kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Liaudies šokių kolektyvas „Perla“ įspūdingai paminėjo savo 15-os metų veiklos jubiliejų

Lapkričio 17-osios vakare svečiai iš Vilniaus krašto ir užsienio šalių gausiai rinkosi į Lietuvos operos ir baleto teatrą, kur įvyko įspūdingas Liaudies šokių kolektyvo „Perla“ jubiliejinis koncertas. Visiems puikiai pažįstamas kolektyvas iš Nemenčinės su trenksmu pažymėjo 15-ąsias savo veiklos metines.


Trijų dalių koncerto metu 180 šokėjų iš 7 skirtingų amžiaus grupių pristatė visą puokštę spalvingų šokių, sukurdami žiūrovams nepamirštamą reginį. Žiūrovai galėjo grožėtis ne tik lenkų tautiniais šokiais, bet ir nuostabia, modernia lietuvių tautinių šokių interpretacija. Tačiau pagrindine kolektyvo vizitine kortele, kaip minėjo pats „Perla“ vadovas German Komarovski, yra viso pasaulio šokiai. Būtent trečioji koncerto dalis buvo skirta šokiams iš įvairiausių pasaulio kampelių. „Perla“ šokėjai meistriškai atliko ukrainiečių, latvių, rusų ir kitų tautų tradicinius šokius, kupinus akrobatinių elementų ir sudėtingų choreografinių sprendimų.

Koncertą stebėjusi Vilniaus rajono merė Marija Rekst, tardama sveikinimo žodį neslėpė susižavėjimo ir pasididžiavimo: „Esu čia, jog padėkočiau Jums, kad savo veiklą vykdote būtent mūsų Vilniaus rajone. 15 metų – tai tik pradžia. Esu tikra, kad „Perla“ gyvuos šimtą metų ir dar ilgiau. Jūs tik augsite ir stiprėsite, o kolektyvą pildys vis nauji „perliukai“. Džiuginkite ir toliau visus mūsų gimtojo – Vilniaus krašto gyventojus, Lietuvos, Europos ir viso pasaulio žiūrovus“, – sakė rajono vadovė. Sveikindama šokių kolektyvo narius, merė taip pat įteikė padėkos diplomus nusipelniusiems šokėjams.

Liaudies šokių kolektyvas „Perla“ buvo suburtas 2004 metais Nemenčinėje, kai buvusi kolektyvo „Wileńszczyzna“ šokėja Regina Kliukovska, tuo metu dirbusi Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijoje, savo klasės auklėtiniams pasiūlė dalyvauti popamokiniame šokių būrelyje. Po metų prie kolektyvo prisijungė dabartinis vadovas German Komarovski.

Kolektyvas daug koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, kiekvienais metais dalyvauja įvairiuose festivaliuose, koncertuose, šokių konkursuose ir šventėse. Ryškiausiu įvykiu „Perla“ istorijoje tapo dalyvavimas televizijos liaudės šokių projekte „Kadagys“. Puikiai pasirodęs šokių kovose kolektyvas iš Nemenčinės šį projektą laimėjo, pelnydamas žiūrovų simpatijas ir didžiulį populiarumą visos šalies mastu.

Koncetą dalinai finansavo Lenkijos Respubikos Ambasada Vilniuje

     
     
     
     
     
     
     
     
     

Info. vrsa.lt
Foto. Valdemar Doveiko, Wilnoteka.lt

 

Shadow up