „Ferdinando Ruščico veiklos ir kūrybos pėdsakais Vilniuje ir Baltarusijoje“ ir šiemet pasisekė gauti finansavimą iš „Pomoc Polakom na Wchodzie“ bei Lenkijos Respublikos Senato 6-IV klasių mokinių grupės išvykai.


Numatyto projekto vykdymas pradėtas gegužės mėnesį išvyka į plenerą „Ferdinando Ruščico dangus ir žemė“, vykusį Baltarusijoje, Bogdanove – globėjo gimtinėje. Tai buvo jau devintasis pleneras, kuriame dalyvavo Baltarusijos, o šiemet ir iš Lenkijos – Vloclaveko mokyklų moksleiviai. Tai yra jaunimas tų šalių, kurių kultūrą savo kūryba ir visuomenine bei pedagogine veikla praturtino mūsų globėjas ir kraštietis F. Ruščicas.

Kitame projekto vykdymo etape buvo numatyta išvyka į Baltarusiją. Aplankytos garbingą istoriją menančios vietovės: Ašmena, Krėva, Alšėnai, Voložinas, Minskas ir daugelis kitų kiekvienam LDK ir Vilniaus krašto palikuoniui svarbių vietų.

Pirmoji diena prasidėjo jau apie penktą valandą ryto. Iš gimnazijos pasukome link svarbios istorinės vietos (šiandien Lietuvos ir Baltarusijos pasienio punktas) – Medininkų, kur kaskart keliaudamas iš namų Bogdanove į Vilnių ir atgal apsilankydavo F. Ruščicas. Sklandžiai kirtę Baltarusijos sieną, galėjome sustoti Ašmenoje – dar vienoje svarbioje ir reikšmingoje gimnazijos globėjui vietoje. Paskui užsukome į Krėvą, kurios pilį – svarbiausią istorinį paminklą, liudijantį Krėvos unijos pasirašymą – savo darbuose nutapė F. Ruščicas.

Aplankėme Alšėnus, kurie su jų garsiais įkūrėjais, savininkais ir palikuonimis taip pat buvo dar vienas pakelės punktas žinomam veikėjui vykstant iš namų ir atgal. Apsistojome gimtajame mūsų gimnazijos globėjo miestelyje – Bogdanove. Kitą dieną grožėjomės Nesvyžiumi ir jo pilimi bei Baltarusijos sostine – Minsku, čia dar jaunas F. Ruščicas mokėsi gimnazijoje. Paskutinę dieną savo žavesiu užbūrė Miro pilis. Apsilankėme Adomo Mickevičiaus muziejuje Naugarduke.

Kitas projekto etapas vyko spalio 25–27 dienomis Rudaminoje, mūsų gimnazijoje svečiavosi talentingi jaunieji meno mėgėjai iš Voložino rajono mokyklų. Planas buvo įgyvendintas, nes buvo įvykdyta ir pirmoji dalis – surengta konferencija, ir antroji – aplankytos su mūsų gimnazijos globėjo gyvenimu ir veikla susijusios parodos, muziejai, galerijos. Jaunieji tapytojai iš Baltarusijos ypač susidomėjo Vilniaus architektūra.

Šių metų projektas yra įžanga pasitinkant Ferdinando Ruščico metus, kuriais bus paskelbti 2020 metai, minėsime gimnazijos globėjo 150 metų gimimo sukaktį.

Gimnazijos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja „Pomoc Polakom na Wchodzie“ ir Lenkijos Respublikos Senatui už turiningą kelionę ir galimybę aplankyti žymiojo dailininko ir visuomenės veikėjo Ferdinando Ruščico gimtinę.


Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos informacija

Shadow up